Een internationale DJ-carrière, Veere moet uitbetalen Symposium 'Niet alleen méér kamertjes, Carrièrebeurs over integratie maar ook meer overlast' in de Goese op Academy Zeelandhallen 22 Woensdag 13 mei 2009 PZC W 'Ik had altijd al interesse in muziek. Terwijl mijn vrienden er nog niet mee bezig waren, kocnt ik in groep vijf mijn eerste stereo' dj dash Hof honoreert claim wegens onrechtmatig ontruimen camping. domburg - De gemeente Veere moet alsnog bijna 23.000 euro schadevergoeding betalen aan mi ni-campinghouder L. Wattel. Dit omdat de voormalige gemeente Domburg diens mini-camping in 1991 ten onrechte liet ontruimen. Het Haags Gerechtshof heeft dit bepaald. De schade ontstond door het gedwongen vertrek van kam peerders. De claim werd eerder door de Middelburgse rechtbank afgewezen. De gemeente hoeft de schade waarschijnlijk niet zelf te betalen. Want die is gedekt bij Centraal Beheer, behoudens een zeker eigen risico. Centraal Beheer bekijkt nog of tegen de uitspraak hoger beroep wordt ingesteld. Vlissinger ontloopt zijn celstraf den haag - Omdat het een dikke vijf jaar duurde' voordat het hoger beroep in een strafzaak tegen een Vlissinger (27) kon worden behan deld door het Haagse gerechtshof, heeft datzelfde hof hem gisteren twee maanden celstraf kwijtge scholden. De Middelburgse recht bank had hem eind 2003 bij ver stek veroordeeld tot veertig uur werkstraf en twee maanden cel voor een mishandeling. Het hof achtte de mishandeling wel degelijk bewezen, maar liet vanwege de onwenselijk lange pro cesgang de aanvankelijk opgelegde twee maanden cel vallen. Groen licht provincie voor Goese Schans goes - Het licht voor de omvor ming van het Goese haven- en in dustriegebied tot woonwijk Goese Schans is gisteren op groen gezet door Gedeputeerde Staten. Vrijwel alle bezwaren van onder meer Haringman Betonwaren en bewoners zijn verworpen. Ook de verruiming van milieunor men is geaccepteerd. Introductieles Jeu de Boules voor senioren ocstkapelle - De Commissie Wel zijn Oostkapelle houdt vandaag in Oostkapelle een introductieles Jeu de Boules voor senioren. Alle 55-phissers uit de gemeente Veere kunnen deelnemen. Onder leiding van Piet van Gemert uit Vlissingen krijgen de deelnemers uitleg over de buitensport en kan men zelf ook oefenen. De les be gint om 13.30 uur en wordt gege ven naast De Halve Maan. Eerste jonge ooievaars in park van Het Zwin knokke-heist - In Vogelpark Het Zwin zijn de eerste ooievaars gebo ren. Op het paalnest op de ooie- vaarsweide zijn al vier jongen te bewonderen. Het Zwin herbergt de oudste ooie vaarskolonie van België. Dit jaar zijn er 23 nesten. In juni worden de jongen geringd. middelburg - De Roosevelt Aca- damy houdt vandaag een sympo sium over integratie. Tijdens het symposium wordt gediscussieerd over onderwerpen als het huidige integratiebeleid; identiteit; huisves ting; werkgelegenheid voor mi granten in steden. Bijdragen worden geleverd door prof. Mark Elchardus (VU Brus sel), de profs. Jack Burgers en Jan Berting (Erasmus Rotterdam) en Rooseveltstudente Alexandra Kova- lev. Het symposium begint om 13.00 uur in de Burgerzaal van het voormalige stadhuis. Na afloop van het symposium geeft professor Mart-Jan de long zijn afscheidscollege om 16.15 uur door Wendy van den Hurk vlissingen - Als de gemeente Vlis singen maar niet vertelt wat het meldpunt kamerverhuur oplevert, dan richt de lokale SP-fractie zelf wel een meldpunt op. De gemeente mag dan regels heb ben ingesteld die kamerverhuur in de Rooie Buurt moeten beperken, de ergernissen over arbeidsmigran ten zijn nog steeds niet voorbij. Volgens SP-raadslid Lian Colijn (die woont in de Glacisstraat) is het zelfs erger geworden. „Het zijn niet alleen méér kamertjes, maar ook meer overlast." Het zijn kleine dingen. Vuilniszak ken die de hele week op straat staan, huurders die vanwege defec te deurbellen klepperen met brie venbussen en elkaar naar buiten roepen, luidruchtige barbecue avonden, mensen die op auto's zit ten... „Maar ook mannen die vrouwen zien als loslopend vlees", citeert ze een klacht. „En als we de politie bellen, rijdt die wel voorbij, maar ze grijpt niet in. Op klachten aan het meldpunt van de gemeente krijgen mensen slechts een ont vangstbevestiging." Het zijn niet eens meer alleen de grote huizen die .worden opge kocht door huisjesmelkers, zegt ze, maar ook kleine huizen. „Plus de huizen die lang leeg staan en wor den gevuld met huurders. Zo jam mer van zo'n fijn wijkje." De SP wil een zwartboek maken. klachtenlijn_sp@zeelandnet.nl of 0649804078. goes - Bedrijven, stichtingen en overheidsinstellingen staan mor gen van 10.00 tot 22.00 uur in de Zeelandhallen in Goes voor de U&ik Carrièrebeurs. Het evenement is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar een andere of betere baan. De Koninklijke Landmacht en Luchtmacht staan op de beurs, net als de politie en Bouwopleiding Zeeland. Verder zijn er diverse workshops, lezingen en presentaties over werk, carrière en het zoeken naar een andere baan. Om 14.30 uur is er een optreden van zangeres Nikki, bekend van Idols. Overdag oefent Stanley Bish - ofwel DJ Dash - zijn samples, 's avonds draait hij vaak. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24