Zeelan PZC Prins krijgt tegeltje uit de ruilwinkel BEVELANDEN-THOLEN 22 21 27 Jack Duizenden glasaaltjes klauteren elk jaar weer de dijken over Groot landgoed ten zuiden van Tholen Woensdag 13 mei 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Initiatief uit Goes ontvangt Appeltje van Oranje in Den Haag. door David Duijnmayer DEN haag - Net een schoolreisje, vonden de tien vrijwilligers van de Goese ruilwinkel. In een bus van het Oranjefonds gingen zij giste ren op en neer naar Den Haag om in Paleis Noordeinde een Appeltje van Oranje te ontvangen uit han den van harë koninklijke hoog heid prinses Maxima. Een bijzondere ervaring, want de ruilwinkel ontvangt niet alleen een prijs, de projectleiders en vrij willigers krijgen ook de gelegen heid voor een informele ontmoe ting met de koningin, prinses Maxima en prins Willem Alexan der. En dus gaat op de heenweg in de bus een cadeautje rond voor prins Willem Alexander: een wandtegeltje uit 1967, ter ere van de geboorte van de kroonprins. Uit de ruilwinkel natuurlijk. „Die vonden we vanochtend nog", zegt coördinator Nel Bouterse. „Het was maar één punt waard in de winkel, maar hij vindt het vast leuk." De Appeltjes van Oranje worden sinds het huwelijk van kroonprins Willem Alexander en prinses Maxima in 2002 jaarlijks toegekend aan projecten die zich inzetten voor ontmoetingen tus sen verschillende groepen in de sa menleving. Behalve het kunstwerk je, ontworpen door koningin Bea trix, krijgt iedere winnaar 15.000 euro om in het project te steken. Hoe de ruilwinkel dat geld gaat be steden, weet projectleider Anne Baron nog niet precies. Naast de ruilwinkel kregen de Stichting Project uit Bonaire en het project Levensboeken van de Haagse stichting HOF gisteren een Appeltje. De ruilwinkel in Goes is de eerste Zeeuwse winnaar van een Appel tje van Oranje. De jury roemde het project, omdat het 'producten, diensten en mensen op een bijzon dere manier samenbrengt.' Vol gens het juryrapport onderscheidt de ruilwinkel in Goes zich van ver gelijkbare winkels door de explicie te aandacht voor onderling con tact. Anne Baron, die als projectlei der namens SMWO aan de wieg van de winkel stond, is na al die lof zo trots als een pauw. „Het is al lemaal heel snel gegaan, een beetje overweldigend is het wel. Als je ini tiatief door de koninklijke familie wordt opgepikt, weet je zeker dat je goed bezig bent." De persoonlij ke ontmoetingen waren ontspan nen en hartelijk, vond Baron. „Wil lem Alexander was een beetje de ijsbreker, de koningin toonde op rechte belangstelling, en Maxima was heel inspirerend, die straalde een enorme energie uit." En het ca deautje? Daar was de kroonprins bijzonder blij mee, want zelf had hij zo'n tegeltje nooit gehad. Prinses Maxima feliciteert coördinator Nel Bouterse van de Goese ruilwinkel. Het initiatief kreeg gisteren in Den Haag een Appeltje van Oranje. foto Frank van Beek/ANP Groen licht provincie voor Goese Schans goes - Het licht voor de omvor ming van het Goese haven- en in dustriegebied tot woonwijk Goese Schans is gisteren op groen gezet door Gedeputeerde Staten. Vrijwel alle bezwaren van onder meer Ha ringman Betonwaren en bewoners zijn verworpen. Ook de verrui ming van milieunormen is geac cepteerd. Het laatste is nodig om huizen te kunnen bouwen, terwijl een aantal bedrijven nog draait. Toch rechtszaak over mosselzaadvisserij yerseke - Stichting De Faunabe scherming heeft bij de Raad van State bezwaar gemaakt tegen de vergunning die is verleend voor mosselzaadvisserij in de Wadden zee. Maandag dient de zaak. De Faunabescherming heeft in februa ri het akkoord over de toekomstige ontwikkeling van de Waddenzee en mosselsector niet ondertekend. Zeeuwse mosselkwekers zijn giste ren begonnen met de zaadvisserij. WD wil alvast aanleg weg bij Wolphaartsdijk wolphaartsdijk - WD-statenlid Sjoed Heijning vindt het niet kun nen dat de aanleg van een nieuwe ontsluitingsweg voor het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk nog lan ger op zich laat wachten. De aan leg dreigt vertraging op te lopen, omdat de provincie natuurcom pensatie voor het project eist. Heij ning heeft Gedeputeerde Staten gisteren gevraagd alvast toestem ming te geven voor de weg. De vier Terneuzenaren waren op weg naar het Antwerpse Sportpa leis voor een concert van rocker Lenny Kravitz. Ze dropten hun au to bij een parking aan de rand van de stad, om vervolgens de metro te nemen. „We wonen zó dicht bij een grote stad, maar we komen er veel te weinig", zei de een op weg naar het metrostation. „Dit is toch Tip? redactie@pzc.nl gewoon een wereldstad? Als je in Terneuzen een scheet-laat, ruikt ie dereen 'm. Hier kun je tenminste nog anoniem over straat." Dat heeft ook nadelen, bleek nog geen vijf seconden later. Op de toe gangsdeur van het metrostation prijkte de afbeelding van een ver mist hondje. „Jack Russell? Nee, nog nooit van gehoord."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65