Groot landgoed ten zuiden van Tholen Zeeland Plan voor nieuw hotel-restaurant in Kruiningse De Zeeuwsche Paerel Bekendmaking Vier landhuizen op plek waar nu nog een kassencomplex staat. door Rob Paardekam THOLEN - Aan de Mosselhoekse- weg, ten zuiden van Tholen, ver rijst over niet al te lange tijd een landgoed met vier grote landhui zen. Het gaat om de locatie waar nu nog een groot kassencomplex staat. Dat gaat tegen de vlakte. Het landgoed, dat de naam De Re doute heeft gekregen, is een initia tief van ontwikkelaar Florestede. Makelaardij Heimig uit Halsteren verkoopt de vier kavels. Makelaar Evert Heimig is uiteraard lovend over het plan. „Het is een pracht plan", stelt hij. „Het gebied gaat er enorm op vooruit. We voeren het dan ook uit onder de noemer van de 'ruimte-voor-ruimte-regeling' van de provincie Zeeland. Die houdt in dat je het buitengebied opknapt door bijvoorbeeld oude schuren of kassen te slopen en daar iets fraais voor terug te bou wen." Het toekomstige landgoed bij Tho len telt vier kavels, die in grootte variëren van bijna zeven- tot ruim elfduizend vierkante meter. Wie een kleine vier ton neertelt, heeft een 'stukje' grond te pakken. Ko pers kunnen daarop het huis van hun dromen bouwen. „Al moet dat wel binnen bepaalde grenzen", vertelt Heimig. „Het dient in een landelijke stijl te gebeuren." De grootste kavel is ondertussen verkocht, een ander perceel is in optie genomen. Heimig denkt dat de kassen aan het eind van dit jaar worden gesloopt. De bouw van de landhuizen kan dan begin volgend jaar beginnen. Na Sint-Maartensdijk krijgt ook Tholen-stad een landgoed in de omgeving. 'De Redoute' komt op de plek van het kassencomplex aan de Mosselhoekseweg. In Sint-Maartensdijk bestaat al en kele jaren een plan voor een land goed met vijf luxe huizen bij De Pluimpot. Eén landhuis staat er in middels, aan een tweede wordt ge werkt. „Het gaat voortvarend", zegt Ruud Cogels uit Sint-Maar tensdijk, die het laat bouwen en er straks gaat wonen. „Ik hoop op 24 juli de sleutels te ontvangen." Twee andere kavels zijn in het be zit van de gebroeders Bout. Zij be ginnen waarschijnlijk komende winter met de bouw van het eer ste landhuis. Dan is er tenslotte nog het perceel van het echtpaar Schot. „We willen een landhuis met daarin vijf aparte woningen la ten bouwen", vertelt Iny Schot. „In één ervan willen we zelf gaan wonen." Wanneer de bouw be gint, kan ze nog niet zeggen. „Dat hangt af van de animo voor de an dere vier woningen." Meer info op www.deredoute.nl en www.depluimpot.nl i 'zr~' [WulfT. oA-'rc .-iV 'T I I tdksM.- v'C - - - V Aan de Mosselhoekseweg bij Tholen staat nu nog een kassencomplex. Dat gaat binnenkort tegen de vlakte om plaats te maken voor een landgoed met vier luxe landhuizen. foto Ronald den Dekker Krabbendijkenaar ziet mogelijkheden in leeg horeca-etablissement. door Luc Oggel KRUININGEN - Foort de Schipper uit Krabbendijke wil in het leeg staande, voormalige restaurant De Zeeuwsche Paerel in Kruiningen een hotel-restaurant beginnen. Het pand aan de entree van het dorp staat leeg sinds de vorige uit baters er vorig jaar april mee stop ten. De gemeente Reimerswaal heeft het opgekocht om te voorko men dat er arbeidsmigranten in zouden worden gehuisvest. Bin nenkort wordt een advies van Ar- cadis verwacht over de mogelijkhe den van het pand en de locatie. Hoewel aan een woonfunctie wordt gedacht, is 'van alles moge lijk', zegt een gemeentewoordvoer ster. Krabbendijkenaar De Schipper heeft eind februari zijn belangstel ling al kenbaar gemaakt. Hij ziet mogelijkheden voor een hotelfunc tie. „Reimerswaal heeft eigenlijk niet zo heel veel overnachtingsmo gelijkheden en het is een gunstige locatie, zo aan de weg." De Schipper heeft behoorlijk wat horeca-ervaring. De afgelopen ja ren heeft hij vier zaken gehad in onder meer Goes en Vlissingen. „Dat was vooral een kwestie van opbouwen en weer doorverkopen. Vorig jaar november ben ik eruit gestapt, maar het blijft toch trek ken. Dit kan een leuk project wor den." De plannen van De Schipper zijn serieus, maar hij denkt ook dat het een 'lang verhaal' wordt. „Ik vond het wel vreemd dat ik vorige week een brief kreeg van de gemeente dat er onderzoek wordt gedaan naar woningbouw. Probleem is ook nog de prijs, het pand is geda teerd en alles is rot. Als de bank niet meewerkt, houdt het op. Maar ik heb geduld, ik hoef niks." De gemeente wil eerst een 'gede gen ondernemingsplan' zien van De Schipper. PZC Woensdag 13 mei 2009 27 Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet verontreiniging oppervlaktewateren Ontwerpbesluiten inzake de aanvragen ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van Diver Underwater Contractors B.V. teTerneuzen en Feralco Nederland B.V. te Sas van Gent De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 20 januari 2009 is van Diver Underwater Contractors B.V. teTerneuzen een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ontvangen voor het wijzigen van de huidige vergunning voor het op verschillende wateren lozen van afvalwater en brengen van afvalstoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen, afkomstig van het onderwater polijsten van scheepsschroeven en het uitvoeren van onderwaterreparaties aan zeeschepen. De wijziging betreft het verruimen van de lozingseis voor koper. Op 27 februari 2009 is van Feralco Nederland B.V. te Sas van Gent een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren ontvangen voor het wijzigen van de huidige vergunning voor het lozen van afvalwater, via de bedrijfsriolering van Zuid-Chemie B.V. op het kanaal van Gent naar Terneuzen. De wijziging betreft een verzoek tot het laten vervallen van de lozingseisen voor chloride en sulfaat in het afvalwater dat via lozings- punt 1 wordt geloosd. Daarnaast worden beide beschikkingen op enkele punten ambtshalve gewijzigd. De wijzigingen betreffen voornamelijk administratieve stuur- gegevens. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunningen te verlenen. Terinzagelegging De aanvragen, alsmede de ontwerpen en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 14 mei 2009 tot en met de termijn waarbinnen tegen de besluiten op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Beide beschikkingen bij: Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunning verleningen Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 23 87), op werkdagen van 9.00 uur tot ]2.oo uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. 2. Beschikking aan Diver Underwater Contractors B.V. bij: Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. 3. Beschikking aan Diver Underwater Contractors B.V. bij: In de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 48 73 39/48 73 00 of whe(a)vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. 4. Beide beschikkingen bij: Gemeente Terneuzen, Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen, de vestiging op Markt 1 te Axel en de vestiging op Vlaanderenplein 1 te Sas van Gent, op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 20.00 uur. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 24 juni 2009 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen bij de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte briefverzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 13 mei 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71