PZC 21 Twijfels over intocht vierdaagse 22 deÜRVKKERY Aaltjes in gevecht met engerlingen Donderdag 14 mei 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 'Varroamijt is enige echte bedreiging voor bijenvolken' Actie op Pontes voor slachtoffers van aardbeving Lange Blokweg in Zierikzee op de schop tijdens evenement. door Ton van den Nouweland zierikzee - Het zou moeten kun nen, maar het wordt toch onder zocht. Er Zijn twijfels over de in tocht van de Zierikzeese Avond vierdaagse. Dat drukbezochte evenement vindt plaats op 18 juni. Opstel plaats voor de wandelaars is als vanouds de Lange Blokweg. Pro bleem is echter dat die weg wordt verlegd. Dat is een omvangrijke en negen ton kostende klus, waarmee inmiddels is begonnen. Op 22 juni wordt de Lange Blokweg helemaal afgesloten. Maar nu al is het naast gelegen fietspad verwijderd en is over de vrijwel hele lengte een deel van de rijbaan weggeschraapt. Voorzitter Cees Verwijs van de Zie rikzeese avondvierdaagse heeft bij de gemeentelijke afdeling Openba re Werken om uitleg gevraagd. „De ambtenaar die het werk coör dineert, had het al gezien. Hij zit zelf namelijk in een muziekvereni ging die de intocht begeleidt. Vol gens hem moet het op de achttien de juni gewoon kunnen, maar hij gaat het onderzoeken." Aan de avondvierdaagse doen jaar lijks tussen de 1200 en 1300 men sen mee. Op de Lange Blokweg worden zij met bloemen en snoep onthaald door nog eens 1500 tot 2000 familieleden, vrienden en kennissen. Die zouden allemaal op De intocht van de avondvierdaag se Zierikzee moet mogelijk wor den verplaatst. Aan de vaste stek hiervoor, de Lange Blokweg, wordt momenteel gewerkt. het voetpad of in de berm een plaatsje moeten vinden. Verwijs denkt inmiddels na over een alternatieve opstelplaats. Dat zou de Kadeweg in de wijk Noor derpolder kunnen zijn. De stoet wandelaars trekt dan langs het zie kenhuis, over de Koning Gustaaf- weg en via het tunneltje de stad in. Verwijs: „Aan de Oudeweg heb ik ook gedacht. Maar dan moet er over de Nieuwe Kooiweg naar de rotonde worden gelopen en dat vind ik te gevaarlijk." Los van het probleem met de Blok weg overweegt het vierdaagsebe- stuur al langer de intochtroute te verleggen. „We lopen altijd door de Nobelpoort. Het is misschien wel eens leuk om via de Noordha venpoort naar het Havenplein te lopen", aldus Verwijs. De avondvierdaagse van Zierikzee duurt van 15 tot en met 18 juni. De avondvierdaagse van Burgh-Haam- stede gaat al op 2 juni van start en finisht op 5 juni. De wandelaars in Westhoek lopen voor de dertigste keer. Daarom bezinnen de organi satoren van sportclub DFS zich momenteel op 'iets extra's' voor de circa vierhonderd deelnemers. burgh-haamstede - Aaltjes gaan sinds giste ren de engerlingen onder voetbalvelden in Burgh-Haamstede (twee), Scharendijke, Zierik zee en Bruinisse te lijf. De larven onder de vel den zijn het lievelingsmaaltje van kraaien, die bij het zoeken ernaar het gras vernielen. Aal tjes zijn een natuurlijk bestrijdingsmiddel. Hoewel de engerlingproblemen al lang spelen, was het inzetten van de beestjes pas mogelijk bij een bepaalde bodemtemperatuur. Die is nu bereikt. Deskundigen zijn het erover eens dat het inzetten van chemische middelen een stuk efficiënter is, maar dat is (nog) niet toe gestaan. Over een week of zes moet duidelijk zijn of de aaltjes hun werk hebben gedaan. foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118886886 ZEEUWSE Die Vlissinger mist regelmatig de trein omdat de Keersluisbrug open gaat. Hij besloot bij het brugwach tershuisje aan te kloppen. Zou de brugwachter de vertrektijden van de trein kennen, vroeg de Vlissin ger zich af, en stemt hij het openen van de brug op die vertrektijden af.De brugwachter overhandigde hem een lijstje met de vertrektijden Tip? redactie@pzc.nl van de treinen. „Hoe laat stond u eigenlijk voorde brug?", vroeg de brugwachter. "Rond vijfendertig", antwoordde de Vlissinger, „zo haal ik de trein van drieënveertig." De brugwachter keek hem aan en ant woordde: „Wij mogen om vieren dertig openen, daarna is de gemid delde fietser sowieso te laat voor de trein. Ufetst te snel meneer." vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu aspergesoep, pasta met zalm of lamsoren en parfait van rood fruit 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 01Ï8 - 886 866 vrijdag 15 mei, 16.00 uur Hans Sahar signeert •De gebroeders Boetkaboet zaterdag 16 mei, 11.00-12.00 uur Joop Buma over Frangois Rijckhals 15.00-16.30 uur Trombonekwartet Trombonata meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53