dankzij een grapje op MSN PZC Vakantieplannen? Veere stopt twee ton extra in de musea Kevin Lyttle, Cloud Nine, Muly, Twice en natuurlijk DJ Dash lees vind leef fZ)e Oexte w PZC Woensdag 13 mei 2009 23 'Op mijn slaapkamer ben ik gaan scratchen en mixen, ja, daar waren mijn ouders heel blij mee' dj dash Je hebt van die mensen die in de ene na de andere droom rollen. Zonder er wanhopig van te worden. Stanley Bish -ofwel DJ Dash- uit Middelburg is zo iemand. door Wendy van den Hurk Shakedown, Addiction, Rock The House, Juicy, Rich Beautiful, FMZ, C.R.E.A.M. Het zijn namen die je dikwijls te genkomt op posters langs de weg of op blitse flyers op de toonbank van sportzaken. R&.B- en hiphop feesten zijn het, bedacht en georga niseerd door Stanley Bish (24). En dan staat die zelf ook nog eens ach ter de draaitafels. „Ik had altijd al interesse in mu ziek. Terwijl mijn vrienden er nog niet mee bezig waren, kocht ik in groep vijf mijn eerste stereo. Op een gegeven moment ben ik gaan experimenteren op de computer. Beetje remixen. Dat vond ik echt leuk om te doen." Stanley's omgeving was enthou siast en dat werd ook de Almeerse DJ Smash, die regelmatig in Zee land draait, toen hij wat samples toestuurde. „Ik vroeg 'm of hij me basisbeginselen van de draaitafel kon bijbrengen. Want eigenlijk deed ik maar wat. Hij leerde mij maten tellen, hoe je nummers in elkaar moet laten overlopen. Al snel heb ik mijn ei gen apparatuur aangeschaft. Op mijn slaapkamer ben ik gaan scrat chen en mixen. Ja, daar waren mijn ouders heel blij mee", lacht Stanley. „De buren ook trouwens." Naarmate hij er meer tijd in stak, werd Stanley steeds creatiever en kreeg hij zijn muziek makkelijker voor elkaar. Voordat hij met zijn kunsten naar buiten zou treden, wilde hij eerst écht goed worden. En dat was hij, toen hiphopgroep Vierus hem vroeg als vaste DJ. „Het eerste optreden stond ik nog te shaken achter mijn draaitafel, maar ik merkte dat mijn muziek werd gewaardeerd. Intussen draai de ik ook al als DJ Dash, een bij naam die mijn vrienden me vroe ger al hebben gegeven, in discothe ken als Divine in Middelburg. In El Toro in Goes kreeg ik zelfs een resident, een vaste avond." Tot een vriend een grapje uithaal de. Via MSN verspreidde die het bericht dat in de Mortiere een dis cotheek zou openen en dat Stan- 'Zeshonderd man compleet uit z'n dak, alsof ze al jaren niet hadden gefeest' ley daar zou draaien. „Daar wérd me toch op gereageerd! Ik wist ge noeg: Zeeland had behoefte aan R&.B- en hiphopfeesten." Stanley benaderde het Arsenaal („de mooiste zaal van Zeeland") en bedacht Shakedown, waar de DJ's Smash, Dash en Levi draaiden en Vierus op het podium stond. „Zeshonderd man compleet uit z'n dak, alsof ze al jaren niet had den gefeest. Als ik filmpjes terug zie, krijg ik er nog kippevel van." En dus kwam er nóg een Shake down, en nog een, en nog een. En ook C.R.E.A.M. - het feest dat eind 2006 het nieuws haalde, vanwege arrestaties. Stanley baalt er nog al tijd van. „Over housefeesten hoor je nooit wat, maar zodra twee be zoekers van een hiphopfeest ruzie hebben, spreekt-de politie gelijk van een massale vechtpartij. Zij staan dan ook buiten met zestien agenten, honden en knuppels. Zó overdreven." Toch draait DJ Dash lekker door. Sterker nog, Stan ley - die small busi ness retail mana gement heeft gestudeerd - heeft een evenementenbureau opge richt: D-Four. „Van Drive, Desire, Discipline en Dedication. Drijf veer dus. Dat gaat goed. Ik verdien er, zeg maar, een mooie boterham mee. Maar het mooiste is dat ik doe wat ik het liefst doe. Organise ren en draaien. Binnenkort zelfs op Curasao en in Suriname. En waarschijnlijk ook Spanje, Groot- -Brittannië en Trinidad. Ja, ik ge loof dat ik wel lekker bezig ben." Kevin Lyttle is de grote trek ker van het nieuwste feest dat Stanley Bish organi seert, vrijdag 29 mei in het Vlis- singse Arsenaaltheater. De Ameri kaanse R&B-kunstenaar