jaar weer de dijken over PZC Vakantieplannen? Twijfels bij onderzoek naar jongerenraad lees vind leef J 5)e (lette puzzeicuvtt ótaati aan wat B PZC Woensdag 13 mei 2009 23 Maak dari gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen '1? X" r iSl!!» \ÓV Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice door Luc Oggel KRUININGEN - De Reimerswaalse raadsfracties zijn verdeeld over de vraag of er wel of geen onderzoek moet komen naar de behoefte aan een jongerenraad. Over het voorstel voor zo'n onder zoek van de WD en de Christenu nie werd gisteravond gepraat tij dens de raadsvergadering. In het coalitieakkoord van 2006 is vastge legd dat er deze raadsperiode geen jongerenraad komt, maar volgens WD en CU kan het geen kwaad om de eventuele behoefte bij jon geren te peilen. Verschillende frac ties vroegen zich ook af welke toe gevoegde waarde een jongeren raad nog zal hebben, aangezien er al een jongerenplatform actief isin Reimerswaal. Voor de SGP ontbre ken nut en noodzaak in elk geval, zei raadslid Tin lanszen. Ook zien de meeste fracties er niet zoveel heil in dat het onderzoek wordt uitgevoerd door HZ-studenten als afstudeerproject, zoals WD en CU voorstellen. Het college van B en W ontraadt de oprichting van een jongeren raad. Volgens wethouder Hans de Kunder zou die namelijk slechts een select deel van de jongeren ver tegenwoordigen. WD'er Sylvia Schouwenaars hamerde erop dat het slechts om een onderzoek gaat. Het onderwerp komt 2 juni terug tijdens de besluitraad. Oudhollandse spelen in Historisch Museum GOES - Basisschoolleerlingen kun nen vanmiddag van 14.00 tot 16.00 uur Oudhollandse spelen doen op het pleintje achter het Historisch Museum De Bevelan- den in Goes. Onder begeleiding van minimaal één volwassene mo gen kinderen steltlopen, hoepelen, sjoelen, hinkelen en kegelen. Later mogen ze nog proeven van gorte pap en watergruwel. Dat werd vroeger dagelijks gegeten in het weeshuis, dat op de plaats van het museum stond. Carrièrebeurs in de Zeelandhallen in Goes GOES - Bedrijven, stichtingen en overheidsinstellingen staan mor gen van 10.00 tot 22.00 uur in de Zeelandhallen in Goes voor de U8tik Carrièrebeurs. Het evene ment is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar een andere of be tere baan. De Koninklijke Land macht en Luchtmacht staan op de beurs, net als de politie en Bouw opleiding Zeeland. Verder zijn er workshops, lezingen en presenta ties. Om 14.30 uur treedt Idols-winnares Nikki op. Zaanstads Mannenkoor zingt in kerk Kapelle KAPELLE - Het christelijk Zaanstads Mannenkoor viert zijn 25-jarig ju bileum zaterdag met een concert in de hervormde kerk in Kapelle. Het koor steunt daarmee de actie 'Zeeland voor veilige scholen in Colombia'. De 120 mannen wor den gedirigeerd door Jan Quintus en begeleid door organist Ronald IJmker. Het concert wordt georga niseerd door Stichting Woord en Daad, die streeft naar een beter perspectief voor kinderen in Co lombia. Aanvang om 17.00 uur. Toveren tijdens Annie M.G. Schmidt-week GOES - De Annie M.G. Schmidt-week, van vandaag tot 25 mei, heeft dit jaar als thema tove ren. Tijdens de week ligt er een aantal nieuwe uitgaven van de schrijfster in de boekhandel en wordt een gratis luister-tover-cd meegeleverd. Kinderen van vier tot negen jaar kunnen meedoen aan een wedstrijd bij boekhandels en de bibliotheken in Goes en Ka pelle. Tot 21 mei mogen zij zelfge maakte toverstokken inleveren. www.lekkerpuzzelen.nl GESLAAGD NIJMEGEN - Gerine Lodder (23) uit 's-Heer Hendrikskinderen heeft haar mastertitel 'Orthopedagogiek Gezin en Gedrag' behaald aan de Radbout Universiteit in Nijmegen. Gerine is geboren in Goes en volg de het vwo op het Buys Ballot Col lege (nu Ostrea Lyceum) in Goes. De aalgoot bij de Prommelsuis in Moriaanshoofd. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67