een tocht op Noord-Beveland Vakantieplannen? Innovation Island van Koekjesfabriek start in Brouwershaven brandt uit Ooltgensplaat s PZC Woensdag 13 mei 2009 23 -I- ZIERIKZEE - Opera, In Zeeland is het nagenoeg onbekend en daar wil muziekdidacticus Mar van der Veer uit Zierikzee verandering in brengen. Daarom heeft hij een 'avondje opera' in de nieuwe Kerk in Zierikzee op poten gezet. Van der Veer neemt woensdag 20 mei kijkers en luisteraars mee naar de wereld van opera. Vertoond worden beelden van opera Semele met een glansrol voor zangeres Cecilia Bartoli. Aan vang 20.00 uur. Tuinfair op terrein van Autobedrijf Legemaate ZIERIKZEE - Diny Vollmar organi seert, met medewerking van werk gever Autobedrijf Legemaate, weer een Tuinfair 'Meimarkt'. Deze wordt zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur op het terrein van het au tobedrijf gehouden, aan de Boeren- weg 4 te Zierikzee. Er is een uit eenlopend aanbod, waaronder tuinmeubelen, koikarpers, kera miek, sieraden en streekproduc ten. Bij slecht weer is de markt ge deeltelijk binnen. Toegang gratis. Basisschoolleerlingen dansen voor Roparun ZIERIKZEE - Leerlingen van de Theo Thijssenschool houden mor gen een sponsoractie voor de Ro parun. De groepen 1 tot en met 4 starten rond 13.00 uur met dansen in Sportworxs aan de Banninklaan om geld op te halen voor de actie tegen kanker. Rond 14.00 uur volgen de andere klassen, ook zij dansen onder lei- ding van Body Jamspecialiste Ga by Heiligers. Om 15.00 uur wordt het sportfestijn afgesloten. Toch rechtszaak over mosselzaadvisserij YERSEKE - Stichting De Faunabe scherming heeft bij de Raad van State bezwaar gemaakt tegen de vergunning die is verleend voor mosselzaadvisserij in de Wadden zee. Maandag dient de zaak. De Faunabescherming heeft in fe bruari het akkoord over de toe komstige ontwikkeling van de Waddenzee en mosselsector niet ondertekend. Zeeuwse mosselkwe kers zijn gisteren begonnen met de zaadvisserij. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen door Melita Lanting BROUWERSHAVEN - Brouwershaven is de eerste plaats waar Innovation Island verder wordt ontwikkeld. Flet college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om de intentieovereenkomst met ontwikkelaar Prowonec te on dertekenen en de structuurvisie te maken. Innovation Island is een voorstel om door middel van woningbouw de economie op Schouwen-Duive- land te versterken. Daarvoor wa ren plannen voor drie gebieden: Brouwershaven, Scharendijke en Noordgouwe. Omdat de ambtelijke capaciteit niet groot genoeg is, is het plan nu geknipt en wordt voorlopig alleen Brouwershaven verder ontwik keld. Voor dit gebied gaat het om het versterken van de historie, een impuls voor de jachthaven en het versterken van het buitengebied. „We zijn heel blij als de raad zo gaat besluiten", zegt Nelie Houte kamer van Prowonec. „Het is na tuurlijk best lang stil geweest. We hebben wel hard doorgewerkt. Het was een heel intensief proces om de intentieverklaring op te stel len." In die intentieverklaring zijn allerlei afspraken gemaakt maar ook waarborgen opgenomen zo dat derde partijen straks niet over de rug van Prowonec een leuk plannetje kunnen ontwikkelen. OOLTGENSPLAAT - De fabriek van bakkerij De Ruiter in Ooltgens plaat op Goeree-Overflakkee is gis teren door brand verwoest. Bij de brand is asbest vrijgekomen. Dat ligt verspreid in een klein ge bied rond het bedrijf aan de Dorps straat. De vijftien man personeel wist de fabriek tijdig te ontvluch ten. De brand is rond tien uur ont staan, vermoedelijk door een de fect aan de lopende band. De brandweer was het vuur rond 12.30 uur meester en wist drie aan grenzende huizen te behouden. De uitslaande brand verzoorzaak- te een hevige rookontwikkeling. Bakkerij De Ruiter bestaat 50 jaar en is bekend om haar speculaas. Bianca Plune (hier met Sanne) streeft ernaar om ezels in te zetten voor natuurlijke begrazing op Noord-Beveland. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55