Door ware liejhebbers Liederencyclus over verdronken Zeeuwen NEW COOL COLLECTIVE JULES DEELDER met een swingend programma van jazz poëzie PZC Donderdag 14 mei 2009 9 WOENSDAG 13 MEI Het Nationale Toneel Voorstelling 'Romeo en Julia'. Middelburg, Stadsschouwburg, 20 uur Blues David Evans met leden van de Zeeuw se bluesband Champagne Charlie. Middelburg, Desafinado, 21.00 uur DONDERDAG 14 MEI Brassband Caecilia Vlissingen, Ter Reede, 19.30 uur. Flames of the Dance Ierse dansshow. Goes, theater de Mythe, 20.00 uur VRIJDAG 15 MEI Niet Schieten Met het cabaret Nymofmannen. Middelburg, Stadsschouwburg, 20 uur Britse klassieke muziek Codarts Instrumentaal en Vocaal En semble. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Blazersensemble 'Het Zeeuws elftal' speelt muziek van Mozart, Rossini en Bizet. Kortgene, Nicolaaskerk, 20.00 uur Koning David en de Engelen. Hannelore Devaere bespeelt harpen. Middelburg, Doopsgezinde kerk, 20.00 uur Dagboek van Eva Vlissingen, Vestzak99, 20.15 uur Ad van Meurs Ad van Meurs en The Folksurvivalclub. Met de Belgische Marjan Cornille. Nieuw en St. Joosland, theater De Wegwijzer, 20.30 uur Gitaarrock De Zeeuwse band Mamilla treedt op. 's Heer Hendrikskinderen, Café Oranje boom, 21.30 uur Stichting Roots James Harmann en Gene Taylor. Terneuzen, Porgy.en Bess, 21.30 uur Meeting Point Hit Me TV en Fitting uit Zierikzee. Vlissingen, De Piek, 22.00 uur ZATERDAG 16 MEI The Dow-singers Try-out. Terneuzen, Sportpark Oude Vaart, 14.30-16.30 uur. door Rolf Bosboom Poëzie, beeldende kunst én muziek komen samen in Een koud bad. Onder die titel ver scheen begin dit jaar in de Slib reeks een poëziebundel van Peter Swanborn uit Rotterdam, met 24 gedichten over (fictieve) verdron ken Zeeuwen. Kunstenaar Niels Smits van Burgst maakte vier illus traties bij de gedichten. Nu krijgt Een koud bad, in samen werking met Muziekpodium Zee land, ook haar muzikale dimensie. De Middelburgse componist Chris tian Blaha heeft de poëziereeks op muziek gezet in de vorm van een 24-delige liederencyclus. Deze be leeft zondag haar première in Veere. De liederen worden, afwis selend en soms ook samen, gezon gen door sopraan Emilie De Voght en bariton Rob van der Meule. De muziek wordt verzorgd door een strijkkwartet, met Dirk Van de Vel de (viool), Francesco Vulcano (viool), Mare Pij pops (altviool) en Frans Grapperhaus (cello). „Het zijn heel mooié gedichten: goed te begrijpen maar ook met diepgang. Die combinatie vind je niet vaak", zegt Blaha over de poë zie van Swanborn. Aanvankelijk zou hij een selectie uit de bundel op muziek zetten. „Peter dacht dat het anders wel heel veel werk zou zijn, maar dat bleek mee te vallen. Daarom heb ik besloten ze toch al le 24 te doen." Blaha is zo dicht mogelijk bij de poëzie gebleven. Elk gedicht is op gehangen aan één persoon. „Elk personage is anders, dus elk mu ziekstuk is anders. Er zit veel varia tie in. Ook de leeftijden zijn heel breed." Het klankidioom smeedt de liederen tot een eenheid. Voor al het eerste deel, twaalf gedich ten/liederen over de slachtoffers van de watersnoodramp van 1953, kent ook een duidelijke opbouw, met onder meer een ouvertu- re-achtig openingsstuk. Het streven is na de zomer een cd-opname te maken. Blaha hoopt verder dat de cyclus ook elders, binnen en buiten Zeeland, kan worden uitgevoerd. „Het is zeker iets wat potentie heeft, ook om er in theatrale zin iets mee te doen. Wellicht is het bijvoorbeeld iets voor het Nazomerfestival." 'Een koud bad', zo. 17 mei in Grote Kerk, Veere. Aanvang: 15.30 uur. Muzikale reis door de tijd Het trombonekwartet Trombonata. Middelburg, De Drukkerij, 15.00 - 16.30 uur Koren Magnificat, de Lofzang van Maria is het thema van de korenmiddag van koorkring Zeeuwse Eilanden. Ovezande, katholieke kerk, 18.30 uur Barok Het christelijke oratoriumkoor Te Deum Laudamus uit Kapelle. Met het orkest Continuo uit Rotterdam. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 20.00 uur Finale Regioruis Twee bands strijden om de titel. Zierikzee, Brogum, 20.00 uur Gospel Gospelkoor Revelation met Sharon Kips en Band. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur Cuata XL Met 'La passion'. Kruiningen, Ons Dorpshuis, 20.00 uur Rock Elle Bandita en band. Met Daily Bread. Vlissingen, De Piek, 22.00 uur Dagboek van Eva Vlissingen, Vestzak99, 20.15 uur Dwazen Jongerengroep Middelburgs Theater. Middelburg, Minitheater, 20.30 uur Public Disorder Met The Bat Bites, Overgrown en AMC Rebel Machine. Terneuzen, De Pit, 21.00 uur Tom Pintens Met Most Unpleasant Men. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur Popaanzee Schouwse GoFish en het Belgische Creature With The Atom Brain. Goes, 't Beest, 21.00 uur Boogie-blues Het Britse trio Pete Mitchell's Drive. Oostburg, The Lane, 22.00 uur Mannenkoor Het Rozenburgs Mannenkoor zingt. Dreischor, St Adriaanskerk, 19.30 uur Danceparty De vierde editie van Champagne Ca viar. Met trompettist Rik Mol. Goes, De Goese Golf, 22.00 uur ZONDAG 17 MEI Manhuistuin concert Wilhelmina uit Colijnsplaat. Goes, Manhuistuin, 12.00 uur Music for Friends Apollo Sluis met Harmonie De Zeeg- alm Strijkers uit Knokke-Heist. Sluis, Belfort, 14.00 uur Dagboek van Eva Vlissingen, Vestzak99, 15.00 uur FolDie a Deux Met Marina Eckhardt (mandoline) en Monty van Belzen (accordeon). Groede, Lutherse kerk, 15.00 uur Liederencyclus 'Een koud bad' van de Zeeuwse com ponist Christian Blaha over slachtof fers van de Ramp en mensen die op andere manier verdronken zijn. Veere, Grote Kerk, 15.30 uur Sunset Rubdown De Canadese band Sunset Rubdown. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur meer agenda op www.pzc.nl The North Sea Dancers (vrij. 15 mei, 20 uur, Vlissingen), Muziekformatie Melou (zon. 17 mei, 15 uur, Zierikzee) en de ZATERDAG 16 MEI 20.00 UUT STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG Entree: 23.00/ cjp 20.00 (inclusief garderobe en consumptie) Reserveren: 0900-3300033 of www.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87