frisse tegenzin I? 'Marathon moet je één keer in je leven hebben gelopen Landuyt vijfde aanwinst Hoek Loous-De Hoop ZEEUWS Blogs over hardlopen, wielrennen en voetbal Kijk op www.pzc.nl/blog PZC Woensdag 13 mei 2009 [33 Teammanager van Hoek (70) luistert naar zijn vrouw en zijn lichaam. door Barry van der Hooft terneuzen - Na lang wikken en wegen hakte hij de knoop zater dag eindelijk door. Een uur voor dat Wim Jansen naar het voetbal veld in Hoek reed, wist hij pas ze ker dat hij volgend seizoen geen teammanager meer is bij de zater dag-hoofdklasser. Met pijn in het hart neemt de Terneuzenaar (70) afscheid. „Want ik ben een bezige bij die niet stil kan zitten." Eigenlijk wil hij helemaal niet stop pen. Maar Wim Jansen weet ook dat de jaren beginnen te tellen en dat hij naar zijn lichaam én zijn echtgenote moet luisteren. „Ik voel me al een week of zes niet zo lekker. Ik heb last van mijn elle boog, mijn enkel en nu weer van mijn nek", zegt hij terwijl hij zijn hoofd voorzichtig draait. „Ik ga al tijd naar alle trainingen en ben op zaterdag een hele dag weg. Eigen lijk kan het niet meer, maar ik doe het nog zo graag." Afgelopen donderdag zat hij nog rond de tafel met leden van het be stuur. Toen hij thuis kwam vroeg zijn vrouw of hij toch had verteld dat hij ermee stopte. Nee, dat had hij opnieuw niet gedaan. Jansen: „Zaterdag heb ik pas een uur voor dat ik naar Hoek ging beslist dat ik niet verder zou gaan. Voor de club was het daarom moeilijk nog een afscheid te regelen.-Dat zal binnen kort nog wel gebeuren." De voormalig vertegenwoordiger van Unilever heeft nu 54 jaar op tientallen voetbalvelden rondgelo pen. Hij speelde twintig jaar in het eerste elftal van Hoek, was vervol gens 24 jaar trainer en keerde tien jaar geleden terug bij de club waar het allemaal was begonnen. „John Bravenboer belde me des tijds. Hij vond dat ik elftalleider moest worden en dus ben ik in 1999 onder Frans Vermeulen be gonnen. In de afgelopen jaren heb ik heel wat trainers voorbij zien ko men, maar een relatie met ze op bouwen was voor mij vaak een fluitje van een cent. Met veel trai ners heb ik nu nog steeds geregeld contact." Wim Jansen regelde alles rondom het eerste elftal en wist wat er van hem gevraagd werd. „Je moet we ten wanneer je je mond moet hou den, goed kunnen luisteren en we ten wat een trainer van je ver wacht. Dat heb ik in de loop der ja ren wel geleerd. Ik heb er altijd Wi Na tien seizoenen stopt Wim Jan- sen als teammanager bij Hoek. De zeventigjarige Terneuzenaar is 54 jaar actief geweest in de voetballerij. UIT TENNIS Madrid. Masters, mannen. Eerste ronde: Ci- lic (Kro/13) - Granollers (Spa) 6-2 6-7 (4) 6-1, Seppi (Ita) - Schwank (Arg) 7-5 6-4, Fognini (Ita) - Mathieu (Fra) 6-7 (5) 3-0 opgave, Davi- denko (Rus/10 - Troicki (Ser) 6-2 6-2, Berdych (Tsj) - Garcia-Lopez (Spa) 6-0 7-6 (5), Chardy (Fra) - Acasuso (Arg) 6-3 6-2. Tweede ronde: Robredo (Spa/16) - Fish (VSt) 3-6 7-6 (5) 6-2, Verdasco (Spa/7) - Ferrero (Spa) 6-3 6-2, Karlovic (Kro) - Benneteau (Fra) 3-6 7-6 (5) 6-4, Blake (VSt/14) - Hanescu (Roe) 6-2 6-4, Melzer (Oos) - Montanes (Spa) 4-6 7-5 6-3, Federer (Zwi/2) - Söderling (Zwe) 6-1 7-5, Ljubicic (Kro) - Tsonga (Fra/9) 6-4 7-5, Murray (GBr/4) - Bolelli (Ita) 7-6 (9) 6-4. Madrid. Vrouwen. Tweede ronde: Wozniacki (Den/9) - Lepchenko (VSt) 6-3 6-1, Szavay (Hon) - Rezai (Fra) 2-6 7-5 6-2, Schiavone (Ita) - Kvitova (Tsj) 6-4 6-2, Doesjevina (Rus) - Vinei (Ita) 4-6 6-1 6-4, Dementjeva (Rus/3) - Domin- guez (Spa) 6-3 6-2, Jankovic (Ser/4) - Han- tuchova (Slw) 7-5 6-2, Mauresmo (Fra) - Zheng Jie (Chn/15) 6-2 7-5. VOETBAL Play-offs promotie/degradatie, eerste ron de. Telstar - MW 0-0. Scheidsrechter: Van Meenen. Gele kaart: Plet (Telstar), Ritzen, Bof fin (MW). TOP Oss - FC Dordrecht 0-2 (0-0). 