Amerikaanse 'spionne' in Iran vrijgelaten KRA5.NL Ook rechtse Britse politici graaien COMPLETE rondreizen, fly-drives en stedentrips BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cPm 6 Dinsdag 12 mei 2009 pzc Gewapend meisje wil school in brand steken st. augustïn - Een zestienjarig meisje dat'gisteren gemaskerd en gewapend met messen een gymna sium in de Duitse plaats St. Augus- tin binnendrong, was van plan de school in brand te steken. Een leer linge die dit wilde verhinderen, stak zij in de hand. Een politiemacht ontruimde het gymnasium nadat groot alarm was geslagen. Alle achthonderd leerlingen wer den in veiligheid gebracht. Het ver dachte meisje was gisteravond nog voortvluchtig. Somalische piraten laten Grieks schip gaan Mogadishu - Somalische piraten hebben een Grieks vrachtschip, dat eind maart was gekaapt, laten gaan. Dat heeft het Oost-Afrikaan se hulpprogramma voor zeevaar ders (EASAP), een in Kenia geves tigde piraterijwaakhond, gisteren bekendgemaakt. Het is onduidelijk of de eigenaar van het schip losgeld heeft be taald. Somalische piraten hebben nog on geveer twintig schepen in hun macht, waaronder een klein Ne derlands vrachtschip. Militair VS schiet vijf collega's dood in Irak bagdad - Een Amerikaanse mili tair is opgepakt op verdenking van het doodschieten van vijf andere Amerikaanse soldaten op een le gerbasis in de lraakse hoofdstad Bagdad. Dat hebben Amerikaanse legerfimctionarissen gisteren ver klaard. Drie andere militairen raakten bij het incident gewond. Het motief van de militair is nog niet bekend. De schietpartij zou hebben plaats gehad in een kliniek voor militai ren die onder grote stress gebukt gaan- Mexicaanse griep op vasteland van China peking - In China is buiten Hong- Kong een eerste geval van Mexi caanse griep vastgesteld. Een dertigjarige man is opgeno men in een ziekenhuis in de stad Chengdu. Hij was onlangs in de VS geweest. De Chinese autoritei ten zijn nog op zoek naar perso nen met wie hij contact heeft ge had. Het aantal gevallen van Mexicaan se griep in de Europese Unie is gis teren gestegen naar 196. Daarbij zijn 42 mensen die niet in Noord-Amerika zijn geweest. VS vervangen hoogste generaal Afghanistan washington - De Amerikaanse re gering vervangt haar hoogste gene raal in Afghanistan, David McKier- nan, door luitenant-generaal Stan ley McChrystal. Pentagonbronnen hebben dit giste ren gezegd. De vervanging van McKiernan door McChrystal, die een hoge functie staffunctie be kleedde, moet worden gezien in het licht van pogingen het over een andere boeg in Afghanistan te gooien, aldus de bronnen. McKier nan had een jaar de leiding in Af ghanistan. Kangoeroe overleeft pijl in zijn hoofd canberra - Een kangoeroe in Au stralië die een pijl door zijn hoofd had, overleeft naar verwachting de aanslag. De beschoten kangoeroe werd vori ge week gewond aangetroffen in grasland bij Melbourne. Een die renarts verwijderde de pijl, zo werd gisteren bekend. De natuurbescherming in de deel staat Victoria heeft een beloning uitgeloofd van tienduizend Austra lische dollar (5.600 euro) voor de tip die leidt tot het vinden van de dader. Straf van acht jaar cel omgezet in twee jaar voorwaardelijk. teheran - De Iraans-Amerikaanse journaliste Roxana Saberi is in Te heran op vrije voeten gesteld. Haar advocaat Abdolsamad Khor- ramshahi heeft dit gisteren gezegd, nadat al eerder op de dag was me degedeeld dat de gevangenisstraf van de 32-jarige Saberi in hoger be roep was teruggebracht tot twee jaar voorwaardelijk. Een Iraanse rechtbank veroordeel de Saberi vorige maand in eerste instantie tot acht jaar gevangenis wegens spionage. Zij ging uit pro test tegen de veroordeling in hon gerstaking, maar beëindigde die na twee weken om gezondheidsrede nen. De zaak leidde tot een ople ving van de spanningen tussen Washington en Teheran in een pe riode dat beide landen dichter bij elkaar leken te komen. Saberi reisde zes jaar geleden naar Iran om daar als freelance journa- londen - Nadat Britse Labour mi nisters vorige week als zakkenvul lers te kijk stonden vanwege hun gulzige declaraties, was het giste ren de beurt aan de Conservatie ven. Ook Tory-parlementariërs ble ken vindingrijk in" het declareren van allerlei uitgaven als 'beroeps- onkosten': van hondenvoer tot een elektrische grasmaaier, en ver nieuwing van de afwatering van een privétennisbaan. Het gaat om veel prominente le den van de Conservatieve fractie, die vaak lid zijn van het zogeheten Roxana Saberi foto ap liste te werken voor media als de Amerikaanse National Public Ra dio en de Britse BBC. Zij kreeg ge makkelijk toegang tot Iran omdat haar vader in Iran geboren is en zij in aanmerking kwam voor de Iraanse nationaliteit. In januari werd zij opgepakt. 