•port Lance Armstrong liegt niet PZCIsi Boonen niet naar Tour, wel voor tuchtcommissie 32 en 33 33 Renstal Ferrari dreigt Formule 1 te verlaten Belgische bond is in gesprek met Advocaat FC Dordrecht maakt zich op voor Roda JC Velthuizen op stage met Nederlands elftal Frankrijk tegenstander van Daviscupteam Woensdag 13 mei 2009 Rogier Veenstra wil volgend seizoen weer in NAC-shirt spelen Martijn Cerpentier denkt al voorzichtig aan marathon Parijs Tip? sport@pzc.nl milaan - Ferrari dreigt de Formule na dit seizoen te verlaten als de voorgenomen regelgeving voor 2010 blijft bestaan. De roemruchte Italiaanse renstal is fel gekant te gen het budgetplafond dat de inter nationale autosportbond volgend jaar wil introduceren. De rode boli des van Ferrari rijden al sinds de eerste formule i-race in 1950 mee en behaalden vele wereldtitels. Rijswijk - Een delegatie van de Bel gische voetbalbond heeft gisteren een ontmoeting gehad met Dick Advocaat in Sint-Petersburg. De coach van Zenit is in beeld als op volger van de in april ontslagen bondscoach René Vandereycken. Louis van Gaal heeft zijn kandida tuur ingetrokken. Dat liet een ver trouwensman van de AZ-trainer weten aan tv-zender Sporza. oss - FC Dordrecht heeft een gro te stap gezet richting de volgende ronde van de play-offs om promo tie/degradatie. De club van trainer Gert Kruys won met 2-0 bij TOP Oss. Vrijdag is de return in Dor drecht. De winnaar van de dubbe le confrontatie speelt in de tweede ronde tegen Roda JC, de nummer zestien van de eredivisie. In het andere duel tussen Telstar en MW werd niet gescoord (0-0). zeist - Bondscoach Bert van Mar wijk heeft Piet Velthuizen opgeroe pen voor de drie trainingsstages die het Nederlands elftal deze maand afwerkt. De doelman van Vitesse mag zich eind mei bewij zen bij Oranje. Van Marwijk heeft twaalf kandidaat-internationals op geroepen. Henk Timmer en Gio vanni van Bronckhorst van Feye- noord zijn door play-ofïverplich- tingen nog niet beschikbaar. rijswijk - Het Nederlands Davis cupteam strijdt van 18 tot en met 20 september in eigen land tegen Frankrijk voor een plek in de we- reldgroep; Oranje verloor in de eer ste ronde van de wereldgroep van Argentinië, waardoor het nu tegen degradatie moet vechten. Momen teel staan drie Franse tennissers in de top tien van de wereld: Gilles Si mon (7), Jo-Wilfried Tsonga (9) en Gael Monfils (10). Laatste kilometers van bergetappe doen pijn bij 37-jarige Amerikaan. door Edward Swier SAN MARTINO Dl CASTROZZA - Je mag je serieus afvragen of Lance Armstrong altijd de waarheid ver telt, maar over één ding heeft hij in ieder geval niet gelogen. Waar anderen maar wat graag deden ge loven dat de Amerikaan mee ging doen om de eindzege in de Giro, ontkende hij dat zelf - verwijzend naar de door zijn sleutelbeenbreuk opgelopen trainingsachterstand - steevast. Gisteren bevestigde Armstrong die woorden met zijn benen. Belgische wielrenner kan schorsing van de UCI tegemoet zien. DEN HAAG - Tom Boonen ver schijnt deze zomer zeker niet aan de start van de Ronde van Frank rijk. Dat maakte Tourbaas Christi an Prud'homme gisteren bekend. De 28-jarige coureur, van wie zater dag bekend werd dat hij voor de In de laatste kilometers van de eer ste Dolomietenetappe, waarin de favorieten hun kruit nog droog hielden, moest Armstrong lossen. Danilo di Luca won de rit met een venijnig spurtje bergop, Thomas Lövkvist (Team Columbia) pakte het roze en Armstrong eiste weder om