Mentsjov zorgt voor historische zege PZCIst DE LEEUWENKONING 32 en 33 32 vanaf nü verkrijgbaar Donderdag 14 mei 2009Tip? sport@pzc.nl Triatlon Kruiningen verdwijnt nu echtpaar Huijbregsen afzwaait Iedereen is zaterdag welkom bij de tweede clinic PZC Familieloop LONDEN - Ook Renault dreigt vol gend seizoen uit de Formule te stappen als de internationale au tosportfederatie FIA zijn plannen voor een budgetplafond doorzet. „Als de regels van de FIA niet wor den herzien, dan hebben we geen andere keus dan ons aan het einde van dit seizoen terug te trekken uit het WK Formule zei team baas Flavio Briatore gisteren. Renault ergert zich aan het 'eigen gereide' gedrag van de FIA, dat on langs het voorstel lanceerde om een budgetlimiet van 45 miljoen euro per seizoen in te stellen. ISTANBUL - Besiktas heeft de Turk se voetbalbeker gewonnen. In Istanbul was de huidige koploper uit de Turkse competitie met 4-2 te sterk voor Fenerbah^e. Bij rust was de stand nog 1-1. Dei- vson Bobo besliste het duel na de pauze met twee treffers. Filip Ho- losko maakte de 1-4, waarna Fener- bahqe via Alex (strafschop) in de slotminuut nog wat terugdeed. Besiktas verdedigt in de competi tie een voorsprong van twee pun ten op Sivasspor. In Turkije staan nog drie speelronden op het pro gramma. Van Hummel wint Ballenmeisjes Profronde Friesland bij bekerfinale LEEUWARDEN - Kenny van Hum mel heeft in Leeuwarden de Bata- vus Pro Race, voorheen de Profron de van Friesland, gewonnen. De sprinter van de wielerploeg Skil-Shimano achterhaalde enkele meters voor de finish nog net de ontsnapte Bart Vanheule. De Belg werd derde, omdat ook Maarten Neyens hem nog voorbijstak. Voor Van Hummel is het al de derde sei zoenszege. Eerder won hij de Ron de van Overijssel en een etappe in de Vierdaagse van Duinkerken. AMSTERDAM - Ballenmeisjes luiste ren de KNVB-bekerfinale op tus sen Heerenveen en FC Twente op, komende zondag in De Kuip in Rotterdam. Hoofdsponsor Amstel breekt met de traditie van ballenjongens en zet voor het eerst zestien meisjes in. Zij moeten tijdens de wedstrijd de uit- en achterballen snel in het spel terugbrengen. Bovendien tre den ze in de pauzes van de wed strijd op als cheerleader. Besiktas op weg naar 'de dubbel' Dennis Mentsjov zette in de sprint om de zege in de vijfde etappe van de Ronde van Italië iedereen op achter stand. Op de achtergrond de nummer twee, de Italiaan Di Luca. foto Marco Trovatie/AP Rus bezorgt Rabo-ploeg eerste ritwinst ooit in Ronde van Italië. door Edward Swier ALPE DE SlUSl - Ze hadden het er aan tafel de afgelopen dagen al meer dan eens over gehad. Het was toch eigenlijk te gek voor woorden dat de Rabobankforma- tie, ondanks zeven eerdere deelna mes, nog nooit een etappe in de Giro d'Italia had gewonnen. Ook Denis Mentsjov, de Rus van wie je doorgaans maar moeilijk hoogte krijgt, had de boodschap klaarblijkelijk begrepen. Zo bleek gistermiddag in de knap lastige bergetappe naar Alpe de Siusi. Uitgerekend op de dag dat de Ron de van Italië honderd jaar bestond - op 13 mei 1909 ging de allereerste etappe in Milaan van start - zege vierde de Rabokopman. Mentsjov heeft nu, na ritzeges in de Vuelta en Tour, ook in de derde Grote Ronde een etappe gewon nen. „We hebben een hiaat op on ze erelijst weggewerkt", lachte ploegleider Adri van Houwelin- gen. „Eindelijk weer eens cham pagne", jubelde Laurens ten Dam na aankomst bij de bus, tien kilo meter onder de nog