kans gaan bij NAC 'Marathon moet je één keer in je leven hebben gelopen' w I? Duiveland wijsf SKNWK in de slotminuut terug Blogs over hardlopen, wielrennen en voetbal Kijk op www.pzc.nl/blog PZC Woensdag 13 mei 2009 I 33 Middelburgse spits (21) heeft een opmerkelijk seizoen achter de rug. door Barry van der Hooft MIDDELBURG/HAARLEM - Na een op merkelijk seizoen is Rogier Veens- tra aan zijn laatste weken als huur ling bij Haarlem bezig. De 21-jarige aanvaller uit Middelburg staat on der contract bij NAC, speelde voor de winterstop op huurbasis bij Ex celsior en vanaf januari op dezelf de voorwaarden bij de Noord-Hol landse club. Over zijn plannen voor het nieuwe seizoen is hij dui delijk: „Ik wil terug naar NAC om daar voor mijn kans te gaan." Haarlem heeft zich niet geplaatst voor de play-offs. Het is nu een beet je afbouwen dus? Rogier Veenstra: „Ja, we trainen nog twee weken en dan hebben we vakantie. Ik ga denk ik een last minute boeken, maar de zomers top duurt niet zo heel lang. De competitie begint eind juli al weer." Een doorsnee seizoen kun jij dit niet noemen? „Dat klopt. Ik ben de voorbeiding begonnen bij Excelsior, omdat zo wel NAC als ik het beter vond om bij een andere club aan spelen toe te komen. Maar bij Excelsior had UIT SCHAKEN Zierikzee. Huishoudelijke competitie: Aat Brakel-Han van der Made 0-1, Marco Vieveen- Teun Brouwer 0-1, Johan van de Velde-Johan Hoogstrate 0-1, Linda Greefhorst-Chris van El- dik remise, Dick Doeswijk-Jan Heiligers 0-1, Peter de Vrieze-Kedem Gutkind remise, Fokko Baakman-Frans Jansen 0-1, Jan Verduijn den Boer-Piet de Vreede remise. Stand aan kop: 1 Bas van de Graaf 100; 2. Martin Krijger 844; 3. Sjaak Spiegels 748; 4. Han van der Made 717; 5. Kees Bimmel 698; 6. Peter de Vrieze 652; 7. Hans Aangeenbrug 623; 8. Aat Brakel 607. TENNIS Districtscompetitie, vrouwendubbelspel, hoofdklasse: Zierikzee-Ruucstoppelen 4-0, Kruiningen-De Boskreek 2-2, Golfbreker-Ove- zande 4-0. p- AGENDA WOENSDAG TENNIS Gruttepikkers Veteranentoernooi. Locatie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 18.00 uur. VOETBAL Voorronde WereldRegio Cup, poule C. 18.45 uur: WIK'57-Zierikzee, 19.35 uur: ZSC'62- WIK'57, 20.25 uur: Zierikzee-ZSC'62. Locatie: Kerkwerve, sportpark De Vospit. ik het niet echt naar m'n zin. De ene week speelde ik, dan zat ik weer op de bank, dan speelde ik weer en vervolgens was ik weer wissel. Toen de club tijdens de winterstop bezig was een paar aan vallers te halen, heb ik aangegeven dat ik wilde spelen." Dat kon bij Haarlem. „Haarlem was al eerder geïnteres seerd. Voor dit seizoen had ik ook al een keer met mensen van de club gesproken. Voor NAC maakte het niet aan welke club ik ver huurd zou worden, als ik maar aan spelen toekwam. Daarom ben ik in januari naar Haarlem gegaan." Hoe kijk je terug op je prestaties bij die twee clubs? „Het is een wisselvallig seizoen ge weest, ook door wat blessures. Excelsior en Haarlem Rogier Veenstra speelde dit sei zoen 33 wedstrijden in de eer ste divisie. Voor de winterstop kwam hij namens Excelsior 21 keer in actie. Hij scoorde één keer voor de Rotterdamse club. Bij Haarlem kwam hij - mede door blessures - tot twaalf duels en twee treffers. Aan het begin van de competitie moest ik echt wennen, omdat in de eerste divisie een ander soort voetbal wordt gespeeld dan in de eredivisie. In januari heb ik last van mijn enkel gehad en dat heeft best een tijdje geduurd. Toch heb ik veel geleerd. Je speelt onder druk en voor een paar duizend toe schouwers. Dat is toch wat anders dan de wedstrijden in het tweede van NAC." Toch is bij Haarlem blijven geen op tie. „De club wil me graag houden, hebben ze me in een gesprek ver teld. Maar door de financiële situa tie is het op dit moment onmoge lijk me nog een keer te huren van NAC. En dus ga je terug naar Breda? „Dat is wel de bedoeling, maar ik heb daar nog geen gesprek over ge had. NAC richt zich nu op de play-offs. Dan denken ze daar niet: we moeten snel met Rogier Veenstra gaan praten. Dat is ook niet nodig, omdat ik nog een con tract voor een jaar heb. Ik wil in de voorbereiding voor mijn kans gaan, want de aanvallers van NAC zijn ook niet meer de jongste. Als blijkt dat het toch niet lukt, kan ik na een paar maanden altijd nog verhuurd worden. Maar eigenlijk hoop ik dat dat niet gebeurt." Zaterdag-tweedeklasser bereikt finalepoule