alle aandacht voor zich op. Vijftien seconden, meer was het niet, verspeelde hij gistermiddag bij het binnenrijden van San Marti- no di Castrozza. En toch maken die luttele tellen achterstand in druk. Omdat zichtbaar was dat het de laatste kilometers niet van har te ging. De Comeback Kid staat weliswaar nog altijd zesde in het klassement, dat hij zich lange tijd in het tweede deel van de nog om- derde keer positief had getest op cocaïne, zal hoogstwaarschijnlijk vervolgd worden door de UCI, de wereldwielerunie. Volgens voorzit ter Pat McQuaid heeft de Belg de wielersport ernstig in diskrediet ge bracht. De soap rond Tom Boonen, drie weken terug nog de glorieuze win naar van Paris-Roubaix, krijgt dus nog enkele staartjes. Waarvan de uitsluiting van deelname door Boo- vangrijke groep (met ook Denis Mentsjov en Laurens ten Dam) moest zien te handhaven was veel zeggend. Dat hij na afloop weinig wilde zeggen ook. Via zijn twitter liet de Amerikaan weten niet eens ontevreden te zijn. „Het was niet slecht voor een eerste klim in de eerste grote ronde sinds mijn ren tree." Het was alweer bijna vier jaar gele den dat Armstrong een aankomst bergop in een grote ronde mee maakte. Op 16 juli 2005, met de fi nish in Ax-3 Domaines, won vluch ter Georg Totschnig de rit. Arm strong werd tweede op 56 secon den. Dat jaar zou Armstrong zijn zevende en laatste Ronde van Frankrijk winnen, voor hij zei met nen aan de Tour de France eigen lijk de meest voor de hand liggen de is. Immers, ook vorig jaar mocht de topsprinter van het Bel gische Quick Step niet starten in de Tour. Ook toen was hij positief bevonden op" cocaïne bij een 'out-of-competitioncontrole' van de Vlaamse Gemeenschap. Ook de UCI gaat zich in de affaire rond Boonen mengen. Volgens de wereldwielerorganisatie heeft de pensioen te gaan. LPR-kopman Di Luca noemde Armstrongs pedaal tred gistermiddag „best makke lijk." Maar zei ook dat het „eigen lijk maar een simpel ritje" was ge weest. De eerste Dolomietenrit bracht niet het spektakel waarop was ge hoopt. Di Luca, Garzelli, Pellizotti, Simoni, Leipheimer, Basso, Mentsjov, Sastre en Cunego verlo ren elkaar geen seconde uit het oog. De slotklim deed alleen Armstrong echt pijn. Di Luca zet er op in om hem vandaag, wan neer de echt lastige bergrit naar Al- pe di Siusi wordt verreden, verder op achterstand te zetten. „Ik zou blij zijn als we hem meer tijdver lies kunnen bezorgen." renner de wielersport en de UCI in ernstige diskrediet gebracht door zijn cocaïneconsumptie. Als het aan hoogste baas Pat McQuaid ligt moet de Belg voor de tucht- commissie van de UCI verschij nen. Mocht hij worden veroor deeld, dan kan hij een schorsing van één tot zes maanden tegemoet zien. Boonen is door zijn eigen ploeg Quick Step voor onbepaalde tijd geschorst. DVD °jP SPAARZEGEL 'Casino Royale' www.pzc.nl/dvd MÜNCHEN - Franck Ribéry (midden) snelt langs Louis van Gaal wacht, won thuis met 3-0, dankzij drie Hertha BSC, dat één punt minder heeft, Gonzalo Castro van Bayer Leverkusen. De Frans- goals van Toni, Ribéry en Podolski. Wolfsburg, maakte uit bij FC Köln ook geen fout (2-1). Twee man was ook gisteravond weer belangrijk voor dat evenveel punten heeft als Bayern, won even- wedstrijden voor het einde is de spanning dus te Bayern Miinchen. De club waarbij iedereen op eens met 3-0, van Borussia Dortmund. Nummer snijden in de Bundesliga. foto Matthias Schrader

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61