'schaduwkabinet' van de Tories. David Willetts, 'schaduwstaatsse- cretaris' van innovatie, declareerde 110 euro voor het vervangen van 25 gloeilampen bij hem thuis. Ka merlid Oliver Letwin, oud-advi seur van Margaret Thatcher, was de man van de pijpleiding; hij de clareerde 2200 euro voor de repara tie van de afwatering van zijn per soonlijke tennisveldje. En net als hun Labour-collega's blijken ook conservatieve Kamerle den graag gebruik te maken van de 'tweede woningvergoeding'. De celstraf voor Maastrichtenaar AbdouIIah al-Mansouri in Iran is mogelijk gehalveerd 'van dertig naar vijftien jaar. Dat heeft burge meester Gerd Leers van Maastricht gehoord via de Iraanse ambassade, liet hij gisteren weten. Hij 'zei dit bij het ondertekenen van een op roep aan de Iraanse autoriteiten voor een eerlijk en openbaar pro ces voor Al-Mansouri/ Gisteren was het drie jaar geleden dat de sinds 1989 in Maastricht woonachtige Al-Mansouri in Syrië werd opgepakt tijdens een rond reis, en later aan Iran werd uitgele verd. Daar werd hij beschuldigd van terrorisme en sindsdien zit hij in een gevangenis. Al-Mansouri komt op voor de Ahwaz-bevolkingsgroep in Iran, die volgens hem wordt onder drukt. In hoger beroep is de straf van de door Iran van spionage be schuldigde Roxana Saberi zo afge zwakt, dat zij kon worden vrijge laten. Dat jaarlijkse bedrag van bijna 27.000 euro is bedoeld voor volks vertegenwoordigers die ver van Londen wonen. Dat weerhield Chris Grayling, schaduwminister van Binnenlandse Zaken, er niet van duizenden ponden aan reno- vatiekosten te claimen voor een flat in hartje Londen, terwijl hij nog geen dertig kilometer van het parlement vandaan woont. Zelfs Alan Duncan, het Tory-Ka- merlid dat de declaraties nota be ne moet overzien, -graaide in de Britse belastingpot. Reis deze zomer met KRAS.NL vanaf slechts 469 mee naar het land van tradities en kleurige folklore, waar de zon haar stralen werpt op een grootse historie... Portugal! Er zijn verschillende mogelijkheden om dit veelzijdige land te bezoeken. Wat dacht u van een fly-drive waarbij u zelf op pad gaat of een afwisselende rondreis? Hoe dan ook, u heeft alle tijd om deze rijke geschiedenis te ontdekken in onder meer de universiteitsstad Coimbra of de ommuurde middeleeuwse plaats Óbidos. U heeft ook de mogelijkheid om de religieuze kunstuitingen van Alcobaca en de highlights van de hoofdstad Lissabon te bewonderen. Een heerlijk portwijntje in deze stad mag zeker niet ontbreken. U ziet het: een veelzijdig land waar u zeker een keer geweest moet zijn! waarom zou je verder zoeken 8/15 dgn Fly-drive LISSABON STRAND Vertrekdata: ma. en vr. van 25/51/m 23/10 v.a. 469 Prijs is p.p. o.b.v. 4 personen. Zie www.kras.nl/35785 8/15 dgn Fly-drive Pittoresk PORTUGAL Vertrekdata: ma. en vr. van 22/5 t/m 26/10 v.a. 489 Gratis Jeepsafati in mei en juni! Prijs is p.p. o.b.v. 4 personen. Zie www.kras.nl/35214 8 dgn Rondreis Authentiek PORTUGAL Vertrekdata: wo. van 17/6 t/m 21/10 v.a. 739 Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35621 Ook te boeken met een verlenging, zie www.kras.nl/35622 11/12 dgn Rondreis van PORTUGAL naar ANDALUSIE Vertrekdata: 25 juni en 25 augustus v.a. 869 Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35615 (juni) en www.kras.nl/35715 (aug.) 11 dgn Rondreis parels van PORTUGAL Vertrekdata: dinsdag 14/7, 11/8, 8-22/9 en 13/10 v.a. 879 Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35623 11 dgn Rondreis N00RD-P0RTUGAL en SPAANS GALICIË Vertrekdata: di. 16/6, 28/7,18/8,15-29/9 en 13/10 v.a. 879 Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35624 Gegarandeerd vertrek op 16 juni. of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van JU-reizen of Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6