Cracking Art heeft een boodschap' Visclubs slaan handen ineen voor uitbrengen van vijf-dagenkaart Aandacht voor kunstwerk Breskens doet de pinguïns nu al goed Regering werkt mee aan bouw sluis Zeebrugge ZPZC Dinsdag 12 mei 2009 19 'Pinguïns horen niet bij Breskens klinkt het. Schiet toch op. Ik kan 'Een deel van de Zeeuws-Vlamingen durft de komst van de rode me daar zo kwaad over maken. Dit is tenminste kunst van niveau' pinguïns in Breskens blijkbaar nog niet aan' foto Peter Nicolai Schildpadden in Venetië, dolfijnen in Milaan en konijnen in Parijs. De Cracking Art Group timmert aan de weg. Nu de rode pinguïns in Breskens nog. door Frank van Cooten De ogen van galeriehoud ster Christine Janssens van Le Coin Couleurs in IJzendijke kijken fel als ze het heeft over de tegenstan ders van het pinguïn-project. Zij is al jaren een warm pleitbezorgster voor de komst van dit kunstwerk. „Ze willen gewoon niet weten waar dit kunstwerk van de Cracking Art Group voor staat. De ze groep realiseert wereldwijd prachtige kunstwerken en ik zit hier te wroeten in het Zeeuwse. Pinguïns horen niet bij Breskens klinkt het. Schiet toch op. Ik kan me daar zo kwaad over maken. Dit is tenminste kunst van niveau waarmee Breskens en Zeeuws- Vlaanderen zich kan profileren. Er zijn al ankers en zeemeeuwen ge noeg." Wat Janssens vooral steekt, is dat de tegenstanders zich niet willen laten informeren over de bood schap van het kunstwerk. „De ro de pinguïns staan voor de klimaat verandering. Ze waarschuwen voor de gevolgen. Rood is een sig- naalkleur. De noord- en zuidpool smelten. De pin guïns kunnen ner gens naar toe. Daarom komen ze naar hier." Kunstenaar Sweet- love hield in september vorig jaar een presentatie in de IJzendijkse galerie over de boodschap van zijn kunstwerk. Janssens nodigde veel mensen uit waaronder de gehele Sluise gemeenteraad. Er kwamen slechts vijftien mensen opdagen waarvan slechts één raadslid. „Ze willen gewoon niet worden geïn formeerd. Hoe komt dat toch? Li ber Baarends van Dorpsbelangen en Toerisme bijvoorbeeld is fel te gen de pinguïns, maar weigert met 'Ik probeer kunstwerk. mij te praten. Ik wil hem informa tie geven, hij wil echter geen dis cussie. Ik ben teleurgesteld in de heer Baarends. Ik heb heel dat spel al in gang gezet van voor de ver bouwing van Breskens. Mij is ge vraagd vorm te geven aan het kunstwerk aan het einde van de looplijn. Dit is al de derde maquet te, gemaakt in overleg met het ont werpbureau vanCrepain." Christine Janssens begrijpt de iedereen te informeren over het Mensen willen echter niet luisteren' weerstand daarom niet zo goed. „Mensen van de Cracking Art Group waren in 2007 uitgenodigd op de boot van Paul Allen, de com pagnon van Bill Gates. Hij kocht een paar kunstwerken. Als de Cracking Art Group goed genoeg is voor Allen, moet dat zeker toch ook voor Breskens gelden." De Cracking Art Group is ook ac tief op grote kunstmanifestaties als in Venetië, Praag, Rome en Parijs en staat in verschillende musea zo als in Seoul, Milaan, Parijs en Oos tende. De 'Cracking Art' had vori ge maand ook een kunstwerk met blauwe waterschildpadden ge maakt voor de bijeenkomst van de G8 in het Italiaanse Syracuse over het Internationaal klimaatak koord. En de befaamde designer Mare Ja cobs plaatst deze zomer 220 konijn tjes in de etalages van warenhuis Printemps aan Boulevard Hous- mann in Parijs. „Elk kunstwerk van de Cracking Art Group heeft een boodschap. De schildpadden als waarschuwing voor het uitster ven van de waterschildpad en de geitjes als een krachtig signaal te gen het klonen. Alleen hier willen ze het maar niet begrijpen. Een deel van de Zeeuws-Vlamingen durft het blijkbaar nog niet aan." Volgens Christine Janssens is het kunstwerk een prachtige aanvul ling op de schoonste Zeeuwse kust en de prachtige natuur. „Dit is kunst van niveau. Daar komen de mensen op af" De rode pinguïns staan nog niet in Breskens maar ie dereen in het vissersdorp en daarbuiten praat er al jaren over. Het kunstwerk in wording inspi reerde de ondernemersvereniging in Breskens tot het maken van een speciale nieuwjaarsboodschap en nog niet zo lang geleden doken de beestjes op in de voortuin van raadslid Liber Baarends, fel tegen stander van het kunstwerk. „Voordat het kunstwerk er staat, zijn mensen al creatief Het werkt nu al positief', stelt galeriehoud