Zeeland Hulst zoekt oplossing voor lange wachttijd Zorgen om de brandweer in Hulst DE LEEUWENKONING PZC Bekendmaking vanaf nu verkrijgbaar PZC Woensdag 13 mei 2009 2 7 Klanten geven Gemeentewinkel gemiddeld een 7,8. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst zoekt een oplossing voor de lange wacht tijden die soms ontstaan in de Ge meentewinkel aan de Grote Markt. Wethouder Frans de Vries erkent ruiterlijk dat dit probleem er ligt. Ook leden van enkele gemeente raadsfracties hadden er signalen over ontvangen en maakten er op merkingen over in de vergadering van de adviescommissie Algemeen Bestuur. Inwoners van de gemeente kun- nen sinds eind vorig jaar in de Ge meentewinkel terecht voor alle pu blieksdiensten van de gemeente, of dat nu de aanvraag van een uit kering, bouwvergunning, paspoort of rijbewijs is. Uit onderzoek dat de gemeente de voorbije twee maanden liet doen naar het functioneren van de dienstverlening in de Gemeente winkel, is gebleken dat driekwart van de bezoekers komt voor identi teitsbewijs of rijbewijs. In datzelfde onderzoek geven de ondervraagden de Gemeentewin kel gemiddeld een 7,8, een beoor deling waar de wethouder heel erg blij mee is. „We zien dat er af en toe wachttijden ontstaan, vooral bij het afhalen van reisdocumen ten en rijbewijzen. Daarom gaan we de mogelijkheid bekijken of het mogelijk is het afhalen van do cumenten gescheiden af te hande len, zodat mensen sneller kunnen worden geholpen." Groot Hontenisse bracht bij mon de van Willy Broekhoven ook de De gemeente Hulst zoekt een op- lossing voor de soms lange wachttijden in de Gemeentewin kel die sinds eind vorig jaar ge vestigd is aan de Grote Markt. hulst - De gemeente Hulst mag de terugloop van het aantal brand- weervrijwilligers niet zomaar op zijn beloop laten. Misschien moet de gemeente bekijken of de brand weerlieden beter beloond kunnen worden. Dat zei gemeenteraadslid René van Domburg in de vergade ring van de commissie Algemeen Bestuur in reactie op de ontwikke ling die ook het college zorgen baart. Van Domburg en andere commis sieleden vroegen burgemeester Jan-Frans Mulder naar de oorzaak van het vrijwilligerstekort bij de brandweer. Het probleem speelt vooral bij de post Hulst, waar de gemeente er niet in slaagt om het aantal brand weerlieden uit te breiden om in de nabije toekomst de vergrijzing te kunnen opvangen. Belangrijk knel punt bij de werving is volgens Mul der dat er enorm zware eisen wor den gesteld. Vrijwilligers zijn veel tijd kwijt aan oefening en bijscho ling en moeten daarnaast topfit zijn. De burgemeester wees er op, dat de Hulster brandweer zich gro te inspanningen blijft getroosten om nieuwe brandweerlieden te werven. Zo is er zondag 28 juni een grote brandweermanifestatie op de Gro te Markt in Hulst, die et specifiek op is gericht om nieuwe vrijwilli gers voor de korpsen te werven. knip de bon uit de zaterdagkrant! toekomst van het gemeenteloket in Kloosterzande nog even onder de aandacht. Dat loket moet open blijven, aldus Broekhoven, die met die opmerking de wethouder ove rigens lijnrecht tegenover zich vond. De Vries wees er op, dat de veiligheidsvoorschriften voor ge meentehuizen 'zwaarder en zwaar der worden' en dat de gemeente re kening moet houden met een in vestering van tenminste een ton om de dienstverlening in Klooster zande in stand te houden. „Inwo ners van Nieuw-Namen moeten ook tien tot twaalf kilometer rei zen om een nieuw paspoort af te halen. Dat afhalen zal in Klooster zande door die strengere eisen nooit meer kunnen. Maar ik vraag me af of het dan zin heeft voor het aanvragen van een nieuw reisdocu ment het loket in Kloosterzande open te houden. Per slot van reke ning moeten de mensen toch pas foto's laten maken in Hulst, want dat kan in Kloosterzande niet." VANDAAG IN DE REGIO AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, biljarten, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; CLINGE Malperfuus, 13.30 kaarten, biljart, GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: gymnastiek; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Biljart, handwerken; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljart, bridge; HULST De Lieve, 9.00 uur: biljarten, aerobic dan ce; 9.30 uur: Tekenen; 13.00 uur: Biljart; KLOOSTERZANDE Antonius, 10.30 bewegen voor ouderen; NIEUW - NAMEN De Kauter, 9.30 uur: Computeren; 13.30 uur: koersbal,kaarten, biljarten; OSSENISSE Herberg de Snis, 14.00 uur: Kaarten; 19.30 uur: Free Country Dancers; Hof ter Nesse, 20.00 Country line dance; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jo keren, rummicub; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 13.00 uur: biljart, handwerken SCHOONDIJKE De Maoneblusser, 14.00 uur: Viering 30 jaar seniorenkoor Zangvreugd. SINT-jANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Schieting, Kreatieve vorming; 19.00 uur: Country dance; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; VOGELWAARDE Wijksteunpunt,Ouderensoos; Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet verontreiniging oppervlaktewateren Ontwerpbesluiten inzake de aanvragen ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van Diver Underwater Contractors B.V. teTerneuzen en Feralco Nederland B.V. te Sas van Gent De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 20 januari 2009 is van Diver Underwater Contractors B.V. te Terneuzen een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ontvangen voor het wijzigen van de huidige vergunning voor het op verschillende wateren lozen van afvalwateren brengen van afvalstoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen, afkomstig van het onderwater polijsten van scheepsschroeven en het uitvoeren van o'nderwaterreparaties aan zeeschepen. De wijziging betreft het verruimen van de lozingseis voor koper. Op 27 februari 2009 is van Feralco Nederland B.V. te Sas van Gent een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren ontvangen voor het wijzigen van de huidige vergunning voor het lozen van afvalwater, via de bedrijfsriolering van Zuid-Chemie B.V. op het kanaal van Gent naar Terneuzen. De wijziging betreft een verzoek tot het laten vervallen van de lozingseisen voor chloride en sulfaat in het afvalwater dat via lozings- punt 1 wordt geloosd. Daarnaast worden beide beschikkingen op enkele punten ambtshalve gewijzigd. De wijzigingen betreffen voornamelijk administratieve stuur- gegevens. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunningen te verlenen. Terinzagelegging De aanvragen, alsmede de ontwerpen en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 14 mei 2009 tot en met d§ termijn waarbinnen tegen de besluiten op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Beide beschikkingen bij: Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunning verlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 23 87), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. 2. Beschikking aan Diver Underwater Contractors B.V. bij: Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. 3. Beschikking aan Diver Underwater Contractors B.V. bij: In de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 48 73 39/48 73 00 of whe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. 4. Beide beschikkingen-bij: Gemeente Terneuzen, Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen, de vestiging op Markt 1 te Axel en de vestiging op Vlaanderenplein 1 te Sas van Gent, op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 20.00 uur. Zienswijzen Eenieder kan tot en met-24 juni 2009 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen bij de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte briefverzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 13 mei 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47