Zeeland Hoogspanningleidiitg komt bovengronds DE LEEUWENKONING PZC Bekendmaking m vanaf nu verkrijgbaar Oogbusje komt niet terug Verbinding nodig voor bouw van meer centrales bij Borssele. door Harmen van der Werf borssele - De nieuwe hoogspan ningsverbinding van 380.000 volt tussen Borssele en Brabant komt zeker bovengronds. Het is volgens Erwin van Eek van netwerkbeheer der Tennet veel duurder de leiding ondergronds aan te leggen, zoals het CDA Borsele onlangs bepleit te. Een ondergrondse verbinding is ook minder betrouwbaar. Tennet en het ministerie van Eco nomische Zaken hielden gisteren in 's-Heerenhoek een informatie bijeenkomst over het project dat de titel Zuid-West 380 kV (oftewel 380.000 volt) heeft meegekregen. De nieuwe verbinding is nodig om meer elektriciteit te kunnen trans porteren van Borssele naar het lan delijke netwerk. De aansluiting op dit landelijke netwerk is voorzien bij Geertruidenberg of bij Tilburg. De keuze tussen de Brabantse aan- sluitpunten moet nog worden ge maakt op basis van een milieuef fectstudie. De huidige 380 kV-verbinding tus sen Borssele en Brabant heeft net genoeg transportcapaciteit voor de nu in Borssele opgewekte elektrici teit. Met de ingebruikname van de Sloecentrale eind dit jaar komt het totale productievermogen in Bors sele - met de kerncentrale en con ventionele centrale - op tweedui zend megawatt. Tennet heeft mo menteel aanvragen liggen voor nieuwe centrales in Vlissin- gen-Oost en Borssele met een ver mogen van samen 2800 megawatt. Tennet wil de noodzakelijke ver dubbeling van de transportcapaci teit vanaf Borssele eind 2014 heb ben gerealiseerd. Waar de nieuwe verbinding komt, is onderwerp van studie. Het ligt voor de hand het tracé van de hui dige 380 kV-leiding op Zuid-Beve land te volgen, maar ook een Onderhoud aan de hoogspanningslijn. nieuw tracé via de Oosterschelde en Tholen wordt onderzocht. Een andere keuze moet ook nog wor den gemaakt, tussen een nieuwe rij masten naast de huidige of het plaatsen van grotere masten met meerdere kabels. De bestaande Van Borssele naar Brabant komt een nieuwe 380 kv-hoogspan- ningsverbinding. Eind 2014 moet die klaar zijn. Waar de verbin ding komt, is in onderzoek. foto Dirk-Jan Gjeltema masten worden in het laatste geval gesloopt. Hoogspanning brengt elektromag netische velden met zich mee. Van wege de (beperkte) gezondheidsri sico's wordt een zone van hon derdvijftig meter aan weerszijden van de masten in acht gehouden, waar in principe geen huizen of scholen mogen staan. In De Vroone in Kapelle is 26 mei vanaf 19.00 uur een inloopavond over de 380 kV-leiding. middelburg - De shuttlebus voor oogpatiënten tussen de ziekenhui zen in Goes en Zierikzee komt niet terug. De twee jaar durende proef ermee is in 2006 beëindigd vanwege de kosten. Er was te weinig animo voor. De Seniorenraad van Goes heeft er vorig jaar op aangedrongen de dienstverlening te herstellen. Het dagelijks provinciebestuur voelt daar niet voor. Mogelijk worden in het licht van de herverdeling van functies tus sen ziekenhuislocaties in Midden- en Noord-Zeeland in de toekomst nieuwe plannen gemaakt voor de bereikbaarheid. Het dagelijks provinciebestuur wijst er in zijn antwoordaan de Se- niorenraadop dat ernaar wordt ge streefd de dienstverlening in de Oosterschelderegio door de be staande regiotaxi uit te breiden. Het streven is dat per 1 september in te laten gaan. W pzc Woensdag 13 mei 2009 j 2 7 Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet verontreiniging oppervlaktewateren Ontwerpbesluiten inzake de aanvragen ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van Diver Underwater Contractors B.V. teTerneuzen en Feralco Nederland B.V. te Sas van Gent x De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend Op 2© januari 2009 is van Diver Underwater Contractors B.V. te Terneuzen een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ontvangen voor het wijzigen van de huidige vergunning voor het op verschillende wateren lozen van afvalwater en brengen van afvalstoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen, afkomstig van het onderwater polijsten van scheepsschroeven en het uitvoeren van onderwaterreparaties aan zeeschepen. De wijziging betreft het verruimen van de lozingseis voor koper. Op 27 februari 2009 is van Feralco Nederland B.V. te Sas van Gent een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren ontvangen voor het wijzigen van de huidige vergunning voor het lozen van afvalwater, via de bedrijfsriolering van Zuid-Chemie B.V. op het kanaal van Gent naar Terneuzen. De wijziging betreft een verzoek tot het laten vervallen van de lozingseisen voor chloride en sulfaat in het afvalwater dat via lozings- punt 1 wordt geloosd. v Daarnaast worden beide beschikkingen op enkele punten ambtshalve gewijzigd. De wijzigingen betreffen voornamelijk administratieve stuur- gegevens. Hetvoornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunningen te verlenen. Terinzagelegging De aanvragen, alsmede de ontwerpen en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 14 mei 2009 tot en met de termijn waarbinnen tegen de besluiten op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Beide beschikkingen bij: Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunning verlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 23 87), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. 2. Beschikking aan Diver Underwater Contractors B.V. bij: Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. 3. Beschikking aan Diver Underwater Contractors B.V. bij: In de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 48 73 39/48 73 00 of whe(a)vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. 4. Beide beschikkingen bij: Gemeente Terneuzen, Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen, de vestiging op Markt 1 te Axel en de vestiging op Vlaanderenplein 1 te Sas van Gent, op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 20.00 uur. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 24 juni 2009 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen bij de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014,4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 13 mei 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29