9 leuk voorjaarsregenbuitje Nog plaatsen vrij voor debat over toerisme PLflMECO 0113-270000 zich aan het sproeiwater Bond basis Nieuwe toiletten langs A58 Meld u aan voor de PZC Familieloop op 20 juni www.pzc.nl/familieloop pzc Donderdag 14 mei 2009 3 Vakbedrijf van Gilst v.o.f. PLAFONDS Geen gemakkelijk begin voor de nieuwbakken tuinders. „Ie moet echt iedere dag sproeien. Want als de boel eenmaal verdroogt komt het niet meer goed." Zijn buren, oude rotten op het complex van Volkstuinvereniging Kweeklust, spreken van een uitzon derlijke situatie. „Het is wel eens vaker wat droger in mei, maar zo als het nu is, maak je niet vaak mee. Wat er de afgelopen weken aan regen is gevallen, is echt mini maal. Hooguit goed tegen het stof." Het uitblijven van neerslag is niet alleen het 'probleem', zegt Martin. „We hebben ook te maken met een extreem lage luchtvochtig- domburg - De belangstelling voor het PZC-debat over het toerisme in Zeeland is groot, maar er zijn nog plaatsen beschikbaar in de theaterzaal van De Parel in Dom- burg. Als u het debat vandaag wilt bijwo nen, meld u dan per mail aan via debat@pzc.nl of bel vanaf 10.00 uur naar de lezersredacteur van de PZC Edith Ramakers: 0118-434005. Het debat begint om 14.00 uur. Kom naar het PZC-debat over toerisme. Donderdag 14 mei, 14.00 uur, in De Parel in Domburg. Aanmelden: debat@pzc.nl www.pzc.nl/toerismedebat Neerslag in de maand mei heid. En dan die wind er nog eens overheen, maakt het plaatje com pleet." Piepklein postelein staat in keurig bedjes groot te worden. Martin is niet bang dat de jonge plantjes ver zuipen, mocht het zwerk één de zer dagen openbarsten. „De wor tels zitten al in de grond. Dat kan een hoop hebben. Of het moet gaan hagelen." Hij pakt een schep je en komt pas na goed tien centi meter vochtige grond tegen. „En daar is dan pas gesproeid!" De tuinder schat in dat het zeker enke le uren achtereen moet regenen vooraleer de balans zal zijn her steld. „En dan het liefst 's nachts!" langjarig gemiddelde* mei 2009** San r maand mei (1971-2000) totaal van 1 t/m 13 mei 2009 Noordgouwe 48 mm 4 mm Haamstede 48 3 Kerkwerve 48 3 Vrouwenpolder 50 1 Tholen 54 3 Westkapelle 47 1 Wolphaartsdijk 51 2 's Heerenhoek 52 2 Kapelle 54 2 Vlissingen 51 2 Ovezande 57 2 Krabbendijke 60 2 Rilland 59 2 Breskens 51 2 Kloosterzande 65 2 Cadzand 56 2 Schoondijke 55 1 Philippine 54 1 Westdorpe 63 1 Felix Binicewicz bron KNMI COMMENTAAR Vakbonden doen het traditioneel goed als de spanning op de arbeidsmarkt groeit. Er is dan meer te verdedigen of binnen te halen. Samen sterk voor werk en loon. Maar uitgerekend nu Nederland kampt met een stevige dip in de economie, wil het heilige vuur niet echt oplaaien. De actiebereidheid is gering. Leden begrijpen hun bestuurders verkeerd of andersom. Als de bonden niet verder van hun achterban willen vervreemden, moet het roer om. Vakbonden hebben zich ontwikkeld tot veel te brede organisaties die zich met alles bemoeien: pensioenen, inkomenspolitiek, vergrijzing, internationale verhoudingen, kinderopvang, verzekeringen, ontslagrecht. Dat doen ze de laatste jaren ook nog eens al polderend. In die compromissen herkent de werknemer zich vaak niet meer. Het is te ver van de werkvloer. De bonden vergeten steeds weer dat we de politiek al hebben voor de weging van al die belangen. Ze kunnen zich dus beperken tot hun oude, overzichtelijke mandaat: het loon en de kwaliteit van het werk. Simpelweg terug naar de basis. rilland - Rijkswaterstaat plaatst nieuwe toiletten op de verzorgings plaatsen 't Rak en 't Scheld langs de A58 bij Rilland. Het eerste wordt vandaag op 't Rak (in de richting Bergen op Zoom) in gebruik genomen. Het nieuwe toilet is makkelijk schoon te maken en bestand tegen vandalisme. Zodra het nieuwe sys teem goed bevalt, wordt het twee de toilet op 't Scheld geplaatst. In 2010 krijgt ook de vernieuwde ver zorgingsplaats op de Grevelingen- dam een nieuw toilet. Op de verzorgingsplaatsen zijn bij zondere toiletten nodig, omdat er geen watervoorziening of riolering is. Opgepompt grondwater wordt na gebruik gezuiverd met natuurlij ke bacteriën en daarna weer ge loosd op oppervlaktewater. BIJ NADER In de infograpchic die gisteren in de PZC stond met daarin onder meer de tarieven voor passanten in de Zeeuwse jachthavens is een foutje geslopen. De informatie die ons werd aangeleverd meldde dat het tarief bij de watersportvereni ging Bru twee euro per meter is. Dat moet zijn 1,40 euro per meter. Martin Aalders met zijn gezin verbouwt 180 vierkante meter tuingrond van Volkstuinvereniging Kweeklust in Middelburg. Door de aanhoudende droogte moet hij zijn jonge aanplant dagelijks met de tuinslang besproeien. foto Ruben Oreel LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie en comfort LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) tel. (0118) 62 88 79 fax (0118) 67 00 79 infomileichtkeukensmiddelburg.nl www.leichlkeukensmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3