Prins krijgt tegeltje cadeau Vrijburg niet langer in beeld Kwaliteitskring Veere aan succes ten onder iRUDIMOENSj Annie M.G. Schmidt-week w PZC Woensdag 13 mei 2009 25 Prinses Maxima feliciteert coördinator Nel Bouterse van de Goese ruilwinkel. Het initiatief kreeg gisteren in Den Haag een Appeltje van Oranje, foto ANP Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118 - 479422 rmoens@zeelandnet.nl Initiatief uit Goes ontvangt Appeltje van Oranje in Den Haag. door David Duijnmayer DEN HAAG - Net een schoolreisje, vonden de tien vrijwilligers van de Goese ruilwinkel, In een bus van het Oranjefonds gingen zij giste ren op en neer naar Den Haag om in Paleis Noordeinde een Appeltje van Oranje te ontvangen uit han den van Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Maxima. Een bijzon dere ervaring, want de ruilwinkel ontvangt niet alleen een prijs, de projectleiders en vrijwilligers krij gen ook de gelegenheid voor een informele ontmoeting met de ko ningin, prinses Maxima en prins Willem Alexander. En dus gaat op de heenweg in de bus een cadeautje rond voor prins Willem Alexander: een wandtegel tje uit 1967, ter ere van de geboorte van de kroonprins. Uit de ruilwin kel natuurlijk. „Die vonden we vanochtend nog", zegt coördinator Nel Bouterse. „Het was maar één punt waard in de winkel, maar hij vindt het vast leuk." De Appeltjes van Oranje worden sinds het huwelijk van kroonprins Willem Alexander en prinses Maxima in 2002 jaarlijks toege kend aan projecten die zich inzet ten voor ontmoetingen tussen ver schillende groepen in de samenle ving. Behalve het kunstwerkje, ont- door Henk Postma domburg - De Kwaliteitskring Veere wordt opgeheven. De kring bestond uit vertegenwoordigers van de stads- en dorpsraden en al lerlei instanties. Die kwamen regel matig bij elkaar om problemen te bespreken op het gebied van veilig heid en leefbaarheid: van vandalis me tot vervuiling, en van kapotte lantarenpalen tot losse stoeptegels of slechte speelvoorzieningen. Dat is nu niet meer nodig, oorde len burgemeester en wethouders. „Het overlegorgaan is ingehaald door zijn eigen succes. Bij de start was de kring zeer nuttig en effec tief de laatste jaren was dat min der." Er is nu een 'goedwerkend' cen traal telefoonnummer (555447) voor het aankaarten van proble men. En de lijnen van stads- en dorpsraden met de gemeente zijn korter, zodat 'aandachtspunten' worpen door koningin Beatrix, krijgt iedere winnaar 15.000 euro om in het project te steken. Hoe de ruilwinkel dat geld gaat beste den, weet projectleider Anne Ba ron nog niet precies. Naast de ruil winkel kregen de Stichting Project uit Bonaire en het project Levens boeken van de Haagse stichting HOF gisteren een Appeltje. De ruilwinkel in Goes is de eerste Zeeuwse winnaar van een Appel tje van Oranje. De jury roemde het project, omdat het 'producten, diensten en mensen op een bijzon dere manier samenbrengt.' Vol gens het juryrapport onderscheidt de ruilwinkel in Goes zich van ver gelijkbare winkels door de explicie te aandacht voor onderling con- GOES - De Annie M.G. Schmidt- week, van vandaag tot 25 mei, heeft als thema toveren. Nieuwe uitgaven liggen in de boekhandel en wordt een gratis luister-tover-cd tact. Anne Baron, die als projectlei der namens SMWO aan de wieg van de winkel stond, is na al die lof zo trots als een pauw. „Het is al lemaal heel snel gegaan, een beetje overweldigend is het wel. Als je ini tiatief door de koninklijke familie wordt opgepikt, weet je zeker dat je goed bezig bent." De persoonlij ke ontmoetingen waren ontspan nen en hartelijk, vond Baron. „Wil lem Alexander was een beetje de ijsbreker, koningin Beatrix toonde oprechte belangstelling, en Maxi ma was heel inspirerend, die straal de een enorme energie uit." En het cadeautje? Daar was de kroonprins bijzonder blij mee, want zelf had hij zo'n tegeltje nooit gehad. meegeleverd. Kinderen van vier tot negen jaar kunnen meedoen aan een wedstrijd in Goes en Kapelle. Tot 21 mei mogen zij zelfgemaakte toverstokken inleveren. Nog twee opties over voor ziekenhuis op Walcheren. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Als er een nieuw zie kenhuis komt op Walcheren, komt dat niet bij Vrijburg. Dat zei Pieter Vierhout, de voorzitter van de Raad van Bestuur van het zie kenhuis gisteren bij een informa tiebijeenkomst. „Ik heb begrepen dat het ziekenhuis daar niet goed ligt in het landschap", zei hij. Voor het ziekenhuis op Walcheren zijn dan nog twee alternatieven: nieuwbouw op de Mortiere, vlak bij de A58, of verbouw van het hui dige ziekenhuis. Die laatste optie heeft als nadeel dat er tijdens de verbouwing doorgewerkt moet worden. Bovendien is het gebouw moeilijk te moderniseren. Een nieuw ziekenhuis in de Mortiere zou over vier jaar klaar moeten zijn. Voor de zomer wordt een be sluit genomen. De aanwezigheid van het Zeeuws Radiotherapeu tisch Instituut (ZRTI) is altijd als argument gebruikt door voorstan ders van behoud van het huidige ziekenhuis. Vierhout liet gisteren doorschemeren dat het niet zeker is dat het centrum daar voor altijd blijft. „Het zou kunnen zijn dat het ZRTI overweegt ergens anders heen te gaan omdat ze, met het oog op de concurrentie, in de ver keerde hoek zitten." Bert Vos, het nieuwe bestuurslid, erkende dat de financiële proble men bij de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen groot zijn. De oplos sing ligt wat hem betreft in het effi ciënter organiseren van de zorg. sneller kunnen worden opgepakt. De stads- en dorpsraden denken er ook zo over, maar hebben nog wel behoefte aan een zekere vorm van informatie-uitwisseling. De gemeente wil daaraan tege moet komen door in het gemeen tehuis twee keer per jaar een Vei ligheids- en Leefbaarheidsavond (VLA) te houden. Daarop wordt per keer een thema behandeld door gemeente, politie, water schap, staatsbosbeheer of provin cie. Er wordt niet alleen deelname ver wacht vanuit de stads- en dorpsra den, maar ook van instanties als Woonburg, ondernemers, horeca, strandexploitatie, welzijnsstichting en gemeenteraadsleden. De eerste VLA-avond wordt inge vuld door de Politie, team Veere. En vindt plaats op donderdaga vond 4 juni 2009 van 19.30 uur tot 22.00 uur. 14 mei 10.00 - 21.00 uwi 1 D mei 10.00 - 17.00 tuit I 6 mei 10.00 - 13.00 uwe ^oap>ovon3) 'naaruL c^iecWiic. Döox mee* tnjemnalle e^Jaenicalaivf NU 5 JAAR GARANTIE GRATIS! T.w.v. 149,- FlETS/^yScOOTER SHOP Vrijlandstraat 55, Middelburg9 tel.: 0118-614 994 Altijd een duwtje in de rug met de vernieuwde elektrische fietsen van Sparta en Batavus!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27