Zeeland meer dan ooit op de kleintjes letten 'We zijn speciaal voor de kinderen verhuisd naar een grotere woning' OM eist werkstraf voor jacht op bestuurder zwarte Suzuki Swift Bijeenkomst Amerplastics legt zes Restless Legs in t de Haiie Axel kilometer leiding aan pzc Woensdag 13 mei 2009 23 'We beschikken nu over zo'n dertig locaties en dat aantal groeit nog 'Er zijn zelfs ouders, die via mond-tot- mondreclame bij mij steeds' Jeroen van Loon, hoofd Opvang van KSnderopvang Zeeuws-VSaanderen tCV6chtkoTïl6Tl JacquelSne van Poele, gastouder Deskundigen stellen vast dat het gastouderschap met de wijziging van de regelgeving aan professionaliteit wint. Het kabinet verwacht dat controles nu simpeler zijn. door Wout Bareman Gastouderopvang is klein schalig, flexibel en hui selijk. Directeur Rianne Vons en hoofd Opvang Jeroen van Loon van de stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen laten daarover geen' misverstand bestaan. Zeker in een uitgestrekte (toch voornamelijk) plattelandsre gio kan die opvang op maat een uitkomst zijn. Vons: „Bovendien hebben we hier in de regio te ma ken met veel mensen die op de fa brieken in ploegendienst werken of bijvoorbeeld in de zorg. Dan is een gastouderschap ook een oplos sing." Kinderopvang bestaat inmid dels een kleine dertig jaar en werd destijds opgezet als een werklozen- project. Bedrijven konden 'kind plaatsen' kópen en vooral con cerns als Dow maakten daar gretig gebruik van. Het gastouderschap kwam er twintig jaar geleden bij. Vons heeft het allemaal snel zien groeien. De organisatie telt nu 225 medewerkers, het gastouderbu reau dat toeziet op de naleving van de zich nu weer wijzigende (strengere) regelgeving voor de 175 gastouders heeft negen bemidde lingsmedewerkers in dienst. En dan zijn er na tuurlijk de kinde ren: op de kinderdagverblijven, verspreid door Zeeuws-Vlaande- ren, zitten iets meer dan 600 kin deren, gastouders vangen onge veer eenzelfde aantal kinderen op en de snel groeiende buitenschool se opvang neemt al ruim 1400 kin deren onder zijn hoede. Kinderop vang, ongeveer net zo groot als de collega's op Walcheren en de Beve- landen, is een organisatie die zich voor steeds hogere kostenposten geplaatst ziet. Jeroen van Loon: „We beschikken nu over zo'n der tig locaties en dat aantal groeit nog, ook al omdat de buitenschool se opvang, vooral op de nieuwe brede scholen, in de lift zit. Het is een prima systeem, omdat je met allerlei disciplines bij elkaar onder één dak zit. Maar het brengt ook direct hogere kosten met zich mee, want de huurprijzen zijn niet misselijk." Dat-ie er kopzor gen over heeft, is overdreven. ders, het gastouderbureau, de op leiders en de mensen die moeten toetsen of de gastouders, na het volgen van de nodige bijscholing, aan de eisen voldoen. Isftat het ge val dan ontvangen de gastouders het erkende beroepskwalificatiecer tificaat 'professionele gastouder'." De gekwalificeerde gastouder weet bijvoorbeeld alles van EHBO voor kinderen, kan kindermishandeling signaleren, let op hygiëne en veilig heid én is pedago- Ons wacht een heuse heksentoer. Vooral van de De^egdf zi^alm- gastouders wordt de komende tijd veel gevraagd' gescherpt om mis bruik van de op- „Maar we moeten letterlijk en fi guurlijk wel goed op de kleintjes passen." En dan is er nu die enorme omme zwaai in beleid ten aanzien van de gastouderopvang. Het kabinet heeft de regels flink aangescherpt en dat brengt de komende twee jaar veel extra (onder meer admini stratieve) rompslomp mee. Rianne Vons: „We staan voor een heksen toer. Er wordt de komende tijd erg veel geëist van zowel de gastou- vang voortaan te voorkomen. Het was niet altijd even goed te controleren of aan de eisen werd voldaan en of de beta ling wel rechtmatig was. De thuis- opvang heet voortaan gastouderop vang. Mini-crèches bestaan in naam ook niet meer, maar in de praktijk mag een gastouder onder voorwaarden wel (maximaal) zes kinderen opvangen, voor vijf euro per kind per uur. En opa en oma, die mogen gewoon blijven oppas sen. Gratis. Kinderen zijn haar lust en haar leven. „Omdat ze zo eerlijk, zo oprecht zijn", zegt Jacqueline van Poele (45) uit Terneuzen. Toen ze jaren geleden vanuit Axel naar Terneuzen ver huisde, vond ze dat ze eigenlijk te krap woonde. „We zijn toen spe ciaal voor de opvang van de kinde ren verhuisd naar een grotere wo ning." Alles in huize Van Poele draait rond het gastouderschap. Bij Kinderopvang Zeeuws-Vlaande ren noemen ze haar 'een