Beveiliger rijdt mee in schoolbus Nu komt 't aan op Bos' eigen verhaal Geschiedenis Heli's Angels te boek Plasterk: Gordon, we steunen je Aangifte tegen foute chirurg Vader van het Maasmeisje sterft in de cel PZC Woensdag 13 mei 2009 7 Maatregel komt na stroom incidenten met leerlingenvervoer. AMSTERDAM - Bedreigiogen, chauf feurs die in het gezicht worden ge spuugd en scholieren die onder weg de achterdeur opengooien en spullen naar buiten smijten. Van wege tal van dit soort incidenten in de busjes van het Amsterdamse leerlingenvervoer voor het speciaal onderwijs, stuurt de gemeente voortaan bewaking mee met de busjes. Het leerlingenvervoer brengt elke dag ruim tweeduizend Amster damse leerlingen - met gedragspro blemen of lichamelijk dan wel geestelijk gehandicapt - naar school. Een stroom van inciden ten in de afgelopen maanden heeft Amsterdam gebracht tot de maatregel. Sinds het leerlingenver- RNj Amsterdam stuurt voortaan be- veiligers mee met bussen die leerlingen uit het speciaal onder wijs vervoeren. De maatregel komt na tal van incidenten. voer een aantal jaren geleden is overgenomen door de stadsdeelbe sturen is het een zooitje, zegt Wim van Oosten, directeur van de Amsterdamse Kingmaschool voor speciaal onderwijs. Pesterijen, be dreigingen van leerlingen en chauf feurs, en levensgevaarlijke situaties door misdragingen. Van Oosten: „De chauffeurs kun nen vaak niet omgaan met de leer lingen, soms lastige kinderen met ernstige gedragsproblemen en vaak enorm bijdehand en street wise. Je moet weten hoe je door hun leugentjes heen moet prik ken." Van Oosten schat dat onge veer dertig procent van de twee duizend klantjes van het leerlin genvervoer voor de problemen zorgt. Het lokale SP-raadslid Maureen van der Pligt, dat de wantoestan den in januari aankaartte in de ge meenteraad, wil dat op alle busjes een begeleider meerijdt. „Het is on verantwoord om een gevaarlijke zmok-leerling zonder begeleiding in een busje te zetten naast een kwetsbaar meisje met een verstan delijke beperking." AMSTERDAM - Journaliste Mylène de la Haye (tweede van links), Daniël 'Unu' Uneputty (tweede van rechts) voorzitter van de Amsterdamse af deling van de Heli's Angels, en twee Hells Angels tonen exemplaren van het boek 'Heli's Angel, de geschiede nis van Sonny Barger en de Heli's Angels Motorcycle Club'. Barger, me deoprichter van de Heli's Angels, be schreef de geschiedenis van de club. foto Marcel Antonisse/ANP HILVERSUM - „Gordon, heel Neder land staat achter je." Dat zei minis ter Ronald Plasterk (Media, ho mo-emancipatie) gisteravond ach ter de desk van RTL Boulevard. Hij voerde voor het oog van de ca mera een telefoongesprek met zan ger Gordon, die momenteel in Moskou verblijft om zich voor te bereiden op het Eurovisiesongfesti val. Los daarvan maakt de zanger zich sterk voor een vredig verloop van een homo-demonstratie (Gay Pride), komende zaterdag in de Russische hoofdstad. Zaterdagavond staat de finale van het liedjesfestijn op de rol. Overi gens is nog onduidelijk of Neder land daar mag verschijnen, want De Toppers moeten eerst morgen een voorronde overleven. Maar als Nederland zaterdag in de eindron de staat, wil Gordon sowieso niet optreden als de demonstratie ver keerd afloopt. „Ik ben blij met de bijval van de minister", zei Gor don in Boulevard. „Ik kan nu al zeggen dat als we niet in de finale komen, ik hoe dan ook ga meelo pen in de Gay Pride." Zoon van man die stierf bij maagoperatie stapt naar politie. EMMEN - Eric ten Caat, wiens va der in januari overleed na een maagverkleiningsoperatie in het Scheper Ziekenhuis in Emmen, heeft aangifte gedaan tegen zowel de maagchirurg die de ingreep uit voerde als het ziekenhuis. Dat maakte hij gisteren bekend. De inwoner van Heerenveen deed bij de politie aangifte van dood door schuld tegen de arts. Met zijn aangifte tegen het ziekenhuis hoopt Ten Caat te bereiken dat het Openbaar Ministerie onderzoek gaat doen naar het reilen en zeilen op de ziekenhuisafdeling. Dit jaar en vorig jaar overleden daar in totaal zes mensen en vele anderen kregen complicaties na een maagoperatie door de betrok ken chirurg. Ten Caat - lid van de lotgenotengroep die bestaat uit na bestaanden en slachtoffers van operaties die de maagchirurg uit voerde - is de eerste die naar de po litie is gestapt. In april