'Ik ken ze wel; als het maar een beetje m WD wil onderzoek naar tank brandweer Jeugdtheater Op Drift speelt drie stukken EN MET GRATIS 10 DB ONDERVLOER 1 8 Dinsdag 12 mei 2009 PZC S 'Er waren zwarte vlaggen en de straat was grijs van de rook' De familie Verwijs heeft een kraanverhuurbedrijf aan de Wilgenstraat in Ooster- land, waar zaterdag de supporters bussen van w Wieldrecht gepar keerd stonden. „We hadden net een kinderfeestje en waren aan het spelen in het bos," vertelt Hubrina Verwijs met zoontje Tim op haar arm. „We schrokken van de harde knal len van het vuurwerk. Op onze binnenplaats stond een kraan, waar die mannen tegenaan ston den te piesen. Ze stonden trou wens overal tegenaan te piesen. Ze liepen met zwarte vlaggen en de Volgens Jan Willem van Snippenberg, Simon de Bruine en Niels Donzelaar wordt er in Oosterland 'redelijk ge praat' over de voetbalrel van afgelo pen zaterdag. Simon: „Voor ons dorpje is het toch bizar dat zoiets gebeurt." „Het was een hele beleve nis," vult Jan Willem aan. De drie stonden er met hun neus bovenop toen zaterdag op het voetbalveld de eerste klappen vielen. Niels: „Een gast in een wit-blauwe polo gooide iemand een glas bier in zijn gezicht en toen is het gaan rol len. Er waren Dordt-supporters bij die ook bij Feyenoord komen. Ze hadden SCF-tatoeages op hun Paulien van de Velde heeft net boodschappen gedaan bij Pieper, groenten en fruit. Wat ze van de voetbalrel van afge lopen weekeinde weet, heeft ze uit de krant. „Het zaterdagvoetbal gaat hier al tijd in goede harmonie. Maar nu is Duiveland gepromoveerd en ko men ze andere clubs tegen. Ja, en dit kun je dan wel eens hebben. Ik heb toch wel de indruk dat hier mensen bij waren die gewoon uit waren op rellen en op heibel. Men verwachtte problemen. Die had den ze elders ook al gehad." Natuurlijk moeten supporters hun door Melita Lanting ZIERIKZEE - De WD-fractie vraagt om een onderzoek naar de aan schaf van een extra tankauto voor de brandweer op Schouwen-Dui- veland. Deze auto kan worden in gezet bij een brand in het buitenge bied. Aanleiding is een brand aan de Brasweg in Kerkwerve, enige tijd geleden. „Ik heb begrepen dat er tijdelijk weinig druk was", zegt raadslid Dick Meulblok. Een flinke tank met water zou op dat moment gebruikt kunnen wor den om alvast te beginnen met blussen. Ondertussen kan de brandweer dan bouwen aan de ver bindingen om het water van el ders te halen. Intussen kunnen de hele straat was grijs van de rook. We waren met twaalf kinderen. Die zijn best geschrokken. Ze wil den het bos in elk geval niet meer in. Na afloop van de wedstrijd is mijn man met de hond aangelijnd op de plaats gaan staan. Toen gin gen ze bij de buren staan te pie sen. Best asociaal allemaal. Er wa ren ook mannen in een auto bij. Dat zag er vreemd uit, die hadden gedronken of zo." „Tirza was ook bang, hè mam," zegt Tim. „Tirza is onze hond," ver klaart Hubrina. „Dit zijn toch din gen die we in het dorp niet ge wend zijn." arm." Volgens de drie jongens wa ren het zaterdag vooral supporters van SKNWK uit Nieuwerkerk en van Bruse Boys die voor sv Duive land de kastanjes uit het vuur haal den. Niels: „Normaal is het dorp tegen dorp, maar zaterdag waren we met z'n allen één." De drie willen eigenlijk naar de te rugwedstrijd zaterdag in Dor drecht. Simon: „We hebben ons opgegeven voor de bus. Er zouden drie bussen rijden. Maar dat gaat niet door, heb ik gehoord. Met de auto zou nog kunnen. Maar ja, het wordt best gevaarlijk, denk ik. In Dordrecht zou zaterdag een knok ploeg klaarstaan." 'elftal steunen, vindt Paulien, maar daarbij moeten ze de sportiviteit niet uit het oog verliezen. De suggestie dat de hooligans za terdag het dorp in hadden kunnen trekken, verwerpt de Oosterland- se. „Nee, dat betwijfel ik. Zo'n ru zie blijft in de buurt van het voet balveld. Maar toch, het dorp heeft zoiets nog niet eerder meege maakt." „Ik vind het erg jammer hoor, dat dit is gebeurd. Van voetbal moet je toch kunnen genieten? En de men sen nemen er ook hun kinderen mee naar toe. Dan moet je zoiets niet hebben." verbindingen dan verder opge bouwd worden. „De tankauto kan gebruikt worden in het buitenge bied maar ook in de domeinen. We hebben veel natuur." Bij de post Haamstede staat nu ook een watertank, in droge periodes, maar Meulblok denkt aan flink wat gro tere tanks. „Een voormalige melk- auto en bierwagen of zo." De dis cussie over de aanschaf van een dergelijke wagen zou volgens de VVD bekeken moeten worden in relatie tot de noodzakelijke vervan ging van ondergrondse brandkra- nen. Ruim honderd kranen moe ten op termijn worden vervangen om aan de wettelijke normen te kunnen voldoen. Hubrina Verwijs en haar zoontje Tim. Jan Willem van Snippenberg (I.), Niels Donzelaar en Simon de Bruin. Paulien van de Velde. foto's Dirk-Jan