Eerste divisie is heel ver weg 'Donkere geschel van Zeeland op v ote' is de snelste ucht vanuit Peronne Twaalf keer goud op NK zwemmen Bruse Boys in de finalepoule 28 Dinsdag 12 mei 2009 PZC S Steven Fitsch (links) waagt een schot op doel. foto Ronald den Dekker door Jeroen Dellebeke EINDHOVEN - De Zeeuwse zwemm- ser kwamen goed voor de dag bij de Nederlandse kampioenschap pen voor Masters in Eindhoven. De Schelde, Luctor et Emergo, De Ganze en De Stormvogel behaal den twaalf keer goud. Cees van Houwelingen behaalde zes titels. Op de 50,100 en 200 me ter schoolslag én de 50 meter vrije slag kwam de trainer/coach van De Schelde zelfs tot kampioen schapsrecords. Ook Peter Romkes (Luctor et Emergo) kwam goed voor de dag op de schoolslagonderdelen. De 'nestor' van de Zeeuwse master- ploeg bewees zich met de titel op de 100 meter en zilveren plakken op de 50 en 200 meter. Stormvogelzwemmer Jan Brink kwam in actie op de 400 wissel slag, 1500 vrije slag en 200 meter rugslag. Op de 1500 meter én de 200 rug was er goud, zilver behaal de hij op de wisselslag. Clubgenote Marijke van Hoek was de snelste in haar categorie op de 200 meter schoolslag en pakte zil ver op de 50 vrij, 50 en 100 school en brons op de 200 vrij. Arno Wouters, eveneens Stormvogel, was op dreef met de titel op de 200 meter wisselslag en zilveren plakken op de 50,100 en 200 vrij. Linda van de Ree, zwemster bij De Ganze, was in de leeftijdsgroep 45-49 jaar de snelste op de 100 me ter schoolslag en tweede op de 100 vrije slag. Voor De Schelde behaal den Rudolf Degenaar (zilver op de 800 vrij en brons op de 1500 vrij), Tommy van Overmeeren (zilver 50 school en brons 100 vlinder) en Ingrid van Assche (brons op de 100 school- en vlinderslag) ereme taal. Ron van Vliet (Stormvogel) behaalde tenslotte bronzen medail les op de drie vlinderslag onderde len. Yvonne van de Guchte (Luc tor) behaalde zilver op de 800 me ter vrije slag. De Zeeuwse masters behaalden een totaal van 37 Zeeuwse Master- records. De meesten (6) komen op naam van Rudolf Degenaar (70+). BROUWERSHAVEN - Bruse Boys heeft zich als winnaar van poule A geplaatst voor de finalepoule van de Wereldregiocup, het officieuze voetbalkampioenschap van Schou- wen-Duiveland. Op het terrein van de ASV Brou wershaven streed Bruse Boys met Brouw en Renesse gisteravond in duels van twee keer twintig minu ten om een finaleplaats. Bruse Boys opende met een 3-0-zege op Renesse. Brouwershaven won daar na door een hattrick van Frank Kristelijn met dezelfde cijfers van Renesse, dat daardoor als laatste eindigde. Na één helft voetballen stonden Bru en Brouw op 0-0, maar in laat ste vijf minuten trok Bruse Boys door goals van Thomas Groene- veld en George Geluk de zege naar zich toe. Vanavond komen in Dreischot naast de ontvangende vereniging Duiveland en SKNWK in actie. FM Sranang onderuit in eerste wedstrijd van de nacompetitie: 1-5. door Barry van der Hooft GOES - Het is een ongeschreven wet in het voetbal, die ook binnen vier muren geldt. Wie zelfde kan sen niet benut, krijgt negen van de tien keer het deksel op de neus. Als de zaalvoetballers van FM Sra nang dat nog niet wisten, zijn ze er sinds gisteravond van overtuigd dat het zo werkt. In het eerste na- competitieduel om een plek in de eerste divisie tegen Eteha ging de Goese formatie hard onderuit: 1-5. De return in Papendrecht, volgen de week vrijdag, wordt daardoor Duif van combinatie De Krijger vliegt met 1551 meter per minuut. door Fred Rabout OOSTBURG - „Het was een stip in het luchtruim", zegt Jan de Krij ger. Het bleek om de 'donkere ge schelpte' te gaan, die in een duik vlucht rechts van de Oostburgse watertoren zijn landing inzette. De jaarling, een weduwschapsdof- fer, had de 161 kilometer tussen Peronne en Oostburg overbrugd met een snelheid van 1551 meter per minuut (ruim 93 km per uur) en was daarmee de snelste van Zeeland. De vitesseconcoursen waarvan Peronne deel uitmaakt