'Elk kunstwerk van Sluise 'omzet' in cultuur twee miljoen ogé kortingen Excursie over geschiedenis van Braakman EN MET GRATIS 10 DB ONDERVLOER 1 8 Dinsdag 12 mei 2009 pzc Z Gemiddelde per inwoner ligt tientje lager dan landelijk. door Frank van Cooten sluis - De gemeente Sluis gaf de af gelopen jaren gemiddeld 65 euro per jaar per inwoner uit aan cul-' tuur. Het landelijk gemiddelde ligt op 75 euro. Dat blijkt uit een evaluatie van de cultuurnota 2004-2008. Berekend is dat de gemeente Sluis ongeveer 1,5 miljoen euro besteedde aan de cultuursector. Omdat in deze sector ook entree gelden. sponsorgelden, bijdragen van andere overheden en andere bedragen omgaan is de totale jaar lijkse Sluise 'omzet' binnen de cul tuursector geraamd op een bedrag van ruim twee miljoen euro. Gedurende de looptijd van de no ta zijn extra bedragen uitgegeven, met name aan de projecten Roma in Aardenburg, de Staats-Spaanse linies in IJzendijke en aan projec ten in Cadzand-Bad en Breskens. Op basis van het raadsbesluit over de Kadernota 2009-2012 bezuinigt Sluis bijna een ton op bijdragen aan de kunstzinnige vorming, be zoekerscentrum 't Zwin, de Mat- thauspassion, de cultuureducatie in het voortgezet onderwijs, de cultuurbeoefening door amateurs, de beeldende kunst, de incidentele culturele activiteiten en de mu seumfederatie. Daar staat wel een extra bedrag van 75.000 euro tegenover voor de versterking van het Ledeltheater en de reguliere kostenstijging bij grote instellingen als de biblio theek en de muziekschool. De evaluatie komt vanavond aan bod in de commissie Samenleving. Visserijmuseum speelt in op Week van de Zee breskens - Onder het motto Ont dek en beleef de Westerschelde biedt het Visserijmuseum in Bres kens vrijdag 22 mei, in het kader van de Week van de Zee een arran gement aan: een rondleiding door het museum, gevolgd dooreen vaartocht en een bezoek aan het Portaal van Vlaanderen in Terneu- zen of andersom. Aanmelden kan via het museum: 0117-383656. Kos ten: 12,50 euro per persoon. Zwembad Aardenburg gaat weer open aardenburc - Het openlucht zwembad in Aardenburg gaat za terdag weer open voor het zomer seizoen. Ook de zwemlessen gaan weer van start. Van 16 mei tot en met 19 juli is het bad geopend van 13.30 tot 19.30 uur met een uurtje pauze van vijf tot zes. In het hoog seizoen (20 juli tot en met 6 sep tember) is het bad ook 's morgens open. Op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Verzamelaarsvrienden Rommelmarkt en houden grote ruilbeurs voorjaarsmarkt kieldrecht - De Kieldrechtse Ver zamelaarsvrienden houden zon dag in feestzaal Sint Michiel in Kieldrecht een verzameldag. Die begint om 8.30 uur en duurt tot r2.oo uur. Zowel verzamelaars als belangstellenden zijn welkom op de beurs, waar werkelijke alle mo gelijke objecten kunnen worden geruild. Er worden ook tal van prij zen verloot. terneuzen - In en om zorgcen trum Bachtendieke aan de Konin- ginnelaan in Terneuzen wordt za terdag van 8.30 tot 12.30 uur een rommelmarkt en voorjaarsmarkt gehouden. Op de voorjaarsmarkt kunnen bezoekers terecht voor spulletjes zoals plantenbakjes, sfeerverlichting voor de tuin en an dere handige snuisterijen. Ook zijn er oliebollen te koop. Galeriehoudster Christine Janssens: „Laten we met de rode pinguins wat kleur in ons leven brengen." liüüir jee Advocaten Twee oud-studiegenoten kwamen elkaar afgelopen vrijdagavond bij toeval tegen in de trein Rotter- dam-Vlissingen. Zij vertelde hem direct dat ze het ontzettend druk had. Ze werkte bij een groot advo catenkantoor op de afdeling ar beidsrecht. De ene na de andere ontslagaanvraag moest ze behan delen. Zelfs het weekeinde moest ze Tip? redactie@pzc.nl werken om ervoor te zorgen dat al le papieren op tijd bij de rechtbank waren. Hij luisterde enigszins afwe zig. Tussen Dordrecht en Roosen daal vroeg ze hoe het met hem ging. „Niet zo goed." Hij werkte namelijk op de afdeling fusies van een ander groot kantoor en had juist te horen gekregen dat hij ont slagen zou worden. biervliet - Een gids neemt zater dag belangstellenden mee terug naar de tijd van de stormvloeden, indijken en afsluiting van de Braak man. Aan de hand van geschied kundig materiaal zullen de deelne mers aan deze gratis excursie de Braakman met heel andere ogen gaan bekijken, belooft de organisa tie. De tocht begint om 10.00 uur aan de voormalige parkeerplaats aan de Savoyaardsweg in Braak man-noord en duurt ongeveer an derhalf uur. Info via 0115-306068. Naast de excursie is er gelegenheid om in het dorpshuis in Biervliet de daarin gerichte expositie over de Braakman te bezoeken. www.natuurenzo.nl. 'Het project van de rode pinguïns is kunst van niveau. Daar komen de mensen voor. Zeeuws-Vlaanderen wil zich toch profileren?' Excursie 'streekeigen erf in Westdorpe westdorpe - De stichting Land schapsbeheer Zeeland houdt dins dag 26 mei een excursie naar een 'streekeigen erf in Westdorpe. Het bezoek is bedoeld om erfeige- naren ideeën aan te reiken hoe zelf een karakteristiek Zeeuws erf in te richten. De excursie begint om 19.30 uur. Het adres wordt be kendgemaakt bij aanmelding bij Landschapsbeheer in Goes: 0113-230936. Wandelen door gebied Eiland van de Meijer spui - Belangstellenden kunnen zondag meestappen met een excur sie door het natuurgebied Eiland van de Meijer nabij Spui. Dit steeds groter wordende natuurge bied van Staatsbosbeheer wordt verkend met behulp van een gids. Deelnemers kunnen zich om 14.00 uur verzamelen bij de mo len van Spui. Laarzen zijn vereist op deze twee uur durende, gratis excursie. Meer info: 0117-306066. Berry Floor Grandloso 203 cm lang, 20,9 cm breed Van 34,-95 voor 31,95 p. m> Berry Floor Hacienda 203 cm lang, 18,6 cm breed Van 32i95 voor 29,95 p. t.W.V. 6,95 per m2 Actie geldig t/ro 15 juni 2009. Goes Marconistraat 13 (Q113}-22 41 03 -LOOR www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50