PZCI17 Hart van leefbaarheid breidt zich uit SCHOUWEN-DUiVELAND 25 18 Motor zonder accu gestolen in Vlissingen Yersekenaar winnaar wedstrijd hoefsmeden Dronken achter stuur van geleende wagen Advocaten Beste amuse ligt op een mikado van groente en asperge Dinsdag 12 mei 2009 WD wil onderzoek naar aanschaf tankauto brandweer Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Dorpsactivering maakt van onsamenhangend Ellemeet kleurig dorp. door Esme Soesman bruinisse - Na Ellemeet, Dreischor, Nieuwerkerk, Noordweile en Oosterland wordt nu ook in Bruinisse een initiatief a la droomdorp opgestart. Welzijns- instituut Scoop houdt een leefbaar- heidsonderzoek naar het voor beeld van Dorpsblik Biggekerke. In dit dorp is via een bepaalde me thodiek een enquête onder de be woners uitgezet, aan de hand waar van ervaringen en wensen gepeild konden worden. Nog voor de zo mervakantie wördt in Bruinisse ac tie ondernomen. De dorpsactive- ringsprojecten maken alle deel uit van het Schouwen-Duivelandse de monstratieproject 'Het hart van leefbaarheid'. Begin dit jaar is dit project officieel van start gegaan. Het gaat om een samenwerkings project van onder meer gemeente en woningcorporatie Zeeuwland, met steun van de provincie. Het doel is tweeledig: naast bewoners participatie speelt ook het stevig neerzetten van dorpshuizen in de samenleving een rol. Al langer wordt in een paar ker nen op Schouwen-Duiveland crea tief door inwoners nagedacht over leefbaarheid op en toekomst van hun dorp. Via het zogenaamde droomdorptraject wordt op Dreischor bijvoorbeeld, gewerkt aan de verbetering van het Greve- lingenstrandje. In Ellemeet is on der meer een zestien koppen tel lende gardenclub ontstaan, die het 'Natuurlijk fleurt het de boel op, maar ook de sociale cohesie is ermee gediend' dorp bloemrijker wil maken. Het ontbreekt in dit laatste dorp aan sa menhang - wijzen Petra van den Hoek, Marjan Meijer en Denise Hanf bijvoorbeeld op het rommeli ge straatmeubilair. „We hebben al leen al zestien verschillende paal tjes geteld", vertelt Meijer. Door het dorp met (gemeenschappelijk) groen aan te kleden, is dat fors te verbeteren. Daarom organiseert de tuinclub een keer of drie per jaar een activiteit. Afgelopen weekend werden bijvoorbeeld hanging bas kets - onder het genot van een drankje en hapje op het dorp splein - onder belangstellenden verdeeld. Later dit jaar wordt er nog een herfstbollenactie en kerst versieringactie in Ellemeet gehou den. Ook wordt er bij één van de toegangswegen richting dorp een akkerrand met bloemen in Elle- meetse kleuren (Meijer: „Blauw, wit en een vleugje geel") inge zaaid. Dat zijn niet alleen esthe tische oppeppers voor het dorp. Van den Hoek: „Natuurlijk fleurt het de boel op, maar het dient meerdere doelen. Ook de sociale cohesie op het dorp is er mee ge diend." Dat droomdorp als activeringsin strument wordt ingezet is prima, ervaren de tuinvrouwen uit Elle meet. Van den Hoek: „De droom- markt zorgde meteen al voor veel contacten en nieuwe ideeën. Zo iets werkt als een katalysator. En het knappe is dat het toch alle maal uit de dorpsbewoners zelf komt. Dan is het ook iets dat blijft. Dit ontwikkelt zich verder." Marjan Meijer (links) en Denise Hanf met hanging baskets op schoot. Op de voorgrond een volgroeide versie in Ellemeetse kleuren foto Dirk-Jan Cjeltema vussingen - Uit de Glacisstraat in Vlissingen is dit weekeinde een motor gestolen. Dat moet tussen zaterdag 21.00 uur en zondag 11.00 uur gebeurd zijn. Het betreft een zwarte Honda Sa bre voorzien van het kenteken MP-31-FV. Het voertuig had geen accu meer, dus het is niet waarschijnlijk dat de dief of de dieven ermee wegge- yerseke - Gert-Jan Salm uit Yerse- ke heeft afgelopen weekeinde in Groningen een internationale wed strijd voor hoefsmeden gewon nen. Er waren vijfenzestig deelne mers, onder meer uit Engeland en de Scandinavische landen. Zij moesten een ijzer binnen een be paalde tijd smeden en een vorm van een hoef namaken. Salm, die ook al een aantal keer de nationale vlissingen - De politie heeft zon dagnacht een 24-jarige Vlissinger van de weg gehaald. Die reed rond 2.40 uur veel te hard over de Spui- komweg. Aanvankelijk negeerde hij het stopteken, maar toen hij la ter toch parkeerde bleek hij vijf keer zoveel te hebben gedronken als toegestaan en geen rijbewijs te hebben. Zijn geleende auto is inge nomen. De man is al vaker veroor- ZEEUWSE Twee oud-studiegenoten kwamen elkaar afgelopen vrijdagavond bij toeval tegen in de trein Rotter- dam-Vlissingen. Zij vertelde hem direct dat ze het ontzettend druk had. Ze werkte bij een groot advo catenkantoor op de afdeling ar beidsrecht. De ene na de andere ontslagaanvraag moest ze behan delen. Zelfs het weekeinde moest ze Tipredactie@pzc.nl werken om ervoor te zorgen dat al le papieren op tijd bij de rechtbank waren. Hij luisterde enigszins afwe zig. Tussen Dordrecht en Roosen daal vroeg ze hoe het met hem ging. „Niet zo goed." Hij werkte namelijk op de afdeling fusies van een ander groot kantoor en had juist te horen gekregen dat hij ont slagen zou worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61