De drie 'Roosjes' jubileren VOOR 60-PLUSSERS Bedrijf wint zaak 'Google' Asielzoekerscentrum in Goes gaat jaar later open dan verwacht s pzc Donderdag 14 mei 2009 27 Unicefwinkeltje in Westkapelle bestaat twintig jaar. door Annemarie Zevenbergen westkapelle - Het kleine winkel tje aan de Westkapelse Koestraat puilt uit zijn voegen. Niet alleen van de koopwaar, maar ook van de bezoekers. De 'Unicef-boetiek' zoals de winkel in het dorp ge noemd wordt, viert feest. En dat is te zien. Gekleurde vlaggetjes en blauwe ballons buiten, snoepjes en drie uitgelaten 'Roosjes' bin nen. Het 20-jarig jubileum gaat niet on opgemerkt voorbij. Een Haagse de legatie van Unicef Nederland en vertegenwoordigers van de regiona le afdeling zijn afgereisd naar West- 'Een roos is een symbool, die geef je uit liefde en wij doen dit ook uit liefde' kapelle met taart en bloemen en talloze dorpsgenoten lopen even aan om te feliciteren. Tussen neus en lippen door verko pen Willy Kaland, Ineke Maljaars en Margreet de Pagter, de 'Roosjes' dus, lekker door. Een Duits echt paar koopt een geruite blouse, een shirt en wat huishoudelijk spul. Een andere toerist gaat aan de haal met een koffieservies voor een habbekrats. Een Engelse, - 'ik ben getrouwd met een Domburger' - koopt niet alleen een broodroos ter, maar ook twee bloempotten en wat serviesgoed. De een koopt, de ander brengt. Dat is ook de doelstelling van de winkel. Spullen De Unicef-dames, in Westkapelle bekend als de 'Roosjes', voor hun winkel in de Koestraat. Vlnr. Ineke Maljaars, Margreet de Pagter en Willy Kaland. foto Ruben Oreel verkopen die anderen niet meer nodig hebben, de opbrengst gaat naar Unicef. Margreet vertelt dat er in die twee decennia voor een slordige 185.000 euro is verkocht. Als je dan bedenkt dat het winkel pand eigendom is van de Stichting Roos (gevormd door de drie da mes) en de vrouwen slechts een gering bedrag per maand afdragen voor elektra, is het een lucratieve business. Het trio beleeft er al die jaren al veel plezier aan. Zowel aan het staan in de winkel - 'je wil niet weten wat voor verhalen we af en toe horen' - tot het verzamelen van de spullen en het staan op markten en braderieën. Maar het belangrijkste is het gevoel dat ze echt kinderen helpen met hun werk. De stichting Roos - 'we hebben de naam even snel bedacht op weg naar de notaris' - bestaat ook twin tig jaar. Willy: „Een roos is natuur lijk ook een symbool. Die geef je iemand uit liefde en wij doen dit ook uit liefde en met liefde." Het trio probeert de koopwaar zo attractief mogelijk te presenteren en zorgt ook twee keer per jaar voor een 'nieuwe' collectie kle-' ding. In de zomer kan het flink storm lopen en is de ruimte soms te klein. „Mensen gaan dan even naar buiten om op adem te ko pen", glimlacht Willy. De winkel is woensdag- en vrijdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Zwartepoorte krijgt gelijk, Miljoenhuizen.nl moet site aanpassen. goes - Autobedrijf Zwartepoorte, met vestigingen in Goes en Roosendaal, heeft de rechtszaak te gen de website Miljoenhuizen.nl gewonnen. De voorzieningenrech- ter in Amsterdam heeft, gisteren be paald dat Schoonderwoerd zijn website zodanig moet aanpassen dat die niet langer via Google-zoek- resultaten de indruk wekt dat Zwartepoorte failliet is. De motive ring volgt over twee weken. Directeur-eigenaar John Zwarte poorte van de BMW-dealer had de zaak aangespannen omdat zijn bedrijf de afgelopen tijd veel last heeft gehad van een faillissements gerucht. Als in Google de zoekter men 'Zwartepoorte failliet' wor den ingetypt, komt een resultaat maar voren waaruit zou kunnen worden opgemaakt dat dat inder daad het geval is. De link verwijst naar woning- en bedrijvensite Mil- joenhuizen.nl. Op die site staat Zwartepoorte weliswaar vermeld, maar het commentaar 'failliet' is op een heel ander bedrijf van toe passing. Volgens directeur Nico Schoenderwoerd van Miljoenhui- zen.nl is het niet zijn probleem dat Google in zoekresultaten willekeu rig stukken tekst aan elkaar plakt. „Dit is ongekend", reageerde hij gisteren op het vonnis. „Het is een vorm van censuur die nog niet eer der in het Westen is vertoond. Dit krijgt nog een staartje." Na tijdelijk centrum krijgt Goes op andere locatie duurzaam AZC. door David Duijnmayer goes - Het tijdelijke asielzoekers centrum (AZC) dat op bedrijven terrein De Poel IV in Goes komt, gaat pas begin 2010 open. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat het AZC al in juni de deuren zou ope nen. De vertraging is ontstaan doordat de bouwlocatie (naast de Stoomtrein Goes-Borsele) veel vei ligheidsmaatregelen vereist, zegt woordvoerder Martijn van de Kool wijk van het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA). „Er liggen bijvoorbeeld gasleidin gen onder het terrein, we moesten wel zeker weten dat we daarop konden bouwen. De ligging aan het spoor heeft ook de nodige ge volgen. Veiligheid gaat nu eenmaal voor alles, dus dat moest allemaal eerst goed uitgezocht worden." Doordat het uitzoeken van deze za ken meer tijd vergde dan ver- De opening van het tijdelijke asielzoekerscentrum in Goes is uitgesteld tot begin 2010. De voorbereidingen voor de bouw duren langer dan verwacht. wacht, kon niet eerder dan deze week de bouwvergunning aange vraagd worden bij de gemeente Goes. Die aanvraag is nu de deur uit, en het COA denkt in het na jaar met bouwen te kunnen begin nen, want in de Goese gemeente raad is in principe een meerder heid voor de bouw. Er komen zes semi-permanente ge bouwen, waarvan vier bestemd zijn voor bewoning en twee voor diensten en opleidings- en recrea tieruimten. Tussen de woonunits blijft veel groen over voor recrea tie. Het AZC zal plaats bieden aan driehonderd asielzoekers. Van de Koolwijk verwacht dat alle drie honderd plaatsen vrijwel direct na de opening opgevuld worden. Het COA vestigt nu zijn aandacht op het tijdelijke AZC, maar het is volgens Van de Koolwijk al wel ze ker dat er aansluitend een perma nent asielzoekerscentrum in Goes komt. Of dat van dezelfde orde van grootte wordt als het tijdelijke, weet hij nog niet. In elk geval komt het permanente AZC niet op dezelfde plek als het tijdelijke centrum. Waar het wel komt, is nog niet bekend. Het COA gaat met de gemeente over leggen over locaties als het tijdelij ke AZC gerealiseerd is. De meeste mensen boven de zestig hebben een bril nodig en vaakmel dure varifocale glazen. Bij Specsavers hqüdenf% we hier rekening mee. Professionele oogzorg moet volgens ons immer?betaalbaar blijven. Ais 60-plusser aankoop van een montuur vanaf €99 maar liefst 50% korting op PENTAX standaard varifocale glazen!Bij nemen wij u en uw portemonnee serieus. Ga toch meteen naar Specsavers. 50% korting op PENTAX standaard varifocaal glazen bij aankoop van een montuur v.a. €99. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. Opticiens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59