Haventerrein Kats in beeld voor bedrijven Wagnerlaan wil met buurtauto voorbeeld zijn voor heel Zeeland Verkoop bouwgrond stokt in Reimerswaal Reservemilitairen leggen eed af tijdens ceremonie in Kapelle Kapelle eert oorlogsslachtoffers GRATIS tuinadvies bij aanvraag van een zwembad offerte. B PZC Donderdag 14 mei 2009 25 College wil ondanks stagnatie grondprijzen nog niet verlagen. door Luc Oggel kruiningen - De grondverkoop in de gemeente Reimerswaal ligt zo goed als stil. Dat zei wethouder Jaap Sinke deze week tijdens de raadsvergadering. De gemeente ging er vanuit dat er dit jaar voor 9,8 miljoen euro aan grond zou worden verkocht, maar dat is 'verre van realistisch', aldus burgemeester en wethouders. „Al leen in plan- Rozeboom in Krab- bendijke zijn nog wat kavels ver kocht, in de andere dorpen ligt het stil", zegt Sinke. De stagnatie heeft volgens hem gevolgen voor dorps vernieuwing. Het college wil de grondprijs echter nog niet verla gen, zoals Leefbaar Reimerswaal voorstelt. „De grond is hier duur, maar bij ons liggen de kosten vaak hoger door bijvoorbeeld sloop werkzaamheden", zegt Sinke. „Een gemeente als Kapelle kan veel goedkoper aankopen." Overigens zullen de grondprijzen in Bevelands verband wel beter op kapelle - Op de Franse militaire begraafplaats in grote, stille stoet naar de begraafplaats. De burge- gesneuvelde militairen leverden aan de Neder- elkaar worden afgestemd, meldt Kapelle werden gisteren de Franse en Marokkaan- meester van Kapelle, Siebe Kramer en de consuia- landse vrijheid. Na de speeches legden hoogwaar- de wethouder. „Goes is veel goed- se militaire slachtoffers uit de Tweede Wereldoor- ten-generaal van Frankrijk en Marokko herinner- digheidsbekleders van diverse komaf een krans koper dan Reimerswaal, daar log herdacht. Vanuit het gemeentehuis liep een den allen in hun toespraak aan de bijdrage die de bij het monument. foto Ronald den Dekker moet het hoger worden." 20% bijtelling BMW 116i en 118i www.zwartepoorte.nl kapelle - Zesentwintig reservemi litairen van de Nationale Reserve (Natres) leggen zaterdag de eed of belofte van gehoorzaamheid en trouw af. De ceremonie wordt ook gebruikt om aan vier reservemili tairen een vrijwilligersmedaille uit te reiken. De militairen van de Na- tres hebben een gewone baan in de burgermaatschappij. Daarnaast oefenen ze enkele keren per maand militaire vaardigheden en kunnen ze worden ingezet voor steunverleningen. De te beëdigen militairen krijgen een functie bij Alfa Compagnie in Vlissingen. Provincie op zoek naar andere plek na afVallen polder Schorebrug. door Luc Oggel kats - De provincie wil onderzoe ken of het bestaande haventerrein in Kats wellicht een oplossing kan bieden voor Haringman betonwa- ren, één van de bedrijven in het Goese havengebied die moeten wijken voor woonwijk Goese Schans. Ook Pitbeton, dat uiterlijk in 2015 weg moet zijn uit de haven van Kamperland, zou er naartoe kunnen. Het was aanvankelijk de bedoeling dat Haringman zou worden ver plaatst naar de polder Schorebrug bij Kruiningen. Volgens de provin cie was dat de beste locatie voor de aanleg van een havengebonden industrieterrein, nodig om het ver voer over water te stimuleren. Het zou tevens gebruikt kunnen wor den als opvang voor de Goese be drijven. Tegen het voornemen kwam echter zoveel weerstand dat uiteindelijk is afgezien van de aan leg. Feit blijft dat de Goese bedrij ven hoe dan ook naar elders zul len moeten. De provincie is 'trek ker' van het project Goese Schans en zal in die hoedanigheid alterna tieven moeten zoeken voor de be drijven. Een watergebonden ter rein is voor Haringman en ook Pit beton in elk geval noodzakelijk, daarom wordt nu gekeken naar Kats. De haalbaarheid is nog hoogst onzeker, laat de provincie in een persbericht weten. Zaken als beschikbare ruimte, effecten op de Oosterschelde, een andere plek voor de jachthaven, behoud van de omgevingskwaliteit van Kats, de bereidheid tot medewerking van de betrokken bedrijven en fi nanciële haalbaarheid zullen nog moeten worden onderzocht. Dat zal in overleg met de gemeente Noord-Beveland en de inwoners van Kats gebeuren. „Wij willen meewerken aan dat onderzoek", zegt gemeentesecreta ris Dies Sinke. „We wachten de uit komsten daarvan af en zeggen niet op voorhand nee." De Katse werkhaven is in bezit van Katshaven BV, waarin aanne mingsbedrijf Hoondert uit 's-Hee- renhoek en G. C. de Jong Construc ties uit Zierikzee samenwerken. Di recteur Jan Hoondert voelt zich 'overvallen' door de berichten. „Tja, wat moet ik ermee? Ik zal bin nenkort wel benaderd worden. Per soonlijk zeg ik: Vlissingen-Oost." Voor de betonmortelcentrale van Haringman is overigens nog geen andere locatie in beeld. door Thijs Imandt GOES - In Middelburg delen nu vijf tien mensen een auto met buurt bewoners. De drie buurtauto's, voorzien van een groen A-label, staan op makkelijk bereikbare plek ken zoals het parkeerterrein van het NS-station. De buurtauto moet ook werkelijkheid worden in de Wagnerlaan in Goes. Marco Ouwekerk, bewoner van de Wagnerlaan, ziet het best zitten om flink wat geld te besparen. „Wij doen onze tweede auto weg. Dat bespaart een hoop verzeke- rings- en apk-kosten per jaar én onze oprit staat niet meer zo vol. Als het idee in onze straat, waar veel tweede auto's staan, aanslaat volgen wellicht meer Zeeuwse ge meenten ons voorbeeld." Mede door het initiatief om één of meerdere buurtauto's te plaatsen werd de Wagnerlaan vorige maand zesde bij het nationale Kli maatstraatfeest. Op 27 mei komen d? bewoners van de Wagnerlaan bijeen in buurthuis 'De Pit' om in formatie te krijgen. Wat, bijvoor beeld, als je heel snel een auto no dig hebt? „Een buurtauto reserve ren kan tot vijf minuten van tevo ren en als de dichtstbijzijnde al in gebruik is, kunnen klanten ge woon een deelauto in de buurt re serveren", garandeert een' mede werker van Wheels4all, het bedrijf dat de buurtauto plaatst bij vol doende animo. „Mensen die een auto delen, pro duceren twintig tot dertig procent minder CO2 en dat is bijzonder goed voor het milieu", zegt Henry Mentink van de Vereniging Ge deeld Autogebruik. ELKE DAG GENIETEN VAN EEN EIGEN ZWEMBAD? 1250M; Kijk op www.janvansundertzwembaden.nl Jan van Sundert BV, Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur -van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45