Zeeland PZCI21 Coffeeshops ook buiten centrum WALCHEREN 23 Kustspoor Twee jonge verdachten van coniferenbrand Multraship voorkomt dat baggeraar zinkt Toch rechtszaak over mosselzaadvisserij Jack Woensdag 13 mei 2009Tip? walcheren@pzc.nl Een internationale DJ-carrièren dankzij een grapje op MSN Gemeente Veere stopt twee ton extra in de musea Middelburgse raad lijkt te kiezen voor verkoop drugs buiten centrum. door Emile Calon MIDDELBURG - Een meerderheid van de Middelburgse gemeente raad vindt dat ook buiten het cen trum gezocht moet worden naar geschikte locaties voor coffees hops. Dat valt af te leiden uit de standpunten die de fracties giste ren naar voren brachten tijdens de commissie Algemeen Bestuur. Daarmee volgen ze het college van burgemeester en wethouders. Het gaf recent aan dat nu veel binnen stadbewoners te hoop lopen tegen de mogelijkheid dat in hun omge ving een coffeeshop komt. Burgemeester Koos Schouwenaar vertelde dat hij een maand nodig heeft om die nieuwe locaties te zoeken waarna de raad weer aan de beurt is. Daarna kan het nog ve le maanden duren voor daar daad werkelijk softdrugs verkocht wor den. De burgemeester voorspelde dat er altijd wel belanghebbenden zullen zijn die tegen zo'n locatie bezwaar maken. Ook zullen toe komstige exploitanten van een cof feeshop nog doorgelicht moeten worden. Dimitrie Breeuwer, de onderne mer die een coffeeshop in de Sta tionsstraat wil opzetten, waar schuwde dat door te kiezen voor verruiming van de locatiekeuze, het nog langer duurt voor er een coffeeshop de deuren opent. „Al Eigenaar van Sixty-Two vindt dat gemeente Middelburg aspirant- coffeeshophouders aan het lijn tje houdt. „Het voelt als een ver tragingstactiek." die tijd krijgen straatdealers de kans om nieuwe klanten te wer ven." Directeur Ton Branderbarg (Zeeuwse Bibliotheek) vroeg de politiek toch vooral geen toestem ming te geven voor een coffeeshop in de Stationsstraat. „Dat is veel te dicht bij een instelling waar dage lijks honderden kinderen op be zoek komen." Eigenaar Giel de Kinkelder van Six ty Two, definitief gesloten door de gemeente, pleitte voor een nieuw type coffeeshop, vergelijkbaar met een winkel. „Kopen en wegwe zen." Hij ziet mogelijkheden voor een dergelijke shop aan de Var- kensmarkt waar nu nog een grows- hop zit. Hij uitte ook kritiek op de handelswijze van de gemeente. Volgens hem worden aspirant-cof feeshophouders aan het lijntje ge houden en wordt er een soort ver tragingstactiek gevolgd zodat Mid delburg zo lang mogelijk zonder gedoogde coffeeshops zit. Chris Dekker (SGP) liet weten dat wat hem betreft de coffeeshoploze pe riode wel met een jaar mag wor den verlengd. „Er is nu geen over last terwijl dat wel was voorspeld." ZOUTELANDE - Een tramlijntje langs de Wal- bouwkundigen en andere ontwerpers, in het balletjes op om 'krimpgebieden' weer aantrek- Bostelaar becommentariëren er de aangedra- cherse kust. Een gemeente als Veere kan daar- leven geroepen door het ministerie van Vrom. kelijk te maken. De resultaten worden van- gen suggesties. Het Rijk gebruikt de resulta- mee inspelen op de verwachte afname van de De tram moet de kust beter bereikbaar ma- daag gepresenteerd tijdens een conferentie in ten voor een actieplan. Dat wordt na de zo- bevolking. Het idee komt uit het Ontwerplab ken vanuit de steden en dorpen in het achter- Rotterdam. De Zeeuwse gedeputeerde Harry mer gepresenteerd. Krimp. Dat is een team van architecten, stede- land. De ontwerpers gooien tal van dit soort van Waveren en de Veerse wethouder Jan foto Ontwerplab Krimp/team Walcheren MIDDELBURG - De politie heeft gis teravond rond tien uur op de Noordweg in Middelburg twee jon gens aangehouden, die ervan wor den verdacht een heg in brand te hebben gestoken. Het is nog niet duidelijk of ze ook verdacht kun nen worden van de reeks branden in coniferen van de laatste tijd. De politie verwacht vandaag pas over meer informatie te beschik ken. TERNEUZEN - Een team van Mul traship in Terneuzen heeft afgelo pen weekeinde voor de kust van het Britse Kent verijdeld dat het baggerschip Goliath (67 meter) van de firma Van Oord zonk. Het was achter de sleper Sea Alfa op weg naar Ierland. Nadat de bagge raar op een zandbank was gezet en een lek provisorisch was ge dicht, werd de Goliath voor inspec tie naar Moerdijk gesleept. yerseke - Stichting De Faunabe scherming heeft bij de Raad van State bezwaar gemaakt tegen de vergunning die is verleend voor mosselzaadvisserij in de Wadden zee. Maandag dient de zaak. De Faunabescherming heeft in februa ri het akkoord over de toekomstige ontwikkeling van de Waddenzee en mosselsector niet ondertekend. Zeeuwse mosselkwekers zijn giste ren begonnen met de zaadvisserij. ZEEUWSE De vier Terneuzenaren waren op weg naar het Antwerpse Sportpa leis voor een concert van rocker Lenny Kravitz. Ze dropten hun au to bij een parking aan de rand van de stad, om vervolgens de metro te nemen. „We wonen zó dicht bij een grote stad, maar we komen er veel te weinig", zei de een op weg naar het metrostation. „Dit is toch Tip? redactie@pzc.nl gewoon een wereldstad? Als je in Terneuzen een scheet laat, ruikt ie dereen 'm. Hier kun je tenminste nog anoniem over straat." Dat heeft ook nadelen, bleek nog geen vijf seconden later. Op de toe gangsdeur van het metrostation prijkte de afbeelding van een ver mist hondje. „Jack Russell? Nee, nog nooit van gehoord."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23