Zealand 'Golf staat varkens niet in de weg' GRATIS KBO Kloosterzande huldigt jubilarissen Modelbouwclub viert jubileum met vaarweekend in Braakman Bloemenkinderen fleuren Sluis op Super formules voor soepele gewrichten nu super voordelig! Glucon Combi Leefvitaal Glucon Combi voordeelbon G ucon ZPZC Woensdag 13 mei 2009 25 Golfbaan Oostburg is volgens GS niet 'geurgevoelig'. door Frank van Cooten OOSTBURC - De varkenshouderij van Van den Eijnden beheer bv aan de Blindeweg in Oostburg krijgt geen 'last' van de uitbreiding van de golfbaan van De Brugse Vaart. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen dit in een verweerschrift aan de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. De varkenshouderij heeft bij de Raad van State beroep aangetekend te gen het goedkeuringsbesluit van GS inzake het bestemmingsplan 'Golfdomein de Brugse Vaart' van de gemeente Sluis. Behalve de uitbreiding van de golf baan ten zuiden van de Brugse- vaartdijk bouwt de club zo'n 35 luxe villa's en een hotel bij de golf baan. De varkenshouder is bang dat hij straks met zijn bedrijf geen kant meer uit kan omdat de var kens dan te dicht op de villa's en de golfbaan zouden staan. Dan krijgt hij immers te maken met de regels rondom geurhinder. Van den Eijnden beheer bv wil weliswaar geen stallen bouwen dichterbij de golfbaan, maar wil door een aanpassing van de be staande gebouwen meer varkens huisvesten. De varkenshouder wil onder meer moderne stallen met verdiepingen bouwen. Volgens zijn advocaat wordt dit niet geac cepteerd in het bestemmingsplan. Volgens GS hoeft de varkenshou der echter nergens bang voor te zijn. Bebouwing in hoogte is welis waar niet toegestaan, omdat de aanwezige stallen de maximale op- Een varkenshouder in Oostburg hoeft niet bang te zijn dat hij zijn bedrijf moet opdoeken bij uit breiding van de golfbaan. Er is geen sprake van geurhinder. pervlakte reeds heeft bereikt. Een golfbaan valt conform de Wet geurhinder en veehouderij echter niet onder 'geurgevoelige objec ten'. In de buurt is weliswaar een dienstwoning gepland maar die is ook niet 'geurgevoelig'. Daarnaast staat een bestaande woning aan de Maagdenbergweg tweehonderd meter dichter bij het varkensbe drijf dan de geplande dienstwo ning. „Dit betekent dat het gebruik van de gronden als golfbaan geen be lemmeringen zal opleveren voor de varkenshouderij", stellen GS in het verweerschrift. Het dagelijks provinciebestuur vraagt de afde ling bestuursrechtspraak het be roep van de varkenshouder onge grond te verklaren. De golfclub doet geen enkele voor spelling over de start van de bouw. Ondanks de crisis is volgens de club echter nog steeds behoefte aan exclusieve villa's in de buurt van een golfbaan. Bestuursleden en geestelijk adviseur krijgen zilveren speld. KLOOSTERZANDE - De afdeling Kloosterzande van de KBO heeft deze week bij de viering van het veertigjarig bestaan drie jubilaris sen gehuldigd. Pastor J. Verster, die al vanaf de start geestelijk adviseur van de afdeling is, kreeg de zilve ren KBO-speld. Die was er ook voor aftredend voorzitter P. Everaert, die na veer- BRAAKMAN - De Zeeuwse Model bouwvereniging Zuid-West viert het dertigjarig bestaan met een open vaar- en kampeerweekend in de Braakman op zaterdag 23 en zondag 24 mei. Behalve de eigen clubleden doen ook Vlaamse en Nederlandse modelbouwers mee, waaronder een club uit Den Haag. tien jaar de hamer heeft doorgege ven aan A. Seij. Ook A. Sponselee kreeg een zilveren speld. Zij heeft vijftien jaar in het bestuur gezeten. Het jubileum in zaal Van Leuven in Kloosterzande werd gevierd met een receptie, mis en aanslui tend de jaarvergadering. De dag werd afgesloten met een di ner en een optreden van Piet van Puyvelde, de zingende timmer man uit Sluiskil. Naast de nieuwe voorzitter Seij werden de dames E. Sponselee en I. de Booy-Joos in het bestuur benoemd. Tot nu toe was de club gericht op scheepsmodellen, maar sinds dit jaar zijn ook andere modelbou wers welkom. Elke eerste maandag van de maand is om 19.30 uur de ledenvergadering in het Churchill- hotel in Terneuzen. Het vaarwater van de club is de Herengracht in Terneuzen. WET RUIMTELIJKE ORDENING Goedkeuring bestemmingsplan Kom Philippine (art 28 WRO) Het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft op 21 april 2009 besloten gedeeltelijk goedkeuring te verlenen aan het bestemmingsplan Kom Philippine. Voor de bebouwde kom van Philippine is een aantal bestemmingsplannen van toe passing die qua opzet en bestemmingsme thodiek van elkaar verschillen. Daarnaast worden ruimtelijk-functioneel samenhan gende gebieden in afzonderlijke bestem mingsplannen geregeld. Het bestemmings plan 'Kom Philippine' heeft tot doel het onderbrengen van de bebouwde kom van Philippine in één samenhangende, eenslui dende en actuele juridisch-planologische onderbouwing én regeling. Op grond van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening liggen het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmings plan van 14 mei tot en met 24 juni 2009 voor iedereen ter inzage bij de balies Ruimte. Milieu en Bedrijven in het stadhuis. Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 - 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Het plan is tevens integraal te raad plegen via de website www.terneuzen.nl/ actueel/bestemmingsplan. Gedurende de inzagetermijn kan een belanghebbende tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Tevens kan bij de voorzitter van genoemde afdeling een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de heer J. den Boer, telefoon 0115-455 000. Terneuzen, woensdag 13 mei 2009 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA JAH. Lonink SLUIS - De leerlingen van groep 7 en 8 van Johan Hen drik van Dale en Sint Jan in Sluis bereiden de stad voor op deelname aan de Europese groencompetitie Entente Florale. Ze kleedden de omgeving van hun school giste ren aan met fleurige eenjarige bloemen rondom de der tien bomen bij De Keure. Zo ziet de straat er tijdens het bezoek van de jury op 30 juni nog sfeervoller uit. foto Peter Nicolai !ijv-2xVy| Glucon CombiuV 39#0 nu voor T t WEGENER - PZC/DE STEM. ED.: ZEEUWS VLAANDEREN - C011 Al jaren geldt Glucon Combi als één van de meest verkochte gewrichtenformules van Nederland. Vele duizenden Nederlanders weten inmiddels dat de unieke en hoogwaardige combinatie van Glucosamine en Chondroïtine de gewrichten soepel houdt en de opbouw van kraakbeen ondersteunt! Voor soepele gewrichten Voor de opbouw van het kraakbeen Goed voor de smering van de gewrichten Comb! Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.: 0115-451662 Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. Op Glucon Combi, Clucon Combi Max en Glucon Combi Vloeibaar Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.: 0117-40200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapel lebrug Tel.:0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.: 0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Tel.: 0117-462411

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45