model - gastouder', al vindt ze dat zelf wat overdreven. Al vanaf haar achttien de is ze met kinderen bezig. Ze heeft er zelf vier (de jongste is der tien, de oudste eenentwintig) en die vinden het prima wat 'ma' doet. „Want 's middags, als de op- vangkinderen slapen, zijn ze wel hun kamer kwijt. Dan zet ik cam pingbedjes in de kamers van m'n kinderen." Ze vangt zes kinderen op; een kleine bijverdienste. „Het aantal kinderen wisselt, dus je kunt nooit precies zeggen hoeveel je per maand precies aan vergoe dingen ontvangt. Maar dat is ook niet het belangrijkste." Dat de re gelgeving wordt aangescherpt, vindt Van Poele een prima zaak. Met haar achtergrond - kinderver- zorgster, zwem- en gymleidster - en nog wat bijscholing hoeven die extra eisen geen probleem te zijn. „Het is goed dat het gebeurt. Som migen noemen het misschien be tutteling, maar dit is gewoon een goede zaak. Opa's en oma's kon den tot nu toe gewoon hun gang gaan, terwijl wij ons hele huis heb ben aangepast." Haar liefde voor het vak is inmiddels wijd verbreid. „Er zijn ouders, die via mond-tot- mondreclame bij mij terechtko men." Jacqueline van Poele: „Ik ben het er niet mee eens dat iedereen zomaar in de opvang kan. Wij hebben ons hele huis en de tuin aangepast." den haag - Net als op de dramati sche Koninginnedag vormde ruim twee jaar eerder in Terneuzen ook een zwarte Suzuki Swift het mid delpunt van een gewelddadig ge beuren. Maar hoewel de Swift over de kop sloeg, liep die actie toen wel goed af: zonder gewon den of doden. Een 21-jarige man uit Zaamslag kwam gisteren aan het gerechts hof uitleggen waarom hij vindt dat hij te zwaar was gestraft door de Middelburgse rechtbank voor de levensgevaarlijke wildwestrit door Terneuzen op 10 februari 2007. Bij die rit werd een man in een zwarte Suzuki door verdachte en nog een aantal andere auto's, waarin vrienden van de verdachte zaten, opgejaagd. Net zo lang tot dat de Suzuki over de kop sloeg. Reden voor de levensgevaarlijke achtervolging vormde een ruzie over een vrouw. Het zou niet de bedoeling van de achtervolgers zijn geweest om de bestuurder van de Suzuki over de kop te laten slaan. „Ik wilde hem aanspreken op zijn gedrag", aldus de verdachte gisteren. Hij en zijn vrienden had den hem alleen getracht tot stop pen te dwingen. Daarom wilde zijn raadsvrouw Serrarens vrij spraak of lagere straf De Middelburgse rechtbank ver oordeelde de man destijds tot een werkstraf van honderd uur, de an dere vier achtervolgers kregen een soortgelijke straf. Het OM hand haafde gisteren de eis. Uitspraak op 26 mei. AXEL - De Stichting Restless Legs houdt zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur een regionale bijeenkomst in de Halle in Axel. Spreker is de in onrustige benen gespecialiseerde neuroloog dr. C. Willems. Daarna kunnen er vragen gesteld worden. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat bijna vijf procent van de bevolking kampt met RLS, Restless Legs Syndrome. Dat is een kruiperig gevoel in de kuiten, vooral 's nachts, dat soms uren aan een stuk de slaap verstoort. De ernst van RLS is lang miskend, maar nu wordt het beschouwd als een serieuze neurologische aandoe ning die goed met medicijnen te behandelen is. door Paul Begijn terneuzen - Amerplastics bv uit Terneuzen heeft opdracht gekre gen om ruim zes kilometer onder grondse pijpleiding aan te leggen voor de Gate LNG Receiving Ter minal die in Rotterdam in aan bouw is. Door de leiding gaat blus water lopen. Voor deze klus, die naar verwach ting een half jaar duurt, zet het be drijf zo'n vijftien medewerkers in. De werkzaamheden beginnen net voor de zomer. De oplevering staat gepland in het eerste kwar taal van 2010. In totaal gaat het om ongeveer negenduizend uur werk. Amerplastics voert de klus uit in opdracht van de Spaans/ Italiaanse bouwcombinatie Senner/Techint Met de order is een bedrag van 1,7 miljoen euro gemoeid. Gate Terminal bouwt momenteel aan de grootste LNG-importtermi- nal van Nederland op de Rotter damse Maasvlakte. Een onafhanke lijke LNG-terminal kan een belang rijke bijdrage leveren om gas uit andere landen en bronnen naar Europa aan te trekken. Vanwege veiligheidsvoorschriften is de aan leg van een bluswaternetwerk een verplichte procedure. Amerplastics maakt deel uit van Eyke Hogen- doorn Groep en is met 270 werkne mers actief in glasvezel pijpleidin gen, staalbouw, machineverhuur en kunststof looproosters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43