Uit het oog, uit Veenstra wil voor zijn het hart gaat voor Verdonk niet op BenZeker 1 'Xf Sponsormarathon moet MTV geld opleveren voor accommodatie De allerhoogste spaarrente van Nederland? 32 Woensdag 13 mei 2009 PZC Sponsor kijkt bij Senior Games vooral uit naar het atletiekprogramma. door Marco Puik eindhoven - Riny Verdonk ver huisde enkele jaren geleden vanuit Terneuzen naar het oosten van Brabant, om in Eindhoven het di recteurschap van multimediabe- drijfVan de Garde/Jémé op zich te nemen. Het gezegde 'uit het oog, uit het hart' is niet van toepassing op Verdonk. De band met Zeeland is nog sterk bij hem aanwezig en vormde een belangrijke reden om zich als sponsor aan de Senior Ga mes, het sportevenement voor vijf tigplussers, te verbinden. Sportsponsoring is niet nieuw voor het grafische mediabedrijf, waarvan de 'moeder' (drukkerij Bareman) nog altijd in Terneuzen oO° Senïor Zeeland The Netherlands gevestigd is. Van de Garde/Jémé kiest daarbij bewust niet voor de 'traditionele topsport'. „Ik denk na melijk dat alternatieve groepen ook aan topsport doen", legt Ver donk uit. „Dat geldt voor mensen met een handicap en zeker ook voor senioren. De deelnemers ge nieten ervan, en ook qua kijkspel is het de moeite waard. Daarom vind ik dat zij de nodige aandacht verdienen." Wat betreft de Senior Games kijkt hij vooral uit naar het atletiekpro gramma, dat grotendeels in Zierik- zee plaatsvindt. Dat Verdonk extra geïnteresseerd is in deze tak van sport, die al tijdens de eerste Olym pische Spelen op het programma stond, is niet verwonderlijk. Zijn dochter Marianne beoefent deze discipline namelijk al jaren en be hoort in de gehandicaptensport tot de wereldtop. „Marianne heeft een verstandelij ke beperking en doet écht aan top sport, al wordt dat niet door ieder een altijd zo gezien. Als het goed is neemt ze in 2012 deel aan de Pa ralympics en daarvoor zal ze vanaf volgend jaar dertig uur per week gaan trainen. Dan kun je niet meer praten over amateursport." Riny Verdonk kijkt nu al uit naar de Paralympics. „In 2011 moet ze nog wel de limieten lopen en het jaar erna vormbehoud tonen, maar dat geldt voor alle sporters. Marianne wordt elk jaar beter, ter wijl haar grootste concurrenten van dit moment in 2012 te oud zijn om nog mee te doen." Pa Verdonk is meer dan alleen sup porter. Vanaf het moment dat Ma rianne haar intrede deed in de atle- tieksport (1998) begeleidt hij haar ook. „We zijn begonnen met een uurtje training in de week en dat is steeds intensiever geworden. Als ouder en coach geniet ik van haar." De afgelopen jaren zette de nu 22-jarige Verdonk alvast enkele Games 2009 aansprekende resultaten neer. „In 2005 werd ze wereldkampioene op de 400 meter horden. Op het Europees kampioenschap van 2008 pakte ze tweemaal goud en één keer brons en tijdens het WK-indoor behaalde ze drie zilve ren medailles. In Londen, waar de Paralympics zullen plaatsvinden, behoort ze straks tot de favorie ten." Het begin van de Olympische spe len voor gehandicapten laat nog 1203 dagen op zich wachten. De start van de Senior Games staat al eerder op het programma. Over minder dan vier maanden gaan de senioren de strijd met elkaar aan. Ook bij dat evenement zal Ver donk aanwezig zijn. „We hebben in Europa echt een aantal topspor ters in het vijftigplus-segment", vertelt hij. „Ik verwacht dat we in september heel veel plezier en éch te topsport te zien krijgen." O zie ook de