Voor groot klein 2 Donderdag 14 mei 2009 PZC nieuwe Zeeuwse Evenementen Podium. Vrijdag 15 mei opent de vernieuwde attractie de deuren: Miniatuur Walcheren heet voortaan Mini door Annemarie Zevenbergen Een spel van groot en klein vóór groot en klein. Dat is Mini Mundi in een notendop. Een levensgrote koeienkop kijkt vanaf een zijwand dromerig het binnenpark in. Boven de botsau tootjes is een minstens zo grote speelgoed eend afgebeeld. Knal geel met een oranje snavel die 'yo', lijkt te kwaken. Het geeft je een ge voel klein te zijn en dat is ook de bedoeling van de creatieve geesten die zich gebogen hebben over de inrichting van het familiepretpark Mini Mundi aan de boorden van Middelburg. Directeur Sven van Rijswijk loopt naar de entree van de 'indoor' speeltuin en wijst op de mensho- ge meerpalen op de wanden aan weerszijde. „We hebben het per spectief omgedraaid. Normaal wor den de palen kleiner richting de horizon, hier worden ze groter zo dat je zelf steeds kleiner lijkt te worden. Eenmaal binnen zie je overal die levensgrote afbeeldin gen op de wanden en dat versterkt de illusie dat je klein bent. We spe len hier overal met groot en klein." Het Mini Mundi-gebouw is een 'groot, knalgeel joekel', zoals Van Rijswijk het verwoordt. „Het mag knallen en het moet vrolijkheid uitstralen. Dit is een positief park, vol plezier. En het is een park voor drie generaties; opa's en oma's, va der en moeder en de kinderen tot een jaar of twaalf." Het speelpark binnen omvat on dermeer een klimstormbaan, een cockpit-spring, een klimvulkaan en een 'keiharde' glijbaan. Die is recht aan de bovenkant, alsof je halsoverkop de diepte instort, en dan schuin naar beneden. Simone en Miriam, allebei 7 jaar, staan aarzelend te kijken. Miriam klimt naar boven, maar durft toch uiteindelijk niet naar beneden te glijden. Volgens Van Rijswijk is het ding echt veilig en ga je gewoon 'kei hard' naar beneden. We proberen het niet... De vloer heeft drie natuurthe- ma's; zand, grind en weiland. Aan de linkerkant waar het speelgedeel- te zich bevindt, ligt een zandmo- Sinds 1954, toen koningin Juliana het park opende, is Miniatuur Walcheren een begrip. Een dagje Middelburg was nooit compleet zonder een bezoek aan de speelgoedstadjes en -dorpen van het eiland in het klein. Het park is nu verhuisd van het centrum van Middelburg naar de rand van de stad, waar het deel uitmaakt van ZEP, het Mundi. tief Het is even wennen als je er op loopt omdat het een visueel ef fect oproept waardoor je de nei ging hebt je voeten hoger op te til len en voorzichtig neer te zetten. In het midden van de ruimte loopt een 'grindpad' van entree naar het buiten- park en rechts wandel je over een 'grasland'. „We spelen niet alleen met groot en klein maar ook met land en water, en met kleur. Veel primaire, felle en vrolijke kleuren." In de open lucht zijn de buitenspeeltuin en Miniatuur te vinden. Een ouderwetse draai molen, waarvan de paardjes ook op en neer gaan, steekt klein af bij de 'huisreus'. Die domineert wijd beens (stevig verankerd met acht heipalen in de grond) het park. Verder staan er onder meer een ballontoren en een schommel schuit die zowel heen en weer gaat als om zijn as draait. Her er der zijn er ligweitjes en zitjes. Pick nicken mag dus. Mini Mundi is onderdeel van Zee land Attracties, de onderneming van Sven van Rijswijk en mededi recteur Edgar Angelini. Het bedrijf bestaat verder uit het Arsenaal en kindercircus Bambini, beide in Vlissingen; de georgani seerde beklimmingen van de Mid delburgse Lange Jan en Voetbal Ex perience. De laatste, naast Mini Mundi, opent op 17 december de deuren. Met de opening van Mini Mundi morgen begint een reeks van ope ningen op ZEP, het Zeeuws Evene menten Podium, op de Mortiere. ZEP omvat verder onder meer res taurants, winkels, een Music Hall en een fitnesscentrum. Er zijn 700 gratis parkeerplaatsen. Middelburgs burgemeester Koos Schouwenaar wordt morgen in Mi ni Mundi bijgestaan door Ad je van Paul de Leeuw. De festiviteiten be ginnen om 16.00 uur. Mini Mundi, Podium 35 Middelburg. Dagelijks geopend van 10 tot 19 uur. Toegang kinderen 11,50 euro, volwassenen 13,50 euro. ROC Afdelingen Economie en Horeca, Voedingen Toerisme met ca. 2000 studenten. In gebruik vanaf 5 januari 2010 Winkelcentrum Winkels, fitnesscentrum en wokrestaurant. Eerste winkels deze maand open. MiNi MUNC Van der Valk hotel Hoort niet bij het ZEP. Geplande opleverdatum: juli 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80