63. Putter 0-1, 83. Van der Sloot 0-2. Scheidsrechter: Janssen. Gele kaart: Kazlauskas (TOP Oss), Ra mos, Kalisse (FC Dordrecht). Districtsbeker Zuid I, halve finale: Waspik - LRC 1-6. LRC op zaterdag 23 mei in finale te gen Kloetinge. 6> WIELRENNEN San Martino di Castrozza. Ronde van Italië. Vierde etappe, Padua - San Martino di Cas trozza: 1. Di Luca (Ita) 162 km in 4.15.04 (38,107 km/uur), 2. Garzelli (Ita), 3. Pellizotti (Ita), 4. Soler (Col), 5. Simoni (Ita), 6. Leiphei- mer (VSt), 7. Lövkvist (Zwe), 8. Basso (Ita), 9. Mentsjov (Rus), 10. Arroyo (Spa), 14. Cunego (Ita), 16. Sastre (Spa), 23. Ten Dam (Ned) 0.06, 32. Armstrong (VSt) 0.15, 110. Tjallingii 10.54, 112. Engels, 113. Stamsnijder, 125. De Groot 19.50, 163. Van Emden. Algemeen klassement: 1. Lövkvist 13.05.28, 2. Di Luca 0.02, 3. Rogers (Aus) 0.06, 4. Popo- vitsj (Oek) 0.26, 5. Leipheimer, 6. Armstrong 0.28, 7. Pellizotti 0.32, 8. Cunego 0.42, 9. Bru- seghin (Ita), 10. Sastre 0.49, 11. Basso 0.53, 16. Mentsjov 1.02,17. Simoni 1.06,18!" Garzel li 1.09, 32. Ten Dam 2.09, 99. Tjallingii 14.01, 104. Stamsnijder 14.35, 117. Engels 20.55, 151De Groot 24.52,163. Van Emden 27.00. veel tijd in gestoken en bij uitwed strijden was je vaak van negen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds weg. De laatste tijd krijg ik wat last van fysieke ongemakken. Ik begin nu te beseffen dat ik er mee moet stoppen." De suggestie om alleen op zater dag nog met het eerste elftal mee te gaan, wees hij van de hand. „Want dan weet je nauwelijks wat er allemaal speelt. Dat zou voor mij niet werken. Ik regel nu nog wat zaken voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen en zal na de zomer ook nog vaak gaan kij ken. Als ik mee wil naar een uit wedstrijd is dat ook geen pro bleem, heeft Paul Telussa al ge zegd. En Johan Ballegeer vroeg za terdag waarom ik nog niet in Mal- degem was komen kijken. Dat ga ik ook maar eens een keer doen." Hij kijkt met een glimlach terug op een mooie periode. „Ik heb er echt van genoten. Bij clubs als Spa kenburg, IJsselmeervogels, Dovo en Bennekom heb ik mensen le ren kennen die je steeds weer te genkomt. Ik heb de waardering van de trainers en spelers altijd ge voeld. Wat het hoogtepunt in tien jaar Hoek was? Het trainingskamp van een paar seizoenen geleden onder Eric Tetaert in Luxemburg. Dat waren een paar enerverende dagen, waar iedereen van genoot. En ik dus ook." terneuzen - Hoek heeft opnieuw een speler aan de selectie voor ko mend seizoen toegevoegd, lurgen Landuyt is een 29-jarige verdedi ger, die overkomt van KM Tor hout. Hij speelde eerder voor on der meer Cercle Brugge, Oostende en Eendracht Aalst. Landuyt is na Tim Faassen (Ter- neuzense Boys), Koen Versyp (Oudenaarde), Musaba Selemani (Union) en doelman Lieven De Veirman (Eendracht Aalst) de vijf de nieuwe speler. De komst van Frits Paap (RBC) is van de baan. Hoek hoopt nog op een positief antwoord van een linkermidden velder, die de vervanger van Alan Grozdanic moet worden. De Ser viër schermt met