Hoogspanning komt bovengronds Stien en Broer zijn een platina paar DE LEEUWENK0NING Uitbreiding Ecotank voor Raad van State Oogbusje Goes-Zierikzee komt niet terug R&B stapt in scholen en dorpshuizen vanaf nü verkrijgbaar BPZC Woensdag 13 mei 2009 25 Verbinding nodig voor bouw van meer centrales bij Borssele. door Harmen van der Werf borssele - De nieuwe hoogspan ningsverbinding van 380.000 volt tussen Borssele en Brabant komt zeker bovengronds. Het is volgens Erwin van Eek van netwerkbeheer der Tennet veel duurder de leiding ondergronds aan te leggen, zoals het CDA Borsele onlangs bepleit te. Een ondergrondse verbinding is ook minder betrouwbaar. Christina en Marinus Bruijnooge uit Kapelle zeventig jaar getrouwd. door Thijs Imandt kapelle - Christina (92) en Mari nus (96) Bruijnooge uit Kapelle gaan al decennia door het leven als 'Stien' en 'Broer'. Die bijnamen kreeg het in 1939 getrouwde stel van familie én vrienden. Stien is een afkorting van Chris tina, Broer is de aanduiding die Marinus van, hoe kan het ook an ders, zijn broer kreeg. Gisteren vierden Stien en Broer hun zeven- 'Het belangrijkst vind ik dat het verstand ons allebei nog niet in de steek laat' tigjarig huwelijk. Een half jaar na dat ze in het huwelijksbootje stap ten, brak de 'iXvccdc Wereldoorlog uit en werden ze ingekwartierd. Een soldaat uit Drenthe werd in huis gelegerd. „Maar daar hadden we niet zo veel last van hoor, het was een aardige jongen", zegt Stien. „Verder is de oorlog voor ons redelijk rustig voorbijgegaan." Broer verdiende 45 jaar Tang zijn brood in het fruit, maar kreeg toen gedwongen ontslag. Hij was middelburg - De shuttlebus voor oogpatiënten tussen de ziekenhui zen in Goes en Zierikzee komt niet terug. De twee jaar durende proef ermee is in 2006 beëindigd vanwege de kosten. Er was te wei nig animo voor. De Seniorenraad van Goes heeft er vorig jaar op aangedrongen de dienstverlening te herstellen. Het dagelijks provinciebestuur voelt daar niet voor. Mogelijk worden in het licht van de herverdeling van functies tussen ziekenhuislocaties in Midden- en Noord-Zeeland in de toekomst nieuwe plannen ge maakt voor de bereikbaarheid. Het dagelijks provinciebestuur wijst er in zijn antwoord aan de Seniorenraad op dat ernaar wordt gestreefd de dienstverlening in de Oosterschelderegio door de be staande regiotaxi uit te breiden. Het streven is dat per 1 september in te laten gaan. Tennet en het ministerie van Eco nomische Zaken hielden gisteren in 's-Heerenhoek een informatie bijeenkomst over het project dat de titel Zuid-West 380 kV (oftewel 380.000 volt) heeft meegekregen. De nieuwe verbinding is nodig om meer elektriciteit te kunnen trans porteren van Borssele naar het lan delijke netwerk. De aansluiting op dit landelijke netwerk is voorzien bij Geertruidenberg of bij Tilburg. De keuze tussen de Brabantse aan- sluitpunten moet nog worden ge maakt op basis van een milieuef fectstudie. echter nog geen 65 en ging daar om nog acht jaar in de bouw aan de slag. Het echtpaar woont nog bijna ge heel zelfstandig. „Lichamelijk zijn Omwonende wil groei Wemeldingse firma tegenhouden. wemeldinge - Ecotank, opslagbe- drijf voor onder meer plantaardige oliën, mag in Wemeldinge niet uit breiden, vindt omwonende Leo nard van der Laken. Hij stapte naar de Raad van State. De rechts zaak was gisteren. Van der Laken die op hemelsbreed 165 meter van Ecotank aan de Oos telijke Kanaalweg woont, zegt al veel overlast te ondervinden van vrachtverkeer. Hij vreest dat dit al leen maar zal toenemen. Er staan overigens nog enkele huizen dich terbij Ecotank dan de woning van Van der Laken. Hij is de enige die bezwaar aantekende tegen de uit breiding. De raadsman van Van der Laken richtte zich gisteren niet alleen te De huidige 380 kV-verbinding tus sen Borssele en Brabant heeft net genoeg