Horeca bereidt claim voor Nstot 25% KORTING op ALLE Duitsland-reizen HR++ Isolatieglas KRAS,NL 10 31 8 Gerechtshof Den Bosch stelt dat rookverbod in kleine cafés niet geldt. den bosch - Kleine horeca-onder- nemers die schade hebben gele den door het rookverbod, berei den samen een grote schadeclaim voor tegen de Staat. Ze zijn en thousiast over de uitspraak in ho ger beroep van het gerechtshof in Den Bosch dat het rookverbod voor kleine horecagelegenheden zonder personeel ongeldig is. De uitspraak werd gedaan in een zaak tegen café Victoria in Breda. Volgens Ton Wurtz van stichting Red de Kleine Horeca Onderne mer (1.200 leden) hoeven kleine cafés zich nu weinig zorgen meer te maken om het rookverbod. „De asbakken kunnen gewoon weer op tafel." De Voedsel en Waren Autoriteit denkt daar anders over. In afwachting van de reactie van minister Klink (Volksgezondheid) wordt het handhavingsbeleid voor alsnog niet gewijzigd. „Wij blijven kleine cafés controleren en zono dig bij overtredingen een boete op leggen." De minister liet gisteren na de uitspraak weten niet per se zijn gelijk te willen halen en be reid te zijn tot nieuwe wetgeving. Hij wil eerst de uitspraak van het gerechtshof in Leeuwarden af wachten. Bij het hof daar loopt een soortgelijke zaak van een klei ne kroegbaas die in beroep is ge gaan tegen een boete wegens over treding van het rookverbod. De uitspraak in deze zaak wordt later deze maand verwacht. Als die ge lijk is aan die in Den Bosch, legt Klink zich erbij neer. Het Openbaar Ministerie gaat bij de Hoge Raad in cassatie tegen de uitspraak van het Bossche hof De Tweede Kamer wil nog deze week een spoeddebat met de mi nister. pagina 3: commentaar pagina 4: juridische spaghetti W)ORDfcF»»A,gS* en JSMBaSËÊUm Zeeland: 2 en 3; 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Meningen: 15; Gezondheid: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur en agenda: 30; Sport: 31 t/m 33; Televisie: 34 en 35. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 energie besparend Glashandel s MELIESTE Boek vóór 18 mei! Zie www.kras.nl/duitslandvoordeelweek waarom zou je verder zoeken Dader 'Zaamslag' twee jaar in jeugddetentie den haag - De jongen uit Zaam slag die met een hamer postbode P. Herwegh doodsloeg, krijgt in hoger beroep twee jaar jeugddeten tie. De straf is even hoog als de straf die de rechtbank oplegde. Het OM vocht die uitspraak aan omdat het meende dat de toen zes tienjarige dader volgens volwasse- nenrecht moest worden berecht. pagina 3: twee jaar cel voor zaak Zaamsiag Plannen genoeg voor prikkelen watersport middelburg - Als alle plannen voor uitbreiding van het aantal lig plaatsen voor watersporters wor den uitgevoerd, komen er 5000 tot 6000 ligplaatsen bij. Op dit mon- ment telt Zeeland 11.500 ligplaat sen. De provincie moet rekening houden met beperkingen door na- tuurregels, maar ziet toch mogelijk heden om de watersport te stimu leren. pagina 2: er is wel ruimte voor de watersport Zeeland is de ideale watersport provincie reageer op www.pzc.nl reacties: 460 De echte crisis moet in Zeeland nog komen 52% oneens "3148% 1688"555530 JERUZALEM - Paus Benedictus XVI draagt de mis op in de Hof van Gethsemane aan de voet van de Olijfberg in Jeruzalem. De kerkvorst begon giste ren aan de tweede dag van zijn vijfdaagse bezoek aan Israël en de Palestijnse gebieden. De paus kreeg kritiek bij zijn bezoek aan het Yad Vashem herdenkingscentrum voor joodse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Hij zou niet ver ge noeg zijn gegaan in zijn veroordeling van de holo caust. foto Atef Safadi/EPA pagina 8: teleurstelling over rede WOENSDAG 13 mei 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 112 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Veel bewolking 20° Trouwe vriendin viert 75ste verjaardag Armstrong lijdt in laatste kilometers bergetappe Zuma wil Zuid-Afrika 'ordentelijk' hervormen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1