Zeeland ING wil af van Terneuzense skihal f? ZLTO wil kippenmest ,B1?.mYe \]'1" onder zed tegen vliegen ais je betaalt Makkelijk van je dure internet- contract af! A 95 Prijs en subsidie zonnebootrace Word jij Dagbladbezorger van het Jaar 2009? krijg )e alleen Met de Directe Overstaphulp on. Het Net" hetnet.nl 0900-1990 3800 taarten ft Video: skeeleren in Emmeloord en Oldebroek Lees het skeelerblog op www.pzc.nl/blog PZC Woensdag 13 mei 2009 I 29 Aandeelpoot ING eist dat exploitant tweede hypotheek neemt. door Emile Calon MIDDELBURG - De ING-bank wil zich terugtrekken uit de Terneu zense skihal. Tijdens een kort ge ding gisteren voor de Middelburg se rechtbank bleek zeer duidelijk dat de relatie tussen die bank en de bestuurders van Hersenco, de exploitant van de skihal, zeer ern stig verstoord is. Zowel tijdens het geding als na af loop maakte de vertegenwoordiger van de vastgoedpoot van de bank bittere verwijten richting Hersen- co-bestuurslid en advocaat R. Len- sen. Hij zei, verstaanbaar voor ie dereen, dat Lensen zich al tijden niet aan zijn afspraken houdt en zich ook al een jaar onbereikbaar houdt. Het kort geding ging om de eis van de ING dat Hersenco een tweede hypotheek op de skihal vestigt. Op die manier krijgt de bank de zekerheid dat ze de twaalf miljoen euro terugkrijgt die ze tot nu toe in het project heeft gesto ken. De vastgoedafdeling van de ING is momenteel mede-eigenaar van de winkels onder de skihal. Door een besluit van Gedeputeer de Staten mogen die winkels ech ter nog steeds niet geëxploiteerd worden waardoor de bank ze niet kan exploiteren. Daarnaast, zo voerde raadsman G. Verburg van de ING-bank aan, Vertegenwoordiger van vastgoed- poot van ING maakt in rechtzaal bestuurder van Terneuzense ski hal verwijt dat hij zich al een jaar onbereikbaar houdt. is de Terneuzense skihal een zeer belast en beladen project gewor den. Volgens het Opnebaar Minis terie is die skihal deels met drugs geld gefinancierd en zou er ook op grote schaal geld zijn witgewassen. Daarnaast stelde hij dat er nu ook betalingsproblemen zijn met een van de Belgische bouwers. Die aan nemer zou nog drie miljoen euro tegoed hebben van de moeder maatschappij van Hersenco en zou een deurwaarder hebben inge schakeld. Lensen voerde aan dat er geen en kele reden was voor bezorgdheid. Hij stelde dat de ING ten onrechte Hersenco had gedaagd. Hij wees ook naar de contracten waaruit zou blijken dat er nog ruim de tijd is om alle beloften na te komen. Hij is ervan verzekerd dat nog voor het einde van het jaar de win kels onder de skihal zijn ingevuld. De rechter vroeg gisteren of de twee partijen zonder haar tussen komst tot een oplossing konden komen. Van de kant van de ING werd duidelijk gemaakt dat er geen enkel vertrouwen was dat dat zou lukken. Uitspraak op 28 mei. door Claudia Sondervan GOES - Vliegenplagen blijven uit als boeren hun kippenmest twee weken luchtdicht onder plastic houden voor ze het over het land uitrijden. Dat verstikt poppen, ma den en vliegen in de mest. Boerenorganisatie ZLTO adviseert de leden dringend de mest mini maal twee weken afgedekt te hou den. Het is de beste manier om vliegenoverlast te voorkomen, vol gens de organisatie, die wil voorko men dat het uitrijden van kippen mest helemaal wordt verboden of dat boeren verplicht worden de mest direct onder te ploegen. Bin nenkort stelt ZLTO de Zeeuwse ge meenten voor om in hun regelge ving de afdekplicht op te nemen. De laatste jaren woedden er in Zee land vliegenplagen in woonwijken en op recreatiebedrijven. Vooral natte mest is een broedplaats voor vliegen, maar afgelopen jaar bleek ook droge mest die langer dan een dag open blijft liggen problemen te veroorzaken. Gemeenten en provincie denken na over nieuwe regels. MIDDELBURG - Wie wil er nu geen Blauwe Vlag? Zo'n kenmerk dat je jachthaven of je strand voldoet aan aan internationale criteria van veiligheid en reinheid. Morgen worden ze weer uitge reikt. De stichting Keurmerk Mi lieu, Veiligheid en Kwaliteit organi seert dat. Op de website van de stichting wordt de Blauwe Vlag ge presenteerd als een internationale milieuonderscheiding. Maar dat is wel wat erg veel eer. Als je denkt niet helemaal aan de eisen te vol doen en je wilt je de schande van een afwijzing besparen, dan vraag je de blauwe vlag gewoon niet aan. Of je doet net als de watersportver eniging Burghsluis vorig jaar. Die haven kreeg hem wel, maar is er mee gestopt omdat het te duur werd. Een jachthaven moet 550 eu ro voor een Blauwe Vlag betalen, een strand 1030 euro. In Zeeland hebben 10 jachthavens en 17 stran den een Blauwe Vlag. MIDDELBURG - De provincie stelt een prijs beschikbaar van 2500 eu ro voor de winnaar van de innova tieprijs van de Zeeuwse zonne bootrace. Daarnaast stelt de provincie 50.000 euro beschikbaar voor de organisatie van de race. Overwegin gen zijn dat de race Zeeland pro moot en dat jongeren op een uitda gende wijze kennismaken met duurzame energie. Geef je op bij je depothouder en maak kans op een fiets en een reischeque van 2000 euro. www.worddagbladbezorger.nl DOMBURG - Alle 3800 medewerkers en vrijwilligers van de Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) eten deze week taart. Gisteren werden de eerste taarten uit gedeeld, omdat het de dag van de verpleging was: een dag waarop medewerkers in de zorg* in het zonnetje worden gezet. De dag wordt gevierd op de datum dat Florence Nightin gale, de oer-verpleegster, geboren werd. Dat was giste ren 189 jaar geleden. Dit jaar bestaat de SVRZ ook nog eens zestig jaar: de organisatie heeft tien grote vestigingen, zoals Simnia in Domburg. foto Lex de Meester Het Net zegt je Internet yanaf huidige contract op Je zit geen dag p/mnd zonder internet Maandcontraet Ovcrotapluilp is afhankelijk van uw provider en de looptijd van uw huidige contract --

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31