video op www.pzc.ni/seniorgames V*t fe|gp*s® aipS: w ->#**<"• UWL mÊê r Riny Verdonk: „Ik denk dat alternatieve groepen ook aan topsport doen." foto Hans Puikk Rogier Veenstra in het shirt van NAC. De aanvaller uit Middelburg werd dit seizoen uitgeleend aan Excelsior en Haarlem en wil nu terugkeren bi] de club uit Breda. archieffoto Roy Lazet Kloetinge treft LRC in finale districtsbeker middelburg - Kloetinge neemt het volgende week zaterdag in de fina le van de districtsbeker op tegen LRC. De ploeg uit Leerdam was gisteravond in de halve finale veel te sterk voor zondag-vierdeklasser Waspik. Na een 0-3-ruststand werd het 1-6. LRC is de kampioen van de eerste klasse, waarin het thuis met 0-1 verloor van de Beve- landse ploeg. In Kloetinge won LRC daarentegen met 2-3. De fina le wordt zaterdag 23 mei gespeeld op het veld van W Steenbergen. Van Breda Vriesman erelid van NOCNSF arnhem - Els van Breda Vriesman is gisteravond op 3e algemene le denvergadering benoemd tot ere lid van NOCNSF. Ze kreeg de on derscheiding voor de verdienste die ze had voor de sport, als IOC-lid en voorzitter van de inter nationale hockeyfederatie. In de laatste functie werd ze onlangs niet herkozen. Op de vergadering kreeg de Nederlandse zwembond (KNZB) de Van Tuyll-beker. De prijs is jaarlijks bedoeld voor de bond met de meeste successen. Belg Landuyt is vijfde aanwinst voor Hoek terneuzen - Hoek heeft opnieuw een speler aan de selectie voor ko mend seizoen toegevoegd. Jurgen Landuyt is een 29-jarige verdedi ger, die overkomt van KM Tor hout. Hij speelde eerder voor on der meer Cercle Brugge, Oostende en Eendracht Aalst. Landuyt is de vijfde nieuwe speler. De komst van Frits Paap (RBC) is van de baan. Hoek hoopt nog op een posi tief antwoord van een linkermid denvelder, die de vervanger van Alan Grozdanic moet worden. door Koen de Vries middelburg - De Middelburgse turnvereniging MTV'69 is naarstig op zoek naar geld. De club met ruim 400 leden heeft deze maand al voor 57.000 euro aan nieuwe materialen aangeschaft, maar wil ook de zestien jaar oude accommo datie grondig aanpakken. Een rommelmarkt heeft al het no dige opgebracht, zaterdag staat een sponsormarathon op het program ma. „We hebben flink gespaard, maar hebben nog niet genoeg", zegt secretaris Anneke Terwiel. „Voor het onderhoud en de aan passing van de accommodatie heb ben we misschien nog wel 80.000 euro nodig. We zijn in gesprek met de gemeente en hopen op sub sidie." De leden komen zaterdag vanaf 13.30 uur in de eigen accommoda tie op sportpark De Voorborch in actie op de tumblingbaan en de trampoline en ze gaan streetdan- cen. Voor deze activiteiten laten ze zich sponsoren door familie, vrien den en bekenden. Terwiel: „We doen dit voor de eerste keer, dus het is ^moeilijk inschatten hoe hoog de opbrengst kan zijn. Wel is zeker dat veel leden enthousiast zijn. Er zijn er die zaterdag een wedstrijd moeten turnen. Zij heb ben zelf voor een alternatieve inza meling gezorgd. Ze laten zich spon soren voor elk punt dat ze scoren." Om ongeveer 17.00 uur zal bekend zijn hoeveel de actie heeft opge bracht. Het is de bedoeling dat de leden van MTV een groot deel van de renovatie zelf verrichten. Ze gaan binnenkort beginnen en wer ken de hele zomer door. Het veer tigjarig bestaan, op zaterdag 17 ok tober, hopen ze in een prachtig op geknapte accommodatie te vieren. O BenZeker.i vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74