zijn overi gens geen provinciale concoursen. een loodzware klus. Sranang moet met vijf goals verschil winnen om de volgende ronde te bereiken. Het lijkt een schier onmogelijke opgave, maar de coach weigerde gisteren de handdoek al in de ring te werpen. „Want vijf doelpunten maken is in het zaalvoetbal altijd mogelijk", zei Ramon Dahoe. „We weten nu in ieder geval niet afkunnen wach ten. We moeten scoren om nog een kans te maken." De teleurstelling was hoorbaar in zijn stem, na een wedstrijd met twee gezichten. Voor rust werkte de gekozen strategie van de thuis ploeg en was het lange tijd de bo venliggende partij. Sranang kreeg voldoende kansen om het verschil Dus blijft het bij het predikaat 'snelste van Zeeland' en mag de combinatie De Krijger geen provin ciale zege bijschrijven. De winnende jaarling was vorig seizoen als jonge duif een stevige prijzenpakket „Eentje waar je op kunt rekenen", zegt vader )an de Krijger (72) die sinds halverwege de jaren zeventig een combinatie vormt met zijn inmiddels 51-jarige zoon Peter. Vorig seizoen werd de vader van de 'donkere geschelpte' overigens verspeeld op een dag- fondconcours. „We hebben toen toch wel een paar nachtjes niet zo goed gesla pen", vertelt Jan de Krijger, die al meer dan vijftig jaar tussen de dui ven zit. Hij stapte er wel anderhalf jaar uit, maar bleek toch niet zon der de duivensport te kunnen. te maken, maar het benutten van de mogelijkheden bleek erg moei lijk. Daarbij ontbrak het de forma tie van Dahoe ook aan geluk. Cla rence Pahlad raakte de paal en Ste ven Fitsch zag een open kans ge keerd worden door de Eteha-doel- man. De goalie van de Zuid-Hollanders groeide uit tot de absolute uitblin ker en zag hoe het duel na ander halve minuut in de tweede helft kantelde. De bezoekers profiteer den van balverlies, kwamen op voorsprong en bouwden de marge binnen vijf minuten uit tot drie goals. Sranang was de weg kwijt, probeerde zonder al te veel overleg wat te forceren en kon pas bij 0-4 wat terugdoen. Het laatste woord Het duo had er op dit concours 22 mee, de 'donkere geschelpte' was de veertiende getekende. Hij vloog 'We hebben toen toch wel een paar nachtjes niet zo goed geslapen' in de vereniging, PV De Snelvlie- gers uit Oostburg, vijf minuten los. in het Zeeuwse deed hij vier me ter per minuut meer dan de duif van Gijs Baan uit Middelburg. Wie ze ook nu weer knap naar huis kreeg was Gerard van der Kamp uit Noordwelle. Bij de PV De Ge vleugelde Vrienden in Zierikzee pakte hij de eerste elf prijzen. Dit seizoen staat er tot nu toe geen was vervolgens voor Eteha: 1-5. Dahoe: „Dit is een onnodige ne derlaag. Maar ik moet toegeven dat ik me niet kan herinneren dat we ooit van deze ploeg hebben gewon nen. We maken zelf de kansen niet af en zij spelen zakelijk en effi ciënt. Ze wachtten af en profiteer den van onze fouten. Wij willen het spel vaak te mooi maken en bij Eteha zie je dat niet. Toch denk ik dat deze achterstand nog over brugbaar is." De winnaar van de tweestrijd tus sen Sranang en Eteha speelt in de volgende ronde tegen de winnaar van de dubbele ontmoeting tussen Malabata 2 en DZC. De ploeg die de finale wint, speelt komend sei zoen in de eerste divisie. maat op de regerende generaal van het Samenspel 6. Ook de gebroe ders Scheele uit Terneuzen, vorige week winnaars van het midfond- concours vanuit Sezanne, eindig den in het Samenspel 2 weer met vier duiven bij de eerste vijf Voor Peronne werden 14.885 (waaronder 2490 invliegers) inge- korfd. Ze werden onder uitsteken de omstandigheden met een mati ge zuidzuidwesten wind om half negen het luchtruim ingestuurd. Komend weekeinde begint het 'echte' werk met het eerste dag- fondconcours vanuit Tours. Voor veel liefhebbers is het één van de mooiste klassiekers, om in wieier- termen te spreken, om te winnen. Daarnaast kunnen de mannen van de vitesse aan de bak op Morlin- court.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70