ontstond bij de groep het idee aangifte te doen tegen de chirurg. De lotgenotengroep verwijt het ziekenhuis dat het de maagchirurg in 2005 in dienst nam, terwijl be kend was dat de arts in Duitsland een medisch strafblad had. Ten Caat zegt geen heil te zien in de onderzoekscommissie die het ziekenhuis zelf heeft samenge steld. Boycotten PW door PvdA zou socialisten kiezers kunnen kosten. Wouter Bos kan het amper gelo ven. De PvdA-leider wordt er zelfs een tikkeltje cynisch van. „Nieuws! Stop de persen! Nieuws! De PvdA wil niet met de PW rege ren!", sneert Bos op zijn weblog over de ophef die is ontstaan over zijn opmerking in een tv-program- ma. Alsof die zomaar uit de lucht is komen vallen. Bos sloot zich maandag als laatste 'linkse leider' aan bij het stand punt dat een toekomstige coalitie met de PW van Geert Wilders uit gesloten is. GroenLinks, D66 en SP gingen hem al voor. ChristenUnieleider André Rou- voet bleek dezelfde mening toege daan. Volgens Bos is het een logi sche stap, want het Nederland van Wilders wordt 'vervelend, koud en kil', terwijl hij juist een 'warm en solidair1 land zegt na te streven. Toch is Bos' boycot van de PW op merkelijk, vindt politicoloog en prominent PvdA-lid Jos de Beus. De PvdA zou door deze opstelling weieens kiezers kunnen verliezen, terwijl dat veel minder geldt voor partijen als D66 en Christenunie. De PvdA is namelijk een volkspar tij, betoogt De Beus. „En die zijn inbraakgevoelig. Kijk maar naar de WD die wordt leeggegeten." Het uitsluiten van de PW doet De Beus denken aan de roemruch te 'anti-KVP-resolutie'. Die nam de PvdA in de jaren zeventig aan om samenwerking met de katholie ken uit te sluiten. „Kennelijk denkt Bos nu ook: als je maar hard genoeg polariseert, kom je beter uit de strijd." De Beus vindt de op stelling van het CDA verstandiger. Zoals altijd houden de christende mocraten hun kaarten stevig tegen de borst. Het is hun klassieke lijn: nooit iemand uitsluiten. Bos kon die CDA-opstelling niet kopiëren: De partijleden zouden zelfs een kleine flirt met de PW niet prui men, ook al zou dat de partij voor een deel van de kiezers juist weer aantrekkelijk maken. Had Bos dan 'Hij denkt nu ook: als je hard genoeg polariseert kom je beter uit de strijd' geen keus? „Jawel, hij had eisen kunnen stellen. Gewoon een rijtje opnoemen van alle punten op het gebied van immigratie en integra tie die voor de PvdA niet onder handelbaar zijn. Dan leg je de bal terug bij Wilders." Bos zal deze strategie van eisen wel degelijk hebben overwogen, denkt De Beus. Maar hij deed het niet. „Zo'n boycot oogt flink. Maar nu komt het voor Bos aan op zijn ei gen verhaal. En dat zal niet meeval len, want dat verhaal is dubbelzin nig, ook al ligt er nu een nieuwe integratienota. De partij is ver deeld." PvdA-coryfee Ed van Thijn kan het niets schelen dat Bos' stel- lingname tegen Wilders misschien wel verkeerd uitpakt bij de verkie zingen. „Ik ben blij dat hij die af wachtende houding heeft laten va ren." Wilders doet intussen voor de camera's zijn beklag over een vermeend 'cordon sanitaire'. Maar zover is het nog lang niet, nuan ceert onderzoeker Joost van Span je. „Dan moet hij stelselmatig wor den uitgesloten van politieke sa menwerking door alle andere par tijen, zoals Janmaat. Daar is geen sprake van." Speelt Bos zijn rivaal niet in de kaart? „Bij deze discus sie spint de PW waarschijnlijk ga ren", stelt Van Spanje. „Wilders krijgt een hoop aandacht en ver deelt intussen de concurrentie." ROTTERDAM - De vader van het zo genoemde Maasmeisje is maandag middag overleden in een huis van bewaring in Rotterdam. Sectie heeft uitgewezen dat de 49-jarige man een natuurlijke dood is gestor ven. Dat heeft een woordvoerder van het parket in Den Haag giste ren meegedeeld. De vader van de 12-jarige Gessica werd in 2007 door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot acht jaar celstraf en tbs wegens doodslag op het meisje. Hij zou haar in juni 2006 hebben gedood. Lichaamsdelen van het meisje werden in de Maas gevonden. Mensen herkenden Gessica in een op de tv getoonde reconstructie van het hoofd van het 'Maasmeisje'. Het bekend wor den van haar identiteit leidde tot aanhouding van haar vader. De man ging in beroep tegen de straf die de rechter hem oplegde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7