ster Christine Janssens uit IJzendij ke. „Zeeuws-Vlaanderen moet ge woon een beetje wakker worden." De aanvraag om een bouwvergun ning voor het plaatsen van het kunstwerk nabij de jachthaven aan de Oosthavendam is inge diend door Jachthaven Breskens bv. De stellage heeft een bouw hoogte van veertien meter. Om de bouw mogelijk te maken wil het Sluise college ontheffing verlenen van het bestemmingsplan. De stuk ken liggen tot en met 20 mei ter in zage. Waterschap Zeeuws-Vlaande ren voert in 2012 en 2013 werk zaamheden uit aan de Handelsha ven voor de verbetering van de hoogwaterkering. Het kunstwerk moet op dat moment voor die werkzaamheden wijken. Raadslid William Gijsel (Gemeen tebelangen) wil wachten met het kunstwerk totdat de werkzaamhe den zijn afgerond. Anders moet de gemeente extra kosten maken. Volgens het college is de gemeente echter niet verantwoordelijk voor het project. Jachthaven Breskens bv (de aanvrager) is verantwoorde lijk voor de gevolgen van de ver huizing van de pinguïns: De blauwe waterschildpad was een kunstwerk van de Cracking Art Group voor de GS top in Italië over klimaatverandering. foto Le Coin Couleurs door Paul Begijn TERNEUZEN - De herigelsportvereni- gingen ONI Terneuzen, GOA Axel, Koewacht en Aardenburg slaan de handen ineen voor de uitgifte van een gratis vijf-dagenkaart voor hun leden. Gisteravond bereikten de clubs daarover een akkoord. Alleen de le den van ONI moeten hun jawoord nog geven tijdens de ledenvergade ring, vanavond. Met de kaart wordt leden de kans geboden om in één van de wateren van de deel nemende verenigingen te vissen. In het huidige stelsel van wetten en regels is het voor hengelaars al leen mogelijk om in andere vereni gingswateren te vissen mits daar een extta vergunning voor is aange schaft. Initiatiefnemer GOA Axel wil de vissers een meerwaarde bie den met de gratis vijf-dagenkaart. Secretaris Ferry Lippens: „Met de komst van de Vispas mogen vis sers in Nederland op honderden plekken vissen. Zeeuws-Vlaande- ren vormt echter een uitzonde ring. Wij willen onze vissers hier in tegemoet komen." Volgens Ben van den Bos, voorzit ter van ONI, is het een stukje servi ce naar de leden toe. „Met de kaart willen we onze leden de kans ge ven ook eens van een ander water te proeven zonder lid te zijn. Mocht het goed bevallen, dan kun nen ze altijd nog beslissen om er een extra lidmaatschap bij te ne men." Hengelaars kunnen de kaart' aan vragen bij het secretariaat van hun vereniging. Via verschillende stem pelposten kunnen vissers opgeven waar en wanneer ze op welk wa ter willen gaan vissen. De laatste zaterdag van mei, tevens de offi ciële start van het visseizoen, vormt de aftrap voor het vissen met de kaart. Voor het vissen met de kaart gelden dezelfde regels die ook van toepassing zijn op de Vis pas. Wel is het verboden om ge vangen vis mee te nemen. Als de proef met de vijf-dagenkaart aan slaat, wordt de actie volgend jaar voortgezet. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van t.k.-gerechlsdeurwaarder L. de Braai te Terneuzen d.d. 19 januari 2009 blijkt, dal ten verzoeke v an Semra Emiroglu, wonende te Terneuzen. aan Turgay Emiroglu. wonende te 37213 WITZENHAUSEN (Duitsland), aan het adres Vor der Schanze 5 b. is betekend de gros se van de beschikking d.d. 03 december 2008 gegeven door de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, in de zaak van requirante als ver zoekster en gerequireerde als verweerder en waarin (ondermeer) werd uitgesproken de echt scheiding van het op 20 mei 2005 te Witzcnhausen (Duitsland) tussen partijen geslo ten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T; 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl ZEEBRUCCE - De Vlaamse regering heeft besloten mee te werken aan de bouw van een nieuwe zeesluis in de haven van Zeebrugge. Die moet de oude Visartsluis, die da teert uit 1907, vervangen en de Pierre van Dammesluis - momen teel de enige verbinding met de achterhaven - ontlasten. Tegelijkertijd wordt het noordwes telijk deel van de achterhaven met het Prins Filipdok en het Ferrydok heringericht, waardoor nieuwe ha venterreinen beschikbaar komen. Haventopman Joachim Coens: „Er komt nu eerst een MER-onder- zoek, Dat is een uiterst belangrijke stap vooruit in de verdere uitbouw van de haven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51