Gjeltema De relschoppers die zaterdag de voetbalwedstrijd Duiveland-Wieldrecht verstoorden, waren vooral 'vreemden' van beide clubs. door Martijn de Koning en Ton van den Nouweland In de Wilgenstraat herinneren twee uitgebrande hulzen van Bengaals vuur en een platge trapt bierblikje nog aan de supportersrel van zaterdag in Oos terland. De vechtpartijen, het vuurwerk en de zwarte vlaggen zijn maandag het gesprek van de dag in het Duivelandse dorp. Maar Oosterland is niet in shock. Daar zijn de inwoners toch te nuchter voor. Drie jongens bij de Spar-su- permarkt in het centrum bevesti gen wat al werd vermoed. De be zoekende club Wieldrecht had za terdag enkele Feijenoord-hooli- gans in het kielzog. „Die gasten hadden SCF-tatoeages op hun arm." En dat merkteken staat voor een vereniging die zichzelf Sport club Feyenoord Hooligans noemt en berucht is van tal van kloppar tijen in de laatste tientallen jaren. Op het gastenboek van de website van voetbalvereniging Wieldrecht wordt dat bevestigd. „Als er leden van SCF rondlopen, vraag je je af of het hooliganisme zich gaat ver plaatsen naar het amateurvoet bal", geeft iemand aan. Zaterdag al gaven bestuursleden van de club uit Dordrecht aan dat er zich onbe kenden tussen de eigen aanhang bevonden. Dat gold overigens ook voor de vechtende aanhang van voetbalver eniging Duiveland, zegt Henk van den Ouden. Hij is voor voetbal bond KNVB regioconsul van Schouwen-Duiveland en kent daar door de clubs op het eiland van binnen en buiten. „Ik was zelf ook bij die wedstrijd en heb er heel wat jongens uit Bruinisse en een paar uit Nieuwerkerk tussen ge zien", geeft hij aan. De clubs uit die dorpen zijn voor dit seizoen klaar met voetballen, maar Duive land plaatste zich voor promotie wedstrijden en verlengde daarmee het seizoen. Voor supporters uit omliggende dorpen was dat het seizoen om 'Duivelandsupporter voor een dag' te worden en een kijkje te gaan nemen in Ooster land. „Op zich is dat hartstikke leuk voor zo'n club", zegt Van den Ouden. „Als je in de nacompetitie zit, hoor je veel publiek te trekken. Alleen zat nu dat clubje uit Brui nisse erbij. Ik ken ze wel; als het maar een beetje kan, schoppen ze rotzooi." Van den Ouden heeft heel wat voetbalwedstrijden ge zien, maar zoiets nog nooit meege maakt. „Een opstootje hier of daar, dat komt wel vaker voor. Maar hier deden dertig, veertig mensen aan mee." De onrust breidde zich als een vlek uit langs het veld, zegt Van den Ouden. „Daardoor werden er mensen bij betrokken die er niks mee te ma ken hadden en gewoon een potje voetbal wilden kijken. Heel triest." De consul prijst het optreden van de voetbalvereniging. „Die hadden zo'n vijftien stewards langs het veld, en die mensen hebben er, net als de bestuursleden, alles aan gedaan om de boel te sussen." Dat was niet ongevaarlijk. „Er was to taal geen respect voor die mensen. Ze kregen zelf flinke duwen." Me de door dat optreden hoopt Van den Ouden op coulance van de KNVB-tuchtcommissie. „In theo rie kan die één of beide ploegen nu uit de competitie halen. Maar ik hoop en denk dat het bij een geldboete blijft." Discussie op website Op het gastenboek van de website van voetbalvereniging Wieldrecht is een levendige dis cussie ontstaan over het inci dent. Daarbij wordt over en weer met modder gegooid. Een meerderheid van de Wiel- drechtsupporters geeft echter aan zich te schamen voor het gebeuren, v 'Wil ik nog langer de indruk la ten bestaan dat ik daar bij hoor?', vraagt een aanhanger zich af. De vader van één van de spe lers schrijft: 'Moet ik nou tegen mijn kleinkinderen vertellen dat ze beter niet naar hun va der komen kijken?' Anderen leggen de schuld bij de Duivelandsupporters. Die zouden zelfs met rookbom men hebben gegooid. renesse - Jeugdtheatergezelschap Op Drift treedt zaterdag op in het Dorpshuistheater van Renesse. Het gezelschap verzorgt een optre den dat bestaat uit drie toneelstuk ken, te weten: Er was eens, B&W part two, beide geregisseerd door Kimberley de Hamer, en Echte mei den, geregisseerd door Hans de Ha mer. Er was eens geeft een andere kijk op bekende sprookjes, B&W part two is een parodie op het gemeen tebestuur van een Zeeuws eiland en Echte meiden is het verhaal van zes jonge vrouwen over de beteke nis van onder andere vriendschap, liefde en eenzaamheid. Aanvang: 20.00 uur. Entree: drie euro. Berry Floor Grandiose» 203 cm lang, 20,9 cm breed Van 34,95 voor 31,95 P.m» Berry Floor Hacienda 203 cm lang, 18,6 cm breed Van 32,95 voor 29,95 P. m* t.W.V. 6,95 per m2 Actie geldig t/m 15 juni2009. Goes Marconistraat 13 {0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl 'Normaal is het dorp tegen dorp. Zaterdag waren we één' 'Jammer hoor. Van voetbal moet je toch kunnen genieten?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62