interesse van an dere clubs en lijkt te vertrekken. Martijn Cerpentier staat zaterdag vol vertrouwen in Hulst aan de start. door Barry van der Hooft koewacht -Eigenlijk heeft hij iets te laat besloten om van start te gaan in de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen. Zijn neef Marlon Roels, die de marathon organi seert, maakte hem erop attent dat hij ruim van tevoren aan de voor bereiding moest beginnen. „Dat was een maand of vier, vijf gele den", vertelt Martijn Cerpentier. „Ik heb het trainingsschema ver kort en ben aan de slag gegaan." De inwoner van Koewacht liep in het verleden vooral voor zijn ple zier en deed wel eens aan wedstrij den van een kilometer of zeven mee. „Ik loop eigenlijk al heel mijn leven. Ik ben wel een type dat zijn schoenen aantrekt en dan een rondje gaat lopen in de pol der. De afgelopen tijd heb ik aan een paar georganiseerde trainin gen vanuit Hulst meegedaan. Al leen de laatste, waarbij vanuit Ter- neuzen een kilometer of dertig 'Ik overweeg nu zelfs al om ook de marathon van Parijs te gaan lopen' werd gelopen, heb ik gemist. Ik heb het best druk met mijn werk en een cursus. Daardoor heb ik echt tijd vrij moeten maken om te kunnen trainen." Waarom heeft Cerpentier eigen lijk besloten zich in te schrijven voor de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen? „Omdat ik vind, dat je tenminste één keer in je leven een marathon moet hebben gelo pen. Mijn neef organiseert 'm nu. Dat maakt het extra mooi om die dan te lopen. Maar als hij 'm niet had georganiseerd, had ik me waar schijnlijk ook wel ingescheven." Hij trainde vooral samen met zijn hond („Die maakt nu ook een fitte indruk") en liep één keer dertig en één keer 33 kilometer met een groep. „De eerste keer ging dat vrij goed", vertelt Cerpentier. „Daat- om ben ik de tweede keer bij een hoger groepje gaan lopen, dat rond de twaalf kilometer per uur liep. Maar dat ging te hard, ze lie pen op een gegeven moment zo'n VLAAM9EREN dertien kilometer per uur. Ik be gon te verzuren en kreeg loodzwa re benen." Zaterdag zal hij in het eerste ge deelte van de marathon daarom op een hartslag van 150 lopen. In het tweede deel wil hij 155 slagen per minuut aanhouden. Het is even wat anders dan de sport die hij normaal bedrijft. Cerpentier zit namelijk het liefst op een paard. Waar hij dan door vier ledematen wordt rondgereden, moet hij de ar beid nu met zijn eigen benen ver richten. „Ik heb er zin in", klinkt het gemotiveerd. „Ik heb er lang voor getraind en dan wil je er ook aan beginnen. Ik overweeg nu zelfs al om ook de marathon van Parijs te gaan lopen. Maar mis schien denk ik er zaterdagmiddag wel anders over." Martijn Cerpentier p- Leeftijd: 29. Woonplaats: Koewacht. Beroep: voorman van de las- ploeg bij machinefabriek Sas van Cent. Aantal marathons: 0. Martijn Cerpentier liep een jaar of drie geleden wel al eens een halve marathon in Amster dam. „Ik geloof dat ik toen een tijd van 1 uur en 40 minuten liep", zegt de Zeeuws-Vlaming. Bij zijn debuut op de hele ma rathon mikt hij op een eindtijd onder de 4 uur. Een initiatief van Puzzel ouderwets gezellig mee, van Kruiswoord tot Cryptogram en maak kans op fantastische prijzen! Speel mee op www.lekkerpuzzelen.nl Martijn Cerpentier maakt zich op voor zijn eerste marathon. De inwoner van Koewacht wil binnen de vier uur finishen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51