kan, schoppen ze rotzooi' Bonzende schoonzus redde huwelijksdag Robbert Lavën s PZC Dinsdag 12 mei 2009 I 1 9 SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.ril door Martijn de Koning BURCH-HAAMSTEDE - Een beetje raar keken ze wel op, Simon Land man en Maartje Stoel. Toen ze aanklopten bij het ge meentehuis van Haamstede om daar te gaan trouwen, bleek de deur op slot. De dienstdoende ambtenaren had den zich een weekje vergist. Het gebeurde in het jaar 1949, maar het echtpaar kan het zich nog levendig herinneren. „Ik zie mijn schoonzus nog op het raam bonzen. Die was me toch boos", grinnikt meneer Landman. Gisteren was het zestig jaar gele den dat Simon Landman en Maartje Stoel in het huwelijk tra den. Beiden deden sindsdien van alles. Mevrouw Landman deed veel in het huishouden, hielp op het land ('die kon bieten hakken, ongeloof lijk', vertelt haar man) en was inte rieurverzorgster bij het zorgcen trum Duinoord in Burgh-Haamste- de. Meneer Landman begon als arbei der op het land en werd later jacht opziener. „Mensen noemden me wel eens een moordenaar, maar van die partijen die er alles aan de den om de jacht te stoppen, had je toen nog niet", zegt hij. Volgens Simon Landman zitten er nu veel te veel herten in de Kop van Schouwen. Voor het bewijs wijst Landman naar zijn voortuin. „Hier stonden roosjes", zegt hij, „maar nu niet meer. Opgegeten door een hert, terwijl wij gewoon voor het raam zaten." Drukke zondagmiddag voor redders Ouddorp ouddorp - De KNRM-redders van de post Ouddorp moesten er zon dagmiddag twee keer op uit. Eerst liep platbodem Het Zwarte Schaap met motorproblemen vast op de bodem. Die werd losgetrokken en naar Ouddorp gesleept. Net terug op de thuisbasis moest De Griend weer op pad, dit keer voor een driejarig jongetje dat op het eiland Archipel op z'n hoofd was geval len. Hij werd naar het boothuis ge bracht, waarvandaan een ambulan ce het kind naar het ziekenhuis bracht. Zijn toestand is onbekend. Somalische middag bij de Wereldvrouwen zierikzee - De Wereldvrouwen houden morgen een bijeenkomst in het MFC in Zierikzee. Het onderwerp van de middag is Somalië, het geboorteland van Wereldvrouw Sucdi Moha- mud-Mohamed. Het samen koken en eten volgens Somalisch gebruik staat deze middag centraal. Belangstellende vrouwen zijn wel kom van 14.00 uur tot 16.00 uur. Marianne van den Haak geeft woensdag 20 mei om 14.00 uur de. workshop 'Spreken in een groep'. Deelname is gratis. Blikmuseum maakt prijswinnaars bekend RENESSE - De winnaar van de te kenwedstrijd Wie maakt de mooiste vis van het Blikmuseum in Renes- se wordt vanavond bekend ge maakt. De uitslag voor de kleuters is om 18.30 uur, die voor de oude re kinderen om 19.30 uur. Er zijn 100 tekeningen ingeleverd. Demo van brandweer bij autoschadebedrijf zierikzee - Tijdens de jaarlijks te rugkerende ABS Auto Beautydag komende zaterdag geeft de brand weer van Zierikzee demonstraties bij Van Lint Autoschade in Zierik zee. Een presentator legt stap voor stap uit hoe er op een veilige manier voor zowel slachtoffer als hulpver lener met een ongeval moet wor den omgegaan. Veiligheid staat hierbij hoog in het vaandel. De demonstratie aan de Industrie weg 14 wordt twee keer gegeven: om 11.00 uur en 13.00 uur. Ouderenbond houdt bingo in Zierikzee zierikzee - Ouderenbond ANBO afdeling Zierikzee houdt vandaag een bingomiddag. Deze wordt gehouden in het Her vormd Kerkcentrum aan het Ha venplein en begint om 14.00 uur. Ook dit keer zijn er weer prijzen te winnen. ■BBÜ Commotie onder de supporters in Oosterland, terwijl Duiveland-spelers vanaf het veld toekijken. foto's Ronald den Dekker Het echtpaar Landman met, op schoot bij mevrouw Landman, het jongste achterkleinkind Patrick. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63