van de Wereldregiocup. door Klaas Verspoor DREISCHOR - Het Duiveland van trainer Henk Schouten heeft zich gisteravond op sportpark De Mol in Dreischor als tweede ploeg ge plaatst voor de fmalepoule van de Wereldregiocup. Eerder plaatste Bruse Boys zich al. De tweede voorrondeavond begon met het treffen tussen Dreischor en SKNWK. Sander Uijl, Richard van der Sande, Robbert Padmos, Wilco de Valk en Leendert van Heukelom hielpen SKNWK aan Martijn Cerpentier maakt zich op voor zijn eerste marathon. De inwoner van Koewacht wil binnen de vier uur finishen. een 5-0-zege. Duiveland klopte Dreischor, door goals van Dennie le Comte (3x), Wilmar van der Sande en Robbert de Bruine, daar na met dezelfde cijfers. In een zinderend slotduel versloeg Duiveland SKNWK met 2-1. SKNWK kwam via Wilco de Valk op voorsprong en raakte in de per soon van Wesley Goud tot drie keer toe de paal. Marcel Zwager hielp Duiveland vervolgens aan de 1-1. Toen ieder een zich al op ging maken voor de strafschoppen moest SKNWK in de slotminuut toch haar meerdere erkennen in Duiveland. Jordi van Vossen schoot van bijna veertig meter de winnende treffer binnen. Martijn Cerpentier staat zaterdag vol vertrouwen in Hulst aan de start. door Barry van der Hooft KOEWACHT - Eigenlijk heeft hij iets te laat besloten om van start te gaan in de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen. Zijn neef Marlon Roels, die de marathon organi seert, maakte hem erop attent dat hij ruim van tevoren aan de voor bereiding moest beginnen. „Dat was een maand of vier, vijf gele den", vertelt Martijn Cerpentier. „Ik heb het trainingsschema ver kort en ben aan de slag gegaan." De inwoner van Koewacht liep in het verleden vooral voor zijn ple zier en deed wel eens aan wedstrij den van een kilometer of zeven mee. „Ik loop eigenlijk al heel mijn leven. Ik ben wel een type dat zijn schoenen aantrekt en dan een rondje gaat lopen in de pol der. De afgelopen tijd heb ik aan een paar georganiseerde trainin gen vanuit Hulst meegedaan. Al leen de laatste, waarbij vanuit Ter- neuzen een kilometer of dertig 'Ik overweeg nu zelfs al om ook de marathon van Parijs te gaan lopen' werd gelopen, heb ik gemist. Ik heb het best druk met mijn werk en een cursus. Daardoor heb ik echt tijd vrij moeten maken om te kunnen trainen." Waarom heeft Cerpentier eigen lijk besloten zich in te schrijven voor de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen? „Omdat ik vind, dat je tenminste één keer in je leven een marathon moet hebben gelo pen. Mijn neef organiseert 'm nu. Dat maakt het extra mooi om die dan te lopen. Maar als hij 'm niet had georganiseerd, had ik me waar schijnlijk ook wel ingescheven." Hij trainde vooral samen met zijn hond („Die maakt nu ook een fitte indruk") en liep één keer dertig en één keer 33 kilometer met een groep. „De eerste keer ging dat vrij goed", vertelt Cerpentier. „Daar om ben ik de tweede keer bij een hoger groepje gaan lopen, dat rond de twaalf kilometer per uur liep. Maar dat ging te hard, ze lie pen op een gegeven moment zo'n dertien kilometerper uur. Ik be gon te verzuren en kreeg loodzwa re benen." Zaterdag zal hij in het eerste ge deelte van de marathon daarom op een hartslag van 150 lopen. In het tweede deel wil hij 155 slagen per minuut aanhouden. Het is even wat anders dan de sport die hij normaal bedrijft. Cerpentier zit namelijk het liefst op een paard. Waar hij dan door vier ledematen wordt rondgereden, moet hij de ar beid nu met zijn eigen benen ver richten. „Ik heb er zin in", klinkt het gemotiveerd. „Ik heb er lang voor getraind en dan wil je er ook aan beginnen. Ik overweeg nu zelfs al om ook de marathon van Parijs te gaan lopen. Maar mis schien denk ik er zaterdagmiddag wel anders over." Martijn Cerpentier Leeftijd: 29. Woonplaats: Koewacht. Beroep: voorman van de las- ploeg bij machinefabriek Sas van Gent. Aantal marathons: 0. Martijn Cerpentier liep een jaar of drie geleden wel al eens een halve marathon in Amster dam. „Ik geloof dat ik toen een tijd van 1 uur en 40 minuten liep", zegt de Zeeuws-Vlaming. Bij zijn debuut op de hele ma rathon mikt hij op een eindtijd onder de 4 uur. Een initiatief van Speel mee op www.lekkerpuzzelen.nl Puzzel ouderwets gezellig mee, van Kruiswoord tot Cryptogram en maak kans op fantastische prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63