'We hebben altijd naar Nicole Spruit loopt puur voor haar ontspanning ledereen is welkom bij tweede clinic Familieloop familieloop 2009 wmaMmmÈStèrnm 32 Donderdag 14 mei 2009 PZC S Nicole Spruit, hier in actie tijdens de Kustmarathon, doet met haar echtge noot Patrick mee aan de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. foto PZC Oud-Terneuzense doet nog regelmatig haar geboortestreek aan. door René van Stee VELDHOVEN - Hoewel Nicole Spruit at dertien jaar niet meer in Terneuzen woont, reist ze vanuit haar woonplaats Veldhoven nog vaak af naar haar geboortestreek. Familiebezoek, een verjaardag of een feest worden dan regelmatig gecombineerd met een loopwed strijd in de buurt. Zo was zij dit jaar deelneemster aan onder meer de Midwinter Halve Marathon in Cadzand, de 25 van Hulst, de 25 van Terneuzen en de Oosterschel- deloop in Goes. „Het voelt iedere keer weer als thuiskomen. In Veld hoven hebben we het natuurlijk ook prima naar onze zin, maar ik kom nog altijd heel graag in Zee land", vertelt ze. De combinatie van de zorg voor het gezin, werken en sporten be valt Spruit prima. Zo intensief als vroeger traint ze niet meer, omdat dit domweg niet meer valt op te brengen. „Ik trek er wekelijks drie 'Ik trek er wekelijk drie keer op uit. Bij elkaar opgeteld is dit zo'n drie uur' keer op uit. Bij elkaar opgeteld is dit zo'n drie uur. Als voorberei ding op een marathon maak ik misschien te weinig kilometers, maar dat maakt mij niet uit. Ik word er ook echt niet heel veel ge lukkiger van als ik er in plaats van vier uur tien minuten korter over doe. Het is prima zo. Tegenwoor dig is lopen voor mij pure ontspan ning." Aan hele grote uitdagingen, zoals in 1999 de Swiss Bike Master, een groots mountainbike-evenement in de Zwitserse Alpen waarbij een afstand tussen de tachtig en hon derd kilometer wordt afgelegd, waag Nicole Spruit zich niet meer. Als regelmatig deelneemster aan de Kustmarathon vindt ze de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen een ge weldig initiatief Ze moest geen se conde nadenken over haar inschrij ving. Ook haar uit Zuiddorpe af komstige echtgenoot Patrick van de Vijver (oud-wielrenner) loopt de ruim 42 kilometer tussen Hulst Loflus-De Hoop ZEEUWS VLAAIWEREN en Terneuzen. „Maar dat doen we niet samen. Hij loopt veel sneller dan ik. We zien elkaar dus bij de fi nish. Hoewel, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. Als ik een goede dag heb en Patrick een hele slechte, blijven we misschien wel bij elkaar in de buurt." De appel valt bij Nicole Spruit niet ver van de boom. Wijlen haar va der Piet was een begrip in spor tend Zeeuws-Vlaanderen. Niet al leen als loper en zwemmer, maar vooral ook als iemand die zich in zette voor sportende verstandelijk gehandicapten. Ter ere van zijn na gedachtenis wordt al enige jaren de Piet Spruit Memorial Loop in de Braakman gehouden. „Daar zijn we héél blij mee. Er zijn altijd 'veel mensen. Het is er ook altijd heel gezellig", aldus Nicole Spruit, die graag had gewild dat zij de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen samen met haar vader had gelopen. „Net als vroeger. Hij was er ook bij toen ik in 1994 in Rotterdam mijn snel ste tijd neerzette. Dat is echt een heel dierbare herinnering." Nicole Spruit Leeftijd: 38 jaar Woonplaats: Veldhoven Beroep: oncologieverpleegkun- dige (parttime, 18 uur per week) Aantal marathons: 8 Snelste tijd: 3.34 uur (1994 in Rotterdam). Triatlon van Kruiningen verdwijnt nu echtpaar Huijbregsen afzwaait. door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De Den Inkel triatlon kreeg in 1991, toen het evenement pas twee jaar bestond, de wereldtopper Pauli Kiuru in de schoot geworpen. Tij dens zijn mondiale tournee moest de Fin zich van zijn sponsor ook in één Nederlandse wedstrijd la ten zien. Dat werd 'Kruiningen'. „Jaloers dat andere organisaties wa ren! Die wilden allemaal zijn num mer hebben. We stonden meteen op de kaart." Pim en Nellie Huijbregsen smul len nog van dat verhaal. Voor het echtpaar uit 's-Heer Hendrikskin deren was de komst van de Fin één van de hoogtepunten uit de laatste twintig jaar. „We zijn nog jaren met die man geassocieerd, terwijl.we er écht niets voor heb ben hoeven doen", vertelt Pim. „Maar als ik eerlijk ben, was elke wedstrijd moot" Na de wedstrijd van zaterdag, hun twintigste, stoppen de twee er mee. Pim (voorzitter en penning meester) en Nellie (wedstrijdsecre taris) zijn er klaar mee. „Niemand realiseert zich dat wij ieder jaar vanaf maart drie a vier uur per dag met de triatlon bezig zijn", zegt Nellie. „Het is vooral de laatste vijf jaar gekkenwerk geweest. Bij de or- Pim en Nellie Huijbregsen stoppen na twintig jaar met de triatlon. ganisatie is steeds meer