transportcapaciteit voor de nu in Borssele opgewekte elektrici teit. Met de ingebruikname van de Sloecentrale eind dit jaar komt het totale productievermogen in Bors sele - met de kerncentrale en con ventionele centrale - op tweedui zend megawatt. Tennet heeft mo- Van Borssele naar Brabant komt een nieuwe 380 kv-hoogspan- ningsverbinding. Eind 2014 moet die klaar zijn. Waar de verbin ding komt, is in onderzoek. we nog best redelijk in orde, maar het belangrijkst vind ik dat het ver stand ons allebei nog niet in de steek laat", zegt Stien, die nog maar net uit het ziekenhuis is. gen Ecotank, maar zeker ook tegen de gemeente Kapelle. Volgens de raadsman zou de gemeente 'onver antwoord' bezig zijn door een ver gunning te geven voor de bedrijfs- uitbreiding met een kwart van de opslagcapaciteit. Een vertegenwoordiger van de ge meente Kapelle bestreed deze kri tiek. Hij vroeg de Raad van State Van der Laken niet-ontvankelijk te verklaren, omdat hij niet had ge reageerd op de ontwerp-vergun- ning. Vervolgens was hij wel naar de Raad van State gestapt, wat pro cedureel niet kan. Van der Laken antwoordde dat hem de publicatie van de ontwerp-vergunning was ontgaan. Volgens de gemeente Ka pelle had hij beter moeten oplet ten. Van der Laken zei daarop dat Kapelle hem persoonlijk had moe ten informeren, wat de gemeente bestreed. Uitspraak binnen zes weken. menteel aanvragen liggen voor nieuwe centrales in Vlissin- gen-Oost en Borssele met een ver mogen van samen 2800 megawatt. Tennet wil de noodzakelijke ver dubbeling van de transportcapaci teit vanaf Borssele eind 2014 heb ben gerealiseerd. Waar de nieuwe verbinding komt, is onderwerp van studie. Het ligt voor de hand het tracé van de hui dige 380 kV-leiding op Zuid-Beve land te volgen, maar ook een nieuw tracé via de Oosterschelde en Tholen wordt onderzocht. Een andere keuze moet ook nog wor op verzoek van koningin foto Ronald den Dekker Twee weken geleden brak ze haar bovenbeen. „Maar ik had geluk bij een ongeluk, want ik kon er mijn pasgeboren achterkleinzoon opzoe ken, prachtig toch?" den gemaakt, tussen een nieuwe rij masten naast de huidige of het plaatsen van grotere masten met meerdere kabels. De bestaande masten worden in het laatste geval gesloopt. Hoogspanning brengt elektromagnetische velden met zich mee. Vanwege de (beperkte) gezondheidsrisico's wordt een zo ne van honderdvijftig meter aan weerszijden van de masten in acht gehouden/waar in principe geen huizen of scholen mogen staan. In De Vroone in Kapelle is 26 mei vanaf 19.00 uur een inloopavond over de 380 kV-leiding. door Luc Oggel heinkenszand - Woningcorpora tie R&B Wonen, actief in Borsele en Reimerswaal, bekijkt mogelijk heden om te investeren in maat schappelijk vastgoed. Dat zegt di recteur Peter Bevers. Geld steken in bijvoorbeeld scho len en dorpshuizen is onbekend terrein voor de woningcorporatie, die momenteel werkt aan een nieuw ondernemingsplan. Daar voor worden gesprekken gevoerd met allerlei betrokkenen. Ook wordt ingespeeld 'op thema's als dorpsvernieuwing, dat volgens Be vers steeds belangrijker wordt. „We hebben de keus nog niet ge maakt", benadrukt hij. „Als we het doen, moet het verantwoord zijn en passen binnen de doelstellin gen. Wat je in vastgoed investeert, kun je niet meer in huurwonin gen steken. Bovendien zullen we ook gewoon een lening moeten aangaan." Aan de andere kant zijn er ook veel voordelen. „Als wij bijvoor beeld een dorpshuis bouwen en dat verhuren aan een gemeente, hoeft die niet zelf te investeren en hebben wij een kostendrager en een vaste huurder. Door zo'n sa menwerking kun je een stap ver der komen." Christina en Marinus Bruijnooge uit Kapelle zijn zeventig jaar getrouwd. Ze ontvingen Beatrix van burgemeester Siebe Kramer felicitaties en een grote bos bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69