De drie 'Roosjes' jubileren SERIEUS VOORDEEL VOOR 60-PLUSSERS Onderzoek naar horeca Snowbase 'Bureaucratie nekt hulpverlening aan ouders en kinderen' 50% 02 w pzc Donderdag 14 mei 2009 27 Unicefwinkeltje in Westkapelle bestaat twintig jaar. door Annemarie Zevenbergen westkapelle - Het kleine winkel tje aan de Westkapelse Koestraat puilt uit zijn voegen. Niet alleen van de koopwaar, maar ook van de bezoekers. De 'Unicef-boetiek' zoals de winkel in het dorp ge noemd wordt, viert feest. En dat is te zien. Gekleurde vlaggetjes en blauwe ballons buiten, snoepjes en drie uitgelaten 'Roosjes' bin nen. Het 20-jarig jubileum gaat niet onopgemerkt voorbij. Een Haagse delegatie van Unicef Neder land en vertegenwoordigers van de regionale afdeling zijn afgereisd naar Westkapelle met taart en 'Een roos is een symbool, die geef je uit liefde en wij doen dit ook uit liefde' bloemen en talloze dorpsgenoten lopen even aan om te feliciteren. Tussen neus en lippen door verko pen Willy Kaland, Ineke Maljaars en Margreet de Pagter, de 'Roosjes' dus, lekker door. Een Duits echt paar koopt een geruite blouse, een shirt en wat huishoudelijk spul. Een andere toerist gaat aan de haal met een koffieservies voor een habbekrats. Een Engelse, - 'ik ben getrouwd met een Domburger' - koopt niet alleen een broodroos ter, maar ook twee bloempotten en wat serviesgoed. De een koopt, de ander brengt. Dat is ook de doelstelling van de winkel. Spullen verkopen die anderen niet meer De Unicef-dames, in Westkapelle bekend als de 'Roosjes', voor hun winkel in de Koestraat. Vlnr. Ineke Maljaars, Margreet de Pagter en Willy Kaland. foto Ruben Oreel nodig hebben, de opbrengst gaat naar Unicef Margreet vertelt dat er in die twee decennia voor een slordige 185.000 euro is verkocht. Als je dan bedenkt dat het winkel pand eigendom is van de Stichting Roos (gevormd door de drie da mes) en de vrouwen slechts een gering bedrag per maand afdragen voor elektra, is het een lucratieve business. Het trio beleeft er al die jaren al veel plezier aan. Zowel aan het staan in de winkel - 'je wil niet weten wat voor verhalen we af en toe horen' - tot het verzamelen van de spullen en het staan op markten en braderieën. Maar het belangrijkste is het gevoel dat ze echt kinderen helpen. De stichting Roos - 'we hebben de naam even snel bedacht op weg naar de notaris' - bestaat ook twin tig jaar. Willy: „Een roos is natuur lijk ook een symbool. Die geef je iemand uit liefde en wij doen dit ook uit liefde en met liefde." Het trio probeert de koopwaar zo attractief mogelijk te presenteren en zorgt ook twee keer per jaar voor een 'nieuwe' collectie kle ding. Uitverkoop is er eveneens, net als aanbiedingen. In het zomer seizoen kan het behoorlijk storm lopen en is de ruimte soms te klein. „Mensen gaan dan even naar buiten om op adem te ko pen", glimlacht Willy. De winkel is woensdag- en vrijdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Gemeente wil snel antwoord op vraag wie nu exploitant is. door Conny van Gremberghe terneuzen - De gemeente Terneu- zen verleent voorlopig geen hore- cavergunning voor het skipiste complex Snowbase. Recente func tiewisselingen onder de exploitan ten nopen de gemeente tot nader juridisch onderzoek omdat de fei telijke aanvraagster van de vergun ning, ex-directeur Judith Dinge- manse, geen verantwoordelijkheid meer draagt voor het horecagedeel te van het complex. Sinds eind april berust de verant woordelijkheid voor de exploitatie van het café-restaurant bij een in Wales geregistreerde