komen kij ken. De twintigste editie vinden we een goed moment op ermee op te houden." Maar omdat ze geen opvolgers heb ben, houdt de triatlon gelijk op te bestaan. Pim: „Toen we in Kruinin gen begonnen, waren er in Zee land nog zo'n vijftien organisaties. door Koen de Vries MIDDELBURG - Nog een week of vijf en dan klinkt op de Vlissingse boulevard het startschot voor de tweede editie van de PZC Familie loop. Als het goed is, is iedereen zich zo langzamerhand aan het voorbereiden op het evenement dat op 20 juni gehouden wordt. Deelnemers kunnen kiezen uit af standen van 3,10 of 21,1 kilometer. De PZC wil bij de voorbereiding een helpende hand bieden. Ko mende zaterdag (16 mei) en zater dag 6 juni kan iedereen gratis deel nemen aan clinics, die onder des kundige leiding staan van drie trai ners van atletiekclub Dynamica: Jo- han Antheunisse, Rens Bostelaar en André Stroo. Start en finish zijn bij het Pannen koekhuisje aan het pleintje van de Kaapduinseweg in Dishoek (bij de steile duinovergang). Aanvang is 10.00 uur. Het looponderdeel duurt één a anderhalf uur. U kunt dan kennismaken met allerlei (loop)oefeningen en trainings vormpjes. U zult merken dat hard lopen meer kan zijn dan alleen de ene voor de andere voet zetten. Daarna krijgt u nog informatie over gezonde voeding voor hardlo pers. Op 6 juni kunt u na afloop van het loopgedeelte enkele ge zondheidstests afleggen. Omdat er drie trainers zijn, kan de groep opgesplitst worden in ver schillende niveaus. Iedereen kan dus aan zijn of haar trekken ko men. Voor de clinics hoeft u niet in te schrijven, iedereen is wel kom. Inschrijven voor de PZC Familie- loop kan via www.pzc.nl/familie- loop. De organisatie van de Familieloop is nog op zoek naar vrijwilligers. Zij zullen op 20 juni voornamelijk worden ingezet als beveiliger van het parkoers, richtingaangever of drankverstrekker. U hoeft geen lo per te zijn om een van deze taken goed te kunnen uitvoeren. Aan melden kan via antonvael@zee- landnet.nl. Er waren dus volop wedstrijden. Nu wij ermee ophouden, blijft al leen Kamperland nog over. De sporters kunnen op steeds minder plekken terecht." De eerste drie triatlons waarbij het echtpaar Huijbregsen betrokken was, waren in Goes. Dat waren puur jeugdwedstrijden, nog vrij Zierikzee gaat door naar de finalepoule KERKWERVE - De voetballers van Zierikzee plaatsten zich gistera vond op sportpark De Vospit pro bleemloos voor de finalepoule van de Wereldregiocup, die op zater dag 23 mei wordt gespeeld in Brou wershaven. Het team van trainer Marco Groe- neveld, die zelf ook een uur lang als speler actief was in Kerkwerve, won beide duels. Zierikzee open de de avond dankzij twee goals van Frank van der Helm en een be nutte strafschop van Benjamin Verwest, met een 3-0-overwin- ning op gastheer WIK'57. In het tweede duel maakte ZSC'62 één treffer meer tegen de ploeg uit Kerkwerve (4-0). Gerard Verhoek, tweede-elftalspeler Jeroen Botty, Martin van der Schee en gelegen- heidsspits Werner Klaassen scoor den. In de laatste wedstrijd hield ZSC'62 Zierikzee een halfuur van scoren af, maar door goals van Ing- mar Quist en Martijn van Gruns- ven won Zierikzee met 2-0. Zo belooft de eindstrijd, met Zie rikzee, Duiveland en Bruse Boys in elk geval een interessante voet baldag op te leveren. Vandaag voegt DFS, Ouwerkerk of Mevo als winnaar van poule D zich nog bij de finalisten. UITSLAGEN WIELRENNEN Alpe di Siusi. Ronde van Italië. Vijfde etap pe, San Martino di Castrozza - Alpe di Siusi: 1. Mentsjov (Rus) 125 km in 3.15.24 (38,382 km/uur), 2. Di Luca (Ita) 0.02, 3. Lövkvist (Zwe) 0.05, 4. Basso (Ita), 5. Leipheimer (VSt) 0.09, 6. Homer (VSt), 7. Sastre (Spa) 0.19, 8. Arroyo (Spa) 0.22, 9. Rogers (Aus), 11. Ten Dam (Ned) 0.24, 13. Pellizotti (Ita) 0.47, 14. Si- moni (Ita) 2.26, 32. Cunego 2.39, 35. Armst rong (VSt) 2.58, 78. Tjallingii 10.04,101. Stam- snijder 13.48, 139. De Groot 16.53, 170. En gels, 183. Van Emden 17.19. Alg. klassement: 1. Di Luca 16.20.44, 2. Lövkvist 0.05, 3. Rogers 0.36, 4. Leipheimer 0.43, 5. Mentsjov 0.50, 6. Basso 1.06, 7. Sastre 1.16, 8. Horner 1.17, 9. Pellizotti 1.27, 10. Arroyo 1.41, 14. Ten Dam 2.41, 19. Bruseghin 3.16, 21. Cunego 3.29, 22. Armstrong 3.34, 93. Tjallingii 24.13, 102. Stam- snijder 28.31, 120. Engels 37.56, 152. De Groot 41.53,167. Van Emden 44.27. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl -X T? - - AGENDA DONDERDAG TENNIS Gruttepikkers Veteranentoernooi. Locatie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 18.00 uur. VOETBAL Voorronde WereldRegio Cup, poule D. 18.45 uur: Ouwerkerk-Mevo, 19.35 uur: DFS-Ouwer- kerk, 20.25 uur: DFS-Mevo. Locatie: Ouwer kerk, sportpark 't Eultje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62