Zeeland PZC 21 Meer controles in wijken Terneuzen Sluipend als een soldaat over de Hulster wallen Monteurs repareren Noordbrug zeesluis ZEEUWS-VLAANDEREN 22 Woensdag 13 mei 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Bloemenkinderen fleuren omgeving Keure Sluis op Kinderopvang moet meer dan ooit op de kleintjes letten Prioriteiten zijn overlast honden en jeugd en verwaarloosde tuinen. door Eugène Verstraeten terneuzen - Toezichthouders van de gemeente Terneuzen zijn voortaan regelmatig in dorpen en wijken te zien om te controleren of de inwoners zich wel aan de wetten en regels houden. Dat blijkt uit het Integraal Handha- vingsplan 2009-2012 dat deze maand door de gemeenteraad wordt vastgesteld. In het kader van een wijkgerichte aanpak is de gemeente verdeeld in zeventien wijken en kernen, met uitzondering van het buitenge bied, de buurtschappen en de kleinste kernen Spui, Overslag en Zandstraat. Opsporingsambtena ren controleren te voet of per fiets in de wijk op mogelijke overtredin gen. Daar waar mogelijk wordt meteen een bekeuring uitgeschre ven, bijvoorbeeld bij het onjuist uitlaten van een hond, of een rol- emmer die te vroeg of te laat bui ten staat. Gebieden waar zich meer overlast of overtredingen voordoen wor den vaker bezocht. In overleg met de politie wordt bepaald hoeveel tijd de politie aan de handhaving kan besteden en wat op het bordje van de gemeente komt. In het handhavingsprogramma worden jaarlijks de prioriteiten opgeno men. Op dit moment zijn dat de bestrijding van hondenoverlast, Om te controleren of inwoners zich aan wetten en regeltjes hou den stuurt de gemeente Terneu zen regelmatig toezichthouders de wijken en kernen in. toezicht op hangjeugd, toezicht op woonwagencentra en verwaarloos de erven en tuinen. Via een vaste controlefrequentie wordt in elke wijk of kern toezicht gehouden en daarin worden zoveel mogelijk as pecten van de openbare ruimte meegenomen. Bijvoorbeeld erven en terreinen, afvalcontainers, over hangende takken, parkeren van aanhangwagens en caravans, van dalisme of het gebruik van de openbare weg voor andere doelein den. Daarnaast zijn er ook wijktoe- zichtprojecten, zoals aanpak van softdrugstoerisme, overlast in win kelcentrum Zuidpolder, overlast door hangjongeren of afvalcontai ners in de binnenstad van Terneu zen. Er worden ook specifieke con troles gehouden, zoals op de week markten, op het uitlaten van hon den en toezicht bij evenementen. In wijken waar veel overlast wordt verwacht wordt elke veertien da gen gecontroleerd, in wijken met weinig overlast eens in de twee maanden. In de kernen Overslag, Spui, Zandstraat en overige buurt schappen zijn geen reguliere con troles. Hier vinden controles plaats op basis van klachten. Eerste jonge ooievaars in park van Het Zwin knokke-heist - In Vogelpark Het Zwin zijn de eerste ooievaars gebo ren. Op het paalnest op de ooie- vaarsweide zijn al vier jongen te bewonderen. Het Zwin herbergt de oudste ooievaarskolonie van België. Dit jaar zijn er 23 nesten, grote takkenplatforms, die de vo gels zelf opbouwen in de toppen van de zeedennen of op de schoor stenen van de koninklijke villa. In juni worden de jongen geringd. Multraship voorkomt dat baggeraar zinkt terneuzen - Een team van Mul traship in Terneuzen heeft afgelo pen weekeinde voor de kust van het Britse Kent verijdeld dat het baggerschip Goliath (67 meter) van de firma Van Oord zonk. Het was achter de sleper Sea Alfa op weg naar Ierland. Nadat de bagge raar op een zandbank was gezet en een lek provisorisch was ge dicht, werd de Goliath voor inspec tie naar Moerdijk gesleept. Zonneradar toont weer op Scheldeboulevard terneuzen - Bij het terras van pa viljoen Westbeer op de Schelde- dijk in Terneuzen is één van de tientallen zonneradars geplaatst. Ze geven via de website Zonnera- dar.nl aan waar in Nederland het goed terras- en flaneerweer is. RTL-weervrouw Helga van Leur lanceerde de site eerder deze week. Er is inmiddels een netwerk van 55 'weerstations' geplaatst en er komen er nog meer. terneuzen - De Noordbrug over de zeesluis in Terneuzen is sinds half elf gisterochtend weer in be drijf Monteurs van brugbouwer Hollandia Kloos uit Krimpen aan den IJssel vervingen in de loop van de ochtend een lekke slang in de hydrauliek van de bVug. Die was er de oorzaak van dat de openstaande brug sinds gistermid dag niet meer dicht kon. Rijkswa terstaat schakelde direct over op een noodscenario. Op moment dat ook de Zuidbrug open stond, werd het verkeer doorverwezen naar de brug bij Sluiskil. Fietsers en bromfietsers moesten wachten tot de brug weer dicht ging. Scholieren uit Sint Jansteen wijden nieuwe kinderroutes in. door Harold de Puysseleijr HULST - Sluipend als de soldaten in de Tachtigjarige Oorlog trok een groep Steense schoolkinderen gis termiddag over de wallen van Hulst. Niet om te repeteren voor de jaar lijkse schoolmusical, maar om de nieuwe kinderroutes van de VW Zeeuws-Vlaanderen in te wijden. De kinderroute is een speurtocht door de binnenstad van Hulst waarbij de kinderen allerlei vragen moeten beantwoorden en op drachten moeten vervullen. Ruim tweeduizend van deze rou tes gingen er de afgelopen vijf jaar 'Wie durft zich vast te laten binden als een boef in de oude stadsgevangenis?' over de toonbank. Reden voor de VW om de route in samenwer king met de gemeente Hulst uit te breiden en in een nieuw jasje te steken. Omdat de route vaak gelo pen wordt tijdens verjaardagspar tijtjes, door scholen, en door gezin nen met jonge kinderen, is er vol gens Ingrid Picavet van de VW in Hulst beter ingespeeld op de diver se leeftijden. Verder zijn er twee verschillende thema's, een Vesting route en een Reynaertroute. Bij inlevering van de vragenlijsten wacht de deelnemers een leuke verrassing. Een groep van dertig Schoolkinderen uit Sint Jansteen trekken gewapend met routebeschrijving en een pen langs de Centsepoort tijdens hun speurtocht naar de historie van Hulst. foto Peter Nicolai kinderen van basisschool Inghelo- seberghe uit Stjansteen hield de nieuwe kinderroutes gisteren ten doop door als eerste de Vestingrou te te lopen. Bij de eerste vraag al, kregen ze een spannende vraag voorgelegd in de oude stadsgevan genis in het 's Landshuis: 'Wie durft zich daar vast te laten bin den als een boef?' De kinderroutes zijn vanaf van daag te koop bij de kantoren van de VW in Zeeuws Vlaanderen. Ze kosten 1,75 euro per stuk. de route kaart geeft ook gratis toegang tot het museum in de Steenstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41