bv, Creon Li mited. „Wie daar weer achter schuilgaat, is ons feitelijk nog niet- bekend. De directiewisseling is de gemeente ook niet gemeld. Op zich is dat toch een beetje bijzon der, omdat de lopende procedure nog niet was afgerond. We heb ben nu toch de indruk - om het eens in Belgische wielertermen uit te drukken - dat er met onze voe ten wordt gespeeld. Betrokkenen en belanghebbenden bij Snowbase zullen toch op zeer korte termijn opheldering moeten verschaffen", zegt Lonink. De burgemeester heeft aanwijzin gen gekregen dat ontwikkelaar Oli vier Beherman en geldschieter Maddy Willemsen zich nadrukke lijk met de exploitatie van piste en horeca zijn gaan bemoeien. Onrust bij rectoren van middelbare scholen in Oostburg en Terneuzen. door Frank van Cooten sluis - Kinderen en ouders met hulpvragen lopen momenteel vast in de bureaucratische rompslomp van de zorginstellingen. „De ver- ambtelijking is dé oorzaak van de wachtlijsten", zegt rector Cees Hoek van het Zwin College in Oostburg. „Medewerkers van die instellingen zitten veelal achter hun bureau dossiers te lezen. Het gaat die mensen niet om het doel, maar om de stoel waarop ze con stant aan het vergaderen zijn." Scholengemeenschappen zijn vol gens hem de vindplaatsen van kin deren met problemen, maar zij lo pen vervolgens vast in de verdere hulpverlening. Hoek is daarom zeer ongerust over hoe het nu gaat met de zorgverlening in Zeeland en Nederland. Het gaat al lang niet meer om de hulpverlening die ver leend moet worden, zegt hij. „Ik Rectoren van scholen in Oost burg en Terneuzen pleiten voor een snellere hulpverlening aan kinderen met problemen. Die lo pen nu vast in de rompslomp. vind dat zeer ongepast." Rector Ti tus Frankemölle van het Zelden- rust-Steelandcollege in Terneuzen deelt de ongerustheid van zijn col lega. „Ik ben voorstander van kor te lijnen. Dat we niet langer met leerlingen langs de instanties moe ten leuren. Geheel zonder enige vorm van bureaucratie kan niet, maar hulpverlening mag niet meer over te veel schijven gaan. Dat werkt uitstel en frustratie alleen maar in de hand." Hoek beschouwt de vorming van het Centrum leugd en Gezin (CJG) in de gemeente Sluis als een goed begin en ziet het voorstel van het college om een gemeentelijke zorgregisseur aan te stellen als een stap in de goede richting. Deze functionaris moet kinderen en ouders veel sneller kunnen doorverwijzen naar de correcte in stantie. „Maar we hebben geen be hoefte aan grote structuren en in gewikkelde regelgeving. Anders kun je niets met een CJG in de praktijk." Medewerkers van het CJG moeten de boer op en niet met de armen over elkaar wachten op een mail van een bezorgde ouder of leerling, is de boodschap van voorzitter Jacques le Grand van de Raad voor Maatschappelij ke Ondersteuning (RMO). JASPER CONRAN €169 (25051100) Ind. gratis PENTAX standaard enkelvoudige glazen KORTING OP VARIFOCALE GLAZEN De meeste mensen boven de zestig hebben een bril nodig en vaak|net dure varifocale glazen. Bij Specsaver0io^?ï||^ we hier rekening mee. Professionele oogzorg moet volgens Ons immers betaalbaar blijven. Ais 60-plusser krijgt u bij aankoop van een montuur vanaf €99 maar liefst 50% korting op PENTAX standaard varifocale glazen! Bij ^jeesfversS nemen wij u en uw portemonnee serieus. Ga toch meteen naar Specsavers. 50% korting op PENTAX standaard varifocaal glazen bij aankoop van een montuur v.a. €99. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. Opticiens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29