Zeeland PZC Begrotingsgat door stagnatie bouw Vlaggen Seniorgames toch weg SCHOUWEN-DUIVELAND 22 21 22 Jack Elektriciteitsverdeelstation de hoogte in Oosterlandse zussen even terug naar de tijd van Meester Heule Een ezel is het ideale dier voor een tocht op Noord-Beveland Woensdag 13 mei 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Mislopen bouwleges en ozb-belasting kan gemeente geld kosten. door Marlijn de Koning ZIERiKZEE - Het stagneren van de huizenverkoop op het eiland le vert de gemeente Schouwen-Dui- veland een gat op in de begroting. De eerste drie maanden van het jaar kwam er bijna een half mil joen euro minder aan bouwleges binnen dan verwacht. Er was op ruim een miljoen euro gerekend. „Als dat niet verbetert, komen we over het hele jaar gezien uit op een tekort van twee miljoen", con cludeert wethouder Wijnand Ren den van financiën. Vooral de ontwikkeling van de nieuwe Zierikzeese wijken Poort- ambacht u (waterwijk) en Noor derpolder 2 stokt. Waar volgens planning dit jaar huizen zouden komen, blijft het voorlopig leeg. Het betekent dat er ook geen bouwbelasting geïnd kan worden, én dat er voorlopig geen ozb-belas ting binnenkomt. In de begroting was daar wei op gerekend. Projectontwikkelaars hebben met de gemeente afgesproken dat ze pas aan een nieuw stuk wijk hoe ven te beginnen als daarvan zeven tig procent van verkocht is. „Mo menteel wordt er nauwelijks "iets verkocht", geeft Renden aan. „En als dat wel gebeurt, doen make laars hun best eerst de woningen te slijten die nu nog leeg staan." Renden verwacht overigens wel Doordat er veel minder huizen worden gebouwd dan voorzien, loopt de gemeente Schou- wen-Duiveland veel geld aan bouwleges en ozb mis. dat de huizen er de komen. „Dat wordt alleen een poosje uitgesteld. Het gaat dus om incidentele tekor ten." Gevolg is wel dat mensen die pas een huis in Noorderpolder 2 koch ten, veel langer in een onafgemaak te wijk wonen dan tot nu toe ge dacht. „Als gemeente kunnen we daar niks aan doen", zegt Renden. „Wijken die klaar zijn, vullen we wel netjes in met bijvoorbeeld groen, zoals gepland. Het maakt daarbij niet uit of er nog huizen leeg staan." Overigens heeft de tegenvaller nu nog geen gevolgen voor de finan ciële positie van de gemeente. Door een aantal kleinere meeval lers van allerlei aard hield de ge meente de eerste drie maanden van dit jaar zelfs 19.000 euro over. Wethouder Renden maakte giste ren ook bekend dat er over 2008 1,4 miljoen euro meer overbleef dan begroot. Ook dat komt door een optelsom van meerdere mee vallers. De gemeenteraad mag eind dit jaar, tijdens het opstellen van de begroting voor 2010, bepa len waar die eenmalige meevaller aan wordt uitgegeven. ZIERIKZEE - Drie groepjes promotie- vlaggen van de Seniorgames moe ten alsnog weg. Sportwethouder Ad Verseput geeft hiermee toe aan de provincie, die eerder de vlaggen op deze plaatsen verbood. Volgen de week woensdag worden de ba nieren langs de N59 ter hoogte van de Bruse rotonde, langs de N57 bij Burgh-Haamstede ter hoogte van De Molenberg en op de kruising met de Serooskerkse- weg verwijderd. Verseput laat ze terugzetten op goed zichtbare plaatsen in de buurt. „Ik blijf het jammer vinden. Ze staan niemand in de weg, maar er is nu eenmaal een landschapsverordening en daarmee zijn ze strijdig. Ik heb geen zin in strijd met de provin cie. Volgend jaar komen de Ronde van Frankrijk en de Ronde van Ita lië langs en dan hebben provincie en gemeente elkaar nog hard no dig." Verseput zei eerder overleg te willen met de provincie vanwege het belang van de Games. „Dat overleg is afgezegd. In plaats daar van kregen we een brief van de provincie met de mededeling dat de vlaggen toch weg moeten." Rijkswaterstaat heeft bij de provin cie geklaagd over de vlaggen langs de Rijksweg. Drie andere groepjes vlaggen op Schouwen-Duiveland mogen blijven staan. zeeüwse - De vier Terneuzenaren waren op weg naar het Antwerpse Sportpa leis voor een concert van rocker Lenny Kravitz. Ze dropten hun au to bij een parking aan de rand van de stad, om vervolgens de metro te nemen. „We wonen zó dicht bij een grote stad, maar we komen er veel te weinig", zei de een op weg naar het metrostation. „Dit is toch Tip? redactie@pzc.nl gewoon een wereldstad? Als je in Temeuzen een scheet laat, ruikt ie dereen 'm. Hier kun je tenminste nog anoniem over straat." Dat heeft ook nadelen, bleek nog geen vijf seconden later. Op de toe gangsdeur van het metrostation prijkte de afbeelding van een ver mist hondje. „Jack Russell? Nee, nog nooit van gehoord." OOSTERIAND - Het schiet flink op met de neergezet in opdracht van energiebedrijf Del- teitsnet in de vorm van warmte. Nu staat het bouw van een elektriciteitsverdeelstation op ta. Belangrijkste reden is de geplande groei enige verdeelstation op het eiland nog in Zie- de hoek van de N59 en de Maatje Harings Job- van de kassen rond Oosterland en Sirjansland. rikzee, maar dat is voor warmtetransport van- weg bij Oosterland. Het forse gebouw wordt Die leveren stroom terug aan het elektrici- af de kassen te ver weg. Er zou op die grote afstand teveel van verlo ren gaan. Het verdeelstation komt eind dit jaar in bedrijf. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53