Sociale kaart is bouwsteen voor keuzes Omroep Zeeland wil zich nadrukkelijker laten gelden Vier opleidingen aan nieuwe Delta Academy Digitenne kpn Politie uren bezig met onderzoek naar dode man in achtertuin Beter beeld en geluid. Met Digitenne bespaar je 100,- per jaar*op je tv-kosten. Makkelijk toch? Zes kunstenaars en zes migranten Lees alles over het project freedom4all op www.pzc.nl/blogs PZC Donderdag 14 mei 2009 29 Op 8 juni valt enquête bij vijftigduizend Zeeuwen op de mat. door René Schricr middelburg - Wat wil de burger dat we gaan doen? Die vraag zit volgens gedeputeerde George van Heukelom achter de enquête die op 8 juni bij vijftigduizend Zeeuw en door de brievenbus glijdt. Het is voor het eerst dat op zo'n schaal zo diepgaand wordt nage gaan hoe Zeeland op sociaal ge bied in elkaar zit. Weliswaar is van uit verschillende disciplines al veel onderzoek gedaan, waar dankbaar gebuikt van zal worden gemaakt. Maar niet alles wat de provincie en de gemeenten willen weten is al bekend. Daar komt volgens Van Heukelom bij dat over bepaalde wijken of ker nen wel veronderstellingen be staan, maar in de praktijk blijkt na onderzoek dat het echte beeld wq Scoop voert in opdracht van de provincie een onderzoek uit naar de Sociale Staat van Zeeland. Bin nenkort valt daarom bij 50.000 Zeeuwen een enquête in de bus. door René Schrier middelburg - De nieuwe Delta Academy aan de Hogeschool Zee land zal in 2010 met vier opleidin gen draaien. Dat zijn twee oplei dingen die al aan de HZ gegeven worden: civiele techniek en aquati- sche ecotechnologie, en de nieuwe opleidingen Delta studies (een voorlopige werknaam) en Water technologie. De Delta Academy Zeeland is een van de drie poten van de Dutch Delta Academy. De andere twee zijn de Hogeschool Rotterdam (voor studies op het gebied van stad en haven) en Van Hall Laren- stein in Wageningen voor studies op het gebied van land en natuur. De nieuwe directeur van de Delta Academy Zeeland, Peter van Til vlissingen - Een deel van de Rem- brandtlaan en een deel van de Adriaen Co'ortelaan in Vlissingen zijn gisteren urenlang afgezet ge weest in verband met politieonder zoek. In de achtertuin van een wo ning aan de Rembrandtlaan was een dode man gevonden. Rond 12.30 uur kwam bij de poli tie de melding van de vondst bin nen. Die kwam van een man die over het paadje achter de rij hui zen liep en zag dat er iemand in de tuin lag. De bewoner van het toch anders is. Dat werd bijvoor beeld duidelijk in de gemeenten Borsele en Sluis, waar bij wijze van proef al een soortgelijk onder zoek werd gehouden. De gedeputeerde gaf aan dat de provincie graag wil weten waar in de sfeer van de sociale zorg in Zee land behoefte aan is. De provincie moet namelijk op dat terrein bezui nigen en wil de uitkomsten van de enquête gebruiken om de juiste keuzes te kunnen maken. De gemeenten op hun beurt zijn weer erg geïnteresseerd in de leef baarheidsaspecten die uit het on derzoek naar voren komen. Dat wordt de zogenaamde leefbaar heidsbarometer genoemd, gaf de Borselse wethouder M. Vermuë gisteren op een persconferentie over het project aan. Scoop gaat de enquête uitvoeren, eerdere onderzoek er bij betrekken en een aantal deskundigen om in breng vragen. Dat alle% wordt in december gepre senteerd onder de naam Sociale Staat van Zeeland. Het is de bedoeling die gegevens om de twee jaar te actualiseren en eens in de vier jaar weer een groot onderzoek te houden. Nieuwe hoofdredacteur wil overal bij zijn en sneller berichten. door Marcel Modde vlissingen - Edwin de Kort is aan gesteld als de nieuwe hoofdredac teur van Omroep Zeeland. De 36-jarige Axelaar komt uit het ei gen nest van de