PZC Kinderopvang moet Miljoenen euro's voor nieuwe verlichting Vakantieplannen? 'Rekenkamer Hulst doet zijn werk goed' is Jack Expo Leijnse j|li 22 I Woensdag 13 mei 2009 PZC Terneuzen wil in vijf jaar alsnog te oude masten vervangen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het wegwerken van de achterstand in het vervangen van verouderde lichtmasten kost de gemeente Terneuzen de komen de vijf jaar een bedrag van meer dan 1,2 miljoen euro per jaar. In de jaren daarna kan de gemeente vol staan met een budget van ruim een half miljoen euro. Dat blijkt uit het beleidsplan Openbare Ver lichting voor de periode 2008-2018. De gemeente Terneuzen heeft een Popgroepen en dj's treden op in de Halle axel - Stichting Scheidepop doet mee aan het Weekend voor Ama teur Kunst (WAK). In de Halle in Axel treden vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur uur Golden Coffee, Whatever, Lyn en de dj's Jimmy Fingers Matman op. Zaterdag spelen van 20.00 tot 24.00 uur The Good, the Bad Bart, Afterlive, Rap-A-Noia 8c Doubble8, Ruble- flst en dj Wesley van Damme op. De toegang is gratis. Doedelzakmuzikanten spelen in kerkdienst terneuzen - Murphy's Law Pipes and Drums treedt zondag op in verpleeghuis Ter Schorre in Ter neuzen. De zes doedelzakmuzikan ten luisteren de kerkdienst op, die om 10.30 uur begint en'als thema 'Bidden met een verlanglijstje' heeft. Voorganger is Piet van der Maas, geestelijk verzorger van Ter Schor re. Murphy's Law telt één vrouw en vijf mannen. 'We hebben hier te maken met veel mensen die op de fabrieken in ploegendienst werken. Dan is gastouderschap een oplossing' Rianne Vons, directeur Kinderopvang Z-Vlaanderen areaal van 12.521 armaturen en 12.166 lichtmasten. Van de armatu ren is 21 procent ouder dan 20 jaar en 18 procent van de lichtmasten is ouder dan 40 jaar. In beide gevallen is sprake van een overschrijding van de technische levensduur. Terneuzen wil een openbare verlichting die duur zaam, energiezuinig, milieuont- ziend en functioneel te beheren en onderhouden is. Als de gemeen te die doelstelling wil realiseren moet het achterstallig onderhoud weggewerkt worden. De gemeente wil dat binnen vijf jaar doen. In middels is ook al begonnen met het vervangen van lampen door energiezuinige varianten. Carrièrebeurs in de Zeelandhalien in Goes goes - Bedrijven, stichtingen en overheidsinstellingen staan mor gen van 10.00 tot 22.00 uur in de Zeelandhallen in Goes voor de U8cik Carrièrebeurs. Het evene ment is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar een andere of be tere baan. Onder meer Defensie, politie en Bouwopleiding Zeeland zijn aanwezig. Verder zijn er work shops en lezingen. Om 14.30 uur treedt Idols-winnares Nikki op. Kinderboerderij houdt Schaapscheerdersfeest terneuzen - Op de kinderboerde rij in Terneuzen is zaterdag 23 mei het Schaapscheerdersfeest. Behal ve schapen scheren zijn er demon straties kaas maken, manden vlech ten, wol spinnen, weven, vilten en hoefsmeden. De Steltkluut, We reldwinkel en Groei en Bloei rich ten kraampjes in. Voor de kinde ren zijn er vanaf tien uur pony- en huifkarritjes en workshops en kun nen ze zich laten schminken. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice lees vind leef J ZEEUWSE De vier Terneuzenaren waren op weg naar het Antwerpse Sportpa leis voor een concert van rocker Lenny Kravitz. Ze dropten hun au to bij een parking aan de rand van de stad, om vervolgens de metro te nemen. „We wonen zó dicht bij een grote stad, maar we komen er veel te weinig", zei de een op weg naar het metrostation. „Dit is toch Tip? redactie@pzc.nl gewoon een wereldstad? Als je in Terneuzen een scheet laat, ruikt ie dereen 'm. Hier kun je tenminste nog anoniem over straat." Dat heeft ook nadelen, bleek nog geen vijf seconden later. Op de toe gangsdeur van het metrostation prijkte de afbeelding van een ver mist hondjè. „Jack Russell? Nee, nog nooit van gehoord." Groot Hontenisse pleit voor een commissie in Zeeuws-Vlaanderen. door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeenteraad van Hulst is tevreden over het werk van de Rekenkamercommissie. Dat is gebleken bij de bespreking van de evaluatie van het functione ren van de commissie in de advies commissie Algemeen Bestuur uit de gemeenteraad. De meeste raadsfracties willen de Rekenkamercommissie voort laten werken zonder inbreng van de twee raadsleden die nu nog zitting hebben in de commissie. Ook de vijftigduizend euro budget dat de Rekenkamercommissie jaarlijks tot haar beschikking krijgt, is volgens de meeste fracties voldoende. De fractie van Groot Hontenisse pleit voor de vorming van één re kenkamercommissie voor de drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. Fractiewoordvoerder Willy Broek hoven wees daarbij op het voor beeld van zes gemeenten in Oost-Brabant. Die hebben samen net geen honderdduizend inwo ners en laten onderzoek doen naar de doelmatigheid van gemeentelij ke bestedingen door één rekenka mercommissie. De gemeenteraad neemt volgende maand een be sluit. 5)e (uwte. puz/zelaa-iA ötaan aan mal www.lekkerpuzzelen.nl Cp JJU jsC kruispolderhaven - Wil Leijnse uit Terneuzen exposeert haar schil derijen in restaurant Den Burt- man in Kruispolderhaven. De laat ste jaren heeft de kunstenares haar draai gevonden in het schilderen met acrylverf op doek. De exposi tie van de Terneuzense is te zien tot eind juli. Directeur Rianne Vons en hoofd Opvang Jeroen van Loon temidden van kinderen van de Kinderopvang. foto's Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42