besneeuwde top. „Begin deze maand wonnen we met Oscar Freire twee ritten in Romandië. Maar toen zaten we in een alcoholvrij hotel." „En het was niet eens mijn grote doel vandaag", grinnikte Mentsjov, tweevoudig winnaar van de Vuel ta. „Ik wilde gewoon de mannen van het klassement volgen. Een rit- zege was niet mijn heilige doel, het gaat hier om meer. Maar als de kans zich voordoet, laat je hem niet liggen, natuurlijk." De zware Dolomietenrit scheidde de mannen van de jongens. Lance Armstrong kon opnieuw niet met de besten mee. En ook Damiano Cunego en Stefano Garzelli horen niet langer tot de kanshebbers. In de laatste kilometers bleven slechts Danilo di Luca, Levi Leip- heimer, diens ploegmaat Chris Horner, Carlos Sastre, de verras send goede roze-truidrager Tho mas Lövkvist en Denis Mentsjov in het wiel van de dapper door- stampende Ivan Basso. Laurens ten Dam kon lang mee met de al- lerbesten. In de laatste kilometer sloot de 28-jarige Nederlander zelfs weer bijna aan.. „Maar juist De Rus Dennis Mentsjov verrast iedereen in de eindsprint van de tweede bergrit in de Ronde van Italië. Hij bezorgt de Rabo-ploeg de eerste zege ooit in de Giro. toen begonnen ze vooraan te de marreren." Dat het zijn eigen ploegmaat was, kon Ten Dam - die elfde werd - niet bevroeden. Van Houwelingen fluisterde Mentsjov in diens 'oortje' dat hij wel om de bonificatieseconden moest denken. Prompt zette Mentsjov aan. De lange sprint ge tuigde van veel macht. Di Luca, winnaar van de Giro in 2007, werd de nieuwe roze-truidrager. Lövk vist staat op vijf tellen tweede. Mentsjov is - omdat hij in de etap pe naar Valdobbiadene 24 tellen verspeelde - nu vijfde. Hij moet 50 seconden goedmaken op Di Luca. Ten Dam staat t4e op 2.41. Het valt vooral op hoe goedlachs en ontspannen Mentsjov is. „Zo hebben we hem nog nooit ge zien", roepen zijn ploegmaten om het hardst. De ploegleiding heeft het ook door. „Natuurlijk is in de Tour de stress altijd groter, maar het is wel opvallend hoe relaxed Denis is." Mentsjov heeft er geen moeite mee dat hij nu opeens als kanshebber wordt gezien. Hij had er, toen ze hem bij de Giro-presen tatie in Venetië naar de favoriet voor de eindzege vroegen, zelfs even aan gedacht om zijn eigen naam te noemen. „Maar ik vond dat eigenlijk een beetje raar. Dus heb ik maar Ivan Basso genoemd." FC Eindhoven krijgt respijt van KNVB EINDHOVEN - FC Eindhoven gaat in de strijd om het voortbestaan spannende weken tegemoet. De Brabantse eerstedivisieclub heeft van de licentiecommissie van de KNVB tot 31 mei respijt gekregen. Voor die datum dient de club een sluitende begroting in te dienen. Ook moet de leiding alle verplich tingen over het afgelopen seizoen hebben afgewikkeld. FC Eindho ven aan die twee voorwaarden vol doet, krijgt de armlastige club een licentie voor het nieuwe seizoen. Gerrard voetballer van het jaar in Engeland LONDEN - Aanvoerder Steven Ger rard van Liverpool is vereerd met een prestigieuze prijs. De Britse voetbalmedia riepen de middenvel der uit tot beste voetballer van bet jaar in Engeland. De 28-jarige Ger rard won de verkiezing voor Ryan Giggs en Wayne Rooney, allebei van Manchester United. Ryan Giggs, de routinier van Man chester United, werd vorige maand tot voetballer van het jaar gekozen door zijn collega's die lid zijn van de spelersvakbond PFA. Ook Renault dreigt Formule 1 met vertrek \i - knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33