regionale zender. Hij nam de honneurs op de hoog ste redactionele post al waar sinds het plotselinge vertrek van zijn voorganger in augustus vorig jaar. De Omroep maakt een roerige pe riode door. De vorige hoofdredac teur, Edwin van Laar, was koud in functie, of hij voerde een nieuwe programmering in. Dat had tot ge volg dat het aantal televisiekijkers tussen 18.00 en 19.00 uur fors te rugliep. Van Laar stapte na vijf maanden op, omdat de baan naar eigen zeggen anders uitpakte dan wat hij er van had verwacht. De Kort is niet van plan de huidi ge programmering gelijk weer om te gooien. Het inruilen van het NOS journaal voor het eigen nieuwsbulletin op televisie direct om zes uur, is volgens hem min der funest uitgepakt dan zijn voor ganger nog geen jaar geleden naar buiten bracht. „Het is gegaan zoals van tevoren was verwacht: het aan tal kijkers om zes uur is uiteinde lijk ongeveer gelijk gebleven en dat om zeven uur is verdrievoudigd." Het gaat ook om een principiële keuze, zegt de nieuwe hoofdredac teur. „We zijn dé omroep van Zee land. Dus begin je om zes uur 's avonds met het belangrijkste Met Edwin de Kort (36) krijgt Omroep Zeeland een hoofdredacteur die ge boren en getogen is in de provincie. foto Ruben Oreel Zeeuwse nieuws en niet met wat er landelijk ook speelt. Het NOS-journaal komt later ook nog." Deze opvatting staat symbool voor de koers die De Kort met Omroep Zeeland wil gaan varen. Snelle nieuwsverspreiding via internet 'Dus begin je om zes uur 's avonds met het belangrijkste Zeeuwse nieuws' krijgt de grootste prioriteit. Daar naast is hij voorstander van meer verdieping bij het nieuws op radio en televisie. Om zijn plannen te kunnen realiseren heeft De Kort meer overheidsgeld nodig. In juli besluit het provinciebestuur of het subsidieverzoek van jaarlijks acht ton extra wordt ingewilligd. Blijft een ruimer budget uit, dan ziet hij zich genoodzaakt tot interne maat regelen, om toch in ieder geval de internetberichtgeving met bewe gende beelden en geluid vorm te kunnen geven. „In dat geval gaat dat ten koste van de capaciteit voor radio en televisie." De Kort heeft 18 jaar journalistieke ervaring, onder meer bij RTV West en de NOS. De uit Axel af komstige hoofdredacteur begon zijn carriere als radioverslaggever bij Omroep Zeeland sport. In juni 2007 keerde hij als eindredacteur terug op het oude nest. burg, vertelde gisteren bij de on dertekening van een overeen komst tussen deze drie partners dat de blik ook op het buitenland gericht wordt. Zo wordt op twee doelen gemikt; buitenlandse stu denten en uitwisseling met buiten landse hogescholen en universitei ten. Belangrijke participanten zijn ver schillende grote Nederlandse be drijven die actief zijn in de (inter nationale) weg- en waterbouw. Zij worden nauw bij de ontwikkeling van de Dutch Delta Academy be trokken. Het bedrijfsleven kan ook aangeven dat het bepaalde nieuwe opleidingen zou willen. Het doel van dat alles is meer jongeren te in teresseren om 'Deltawerker' te worden. huis was op dat moment niet thuis. De politie kon lange tijd geen mededelingen doen over de identiteit van de gevonden man en over de doodsoorzaak. In de loop van gisteravond werd bekend dat het gaat om een 24-jari- ge Vlissinger die zichzelf van het leven had beroofd. Wanneer dat gebeurd kan zijn, kon de politie gisteravond niet zeggen. De 24-jarige Vlissinger woonde niet in de buurt van de Rem- branddaan. If Cö f Digitaal beeld en geluid voor maar €7,50 per maand Gratis gebruik van een digitale ontvanger Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten •Prtmafoon AlediaW'Alarkt EPl sluifje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31