Zeeland dorp met één en al bedrijvigheid' Rechter stelt Zwartepoorte in gelijk SUPERKNALLER De leukste meubelwinkel! De Blikken 's-Heerenhoek krijgt in najaar tweede ontsluitingsweg Verlaat lintje Provincie blokkeert hogere bebouwing in plan Kruseveer Paula armstoel PZC Donderdag 14 mei 2009 23 door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - De gemeente Bor- sele verwacht in september te kun nen beginnen met de aanleg van de tweede ontsluitingsweg voor de 's-Heerenhoekse nieuwbouw wijk De Blikken. De Blikken is sinds april vorig jaar nog maar via één weg bereikbaar, nadat de gemeente Borsele door de Raad van State was gedwongen een tweede 'illegale' bouw- annex ontsluitingsweg op te ruimen. Be woners hadden die zaak aange kaart. De procedure tot aanleg van een vaste tweede ontsluitingsweg, in aansluiting op de Middelburgse straat richting Sloeweg, is vervol gens in een stroomversnelling ge komen. Zand voor de weg is al aan gebracht. Het wachten is nog op groen licht van de provincie voor een verrijdbare rotonde, en op de boer die een deel van de grond nog bebouwt. Na de oogst in au gustus kan het werk beginnen. HEINKENSZAND - Tijdens de lintjesregen op 29 april was hij op vakantie, Le- wedorper T. J. van de Cuchte. Op zijn vakantieadres kreeg hij de 29ste al wel te horen dat het de koningin had behaagd hem tot Lid in de Orde van Oranje Nassau te benoemen. Burgemeester Gelok reikte gisteren alsnog de versierselen uit. Van de Guchte, die op de foto met zijn lintje wordt gefelici teerd, is 'n druk man. Op zijn verdienstenlijst staan functies in de vakbond, bij voetbalvereniging Lebo, de EHBO, de Bond van Wapenbroeders afdeling Zeeland en het Zeeuwse Veteranendag-bestuur. foto Ronald den Dekker In huis Dorpsstraat nr. 14 werd door Koosje de Puit textiel ver kocht. En op nr. 21 was de fietsen- handel van Nieuwenhuize. Zijn op volger, Van den Berge, breidde die handel in de jaren vijftig uit met een taxibedrijf Aan de Striep- hoekstraat nr. 3 was het vrachtbe- drijf van Piet Verhulst. Er waren ook drie timmermans-aannemers- bedrijven. Op Dorpsstraat nrs. 8 t/m 12 Bart Smits, op nr. 26 Bram Smits en op nr. 67 Van de Linde en het schildersbedrijf Hundersmarck bevond zich op nrs. 77/79- Het dorp was ook een kapper rijk. In de Zuidweg werkte Arjaentje van Waarde op nr. 2 in een hou ten barak naast de schuur. Hij was ook schoenmaker. Er is veel veranderd. We leefden zo'n - vijftig, zestig jaar geleden meer bij elkaar, voor elkaar en met elkaar. Het was een kleine wereld. Wellicht een uithoek in de grote wereld, een achtergebleven ge bied? Ach wat! Als kleine jongen had ik het ge voel dat ik in het centrum van de wereld woonde! Waar kon het leven mooier en be ter zijn dan in Kattend ij ke, waar de koekoek achter ons huis in de kastanjeboom zong, en even ver derop op het wagenhuis van de boerderij van Lepoeter een steen uiltje met geschreeuw mij belette in te slapen. door Luc Oggel KRUININGEN - De bebouwing op de boulevard in de toekomstige woon wijk Kruseveer, op het voormalige veerplein in Kruiningerf mag niet hoger worden dan het afgesproken maximum van zestien meter. Dat hebben Gedeputeerde Staten be sloten. De gemeente Reimerswaal had de bouwhoogte aan de Westerschel- de in het bestemmingsplan zon der nadere toelichting verruimd met respectievelijk twee en vier meter. Volgens GS tast een hogere bebouwing de beeldkwaliteit van het omliggende landschap aan. De gemeente kan zich vinden in het besluit. Overigens is de zestien me ter al een uitzondering, want in het provinciale Omgevingsplan is 'slechts' twaalf meter toegestaan. Afgezien van de bouwhoogte zijn GS verder akkoord met het bestem mingsplan. De enige bedenking die was ingediend, door pluimvee houder C. Sinke, is ongegrond ver klaard. Sinke vreest onder meer be perking van zijn bedrijfsvoering door de geurverordening. door Luc Oggel GOES - Autobedrijf Zwartepoorte, met vestigingen in Goes en Roosendaal, heeft de rechtszaak te gen de website Miljoenhuizen.nl van Nico Schoonderwoerd gewon nen. De voorzieningenrechter in Amsterdam heeft gisteren bepaald dat Schoonderwoerd zijn website zodanig moet aanpassen dat die niet langer via Google-zoekresulta- ten de indruk wekt dat Zwarte poorte failliet is. De motivering volgt over twee weken. Directeur-eigenaar John Zwarte poorte van de BMW-dealer had de zaak aangespannen omdat zijn bedrijf de afgelopen tijd veel last heeft gehad van een faillissements gerucht. Als in Google de zoekter men 'Zwartepoorte failliet' wor den ingetypt, komt een resultaat naar voren waaruit zou kunnen worden opgemaakt dat dat inder daad het geval is. De link verwijst naar woning- en bedrijvensite Mil- joenhuizen.nl. Op die site staat Zwartepoorte weliswaar vermeld, maar het commentaar 'failliet' is op een heel ander bedrijf van toe passing. Volgens Directeur Nico Schoenderwoerd van Miljoenhui- zen.nl is het niet zijn probleem dat Google in zoekresultaten willekeu rig stukken tekst aan elkaar plakt die niets met elkaar te maken heb ben. „Dit is ongekend", reageerde hij gisteren op het vonnis. „Het is een vorm van censuur die nog niet eerder in het Westen is ver toond. Dit krijgt nog een staartje." Schoonderwoerd moet zijn site binnen twee dagen aanpassen, op straffe van een dwangsom van vijf honderd euro per dag. In bronco zwart van 229,- Uit voorraad leverbaar! Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.tmcwooriwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43