is razend populair. „Als ik zijn nummers Turn me on en Anywhere draai, stormen zelfs bezoekers die aan de kant wat staan te hangen, de dans vloer op. Vooral vrouwen." Ook Stanley zelf en zijn vaste DJ Cloud Nine uit Vlissingen staan achter de draaitafels. Net als de DJ's Muly en Twice uit Barcelona. „Mijn publiek is doorgaans niet zo snel met kaartjes kopen, veruit de meeste worden pas in de laatste twee dagen verkocht, maar toch denk ik dat dit feest snel uitver kocht zal zijn." Een dag erna laat Stanley het Arse naal weer knallen met zijn feest Rock the house. Zijn vaste lineup -Dash, Smash, Funkstar en Levi- is dan aangevuld met Alvaro en Big- gi- Zij draaien house, latin, minimal, electro en eclectic. Harde beats dus. Toch houdt Stanley het liever bij pure R&.B en hiphop. Dat is vol gens hem ook de reden waarom steeds meer boekingsbureaus hem als DJ Dash ontdekken. „De mees te DJ's draaien van alles wat, en dan vooral de nummers die op TMF komen. Sommigen kunnen niet eens meer scratchen en gebrui ken alleen nog cd-spelers. Ik ben echt van de draaitafel." Inmiddels heeft Stanley overal ge staan, tot Heineken Music Hall en de Melkweg toe. „Maar het liefst draai ik toch in Zeeland." www.dj-dash.com www.youtube.com/DashTV Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haai de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Stanley Bish heeft inmiddels heel wat succesvolle R&B- en hiphopfeesten in de regio op zijn naam staan. door Henk Postma westkapelle - De gemeente Veere helpt twee musea om de finan ciële tekorten weg te werken. Het Polderhuismuseum in Westkapel- Ie krijgt daar 71.000 euro voor, en De Schotse Huizen 9.000 euro. Burgemeester en wethouders zien dit als een bijdrage om een gezon de exploitatie en bedrijfsvoering te waarborgen. Ondertussen vindt onderzoek plaats naar mogelijkhe den om de kwaliteit van de Veerse musea te verbeteren. Voor dit on derzoek legt de gemeente 20.000 euro op tafel. Daarnaast houden B en W 100.000 euro in reserve voor nieu we investeringen in de musea, af Filmmiddag in Heinkenszand heinkenszand - In Heinkenszand, in de Barbesteinkerk aan Clara's Pad, draait vandaag voor jongeren de computeranimatiefilm Madagas car 2. De film begint om 14.00 uur, met na afloop een workshop djem- bé. De film wordt vertoond in het kader van de Afrikaweek van de christelijke jongerenclub CJV Hein kenszand. Vanaf 19.00 uur is in de Barbesteinkerk een workshop bloemstuk maken in Afrikaanse stijl. Het project, dat loopt tot en met zondag, gaat morgen vanaf 19.15 uur verder met een discussie in de kerk aan de Dorpsstraat. D5 c)§ pcczzelacvcA ótaan aan mat www.lekkerpuzzelen.nl Mannenkoor zoekt nieuwe zangers middelburg - Het mannenkoor Semper Fidelis uit Middelburg kan wel wat nieuwe aanwas gebruiken. Het koor zingt Nederlandstalige gospel in de stijlen van zeemanslie deren, country en blackgospel. De zangers repeteren elke dinsdaga vond in het Bastion in Middel burg. Het koor telt momenteel veertien leden. Geïnteresseerden kunnen zich bij een repetitie aan sluiten. Om mee te doen, hoeven de toe komstige zangers geen noten te kunnen lezen of een perfecte toon te behalen. Q www.mannenkoor-zeeland.nl hankelijk van de onderzoeksresul taten. Het Polderhuismuseum krijgt 19.000 euro minder dan was ge vraagd. Maar is toch blij dat de ge meente de helpende hand toe steekt. Het museum draait nu kos tendekkend, zegt woordvoerdster Ada van Hoof, maar hikt nog aan tegen tekorten uit het verleden. Die ontstonden onder meer door hoge rente en energielasten, en aanstelling van een betaald balie medewerker annex manage- ment-ondersteuner. Het wegwerken van het tekort schept ruimte om te investeren in internationale samenwerking en energiebesparing. JÊeo ^jccóóe tweewielers Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0118-581306 I www.leojoossetweewielers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25