Zeeland PZC Paviljoen Euregiotuinen vernield 'Stop met spuitconfetti' ZEEUWS-VLAANDEREN 25 17 18 Jeugdcentrum Meetpoint in wijk Lievenspolder opent deuren Lonink opent kantoor bouw Sluiskiltunnel Noordbrug zeesluis Terneuzen defect Zes bestuurders met te veel alcohol op Beste amuse ligt op een mikado van groente en asperge 'Elk kunstwerk van Cracking Art heeft een boodschap' Dinsdag 12 mei 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Interieur van gebouw door vandalen kort en klein geslagen. door Frank van Cooten OOSTBURG - Het onthaalgebouw van de voormalige Euregiotuinen in Oostburg is door vandalen kort en klein geslagen. Het pand is zowel binnen (inclu sief inboedel) als buiten ernstig be schadigd. Ramen zijn ingeslagen, het dak is kapot en de inboedel ligt aan diggelen. „Een heel trieste situatie", zegt Henk den Hollander van de Stich ting Euregiotuinen, de eigenaar van het gebouw. De fractie van Liberaal Sluis in de Sluise gemeenteraad maakt zich grote zorgen over de staat van het gebouw van het ooit zo prestigieu ze project. De verloedering van het pand is al een tijdje aan de gang, maar door de reeks vernielin gen staat het gebouw er nu hele maal desolaat bij. Voor raadslid Chris van de Vijver is dit aanleiding een reeks vragen te stellen aan het college. Ze wil onder meer weten of het gebouw voorzien is van een werkende en goedgekeurde alarminstallatie, hoe groot het schadebedrag is en wie hiervoor opdraait. Ook wil ze we ten waarom de kapotte ruiten niet snel worden vervangen. „De vernielingen zijn bij ons be kend. Hoe dat verder wordt afge handeld is aan de stichting", liet een woordvoerster van de gemeen- 1*1 De fractie van Liberaal Sluis is be- zorgd over de verloedering van het paviljoen van de voormalige Euregiotuinen. Het pand is nu ook nog vernield. te gisteren weten." Den Hollander gaat nog niet inhoudelijk in op de vraagstelling van Van de Vijver. „De vragen zijn immers aan het college gesteld." Bij de Zeeuwse politie is de 'sloop' van het onthaalgebouw niet be kend, zegt een zegsvrouwe van de politie. Het onthaalgebouw speelt een be langrijke rol in de plannen van Blauwhoed en Rabo Vastgoed. Bei de ontwikkelaars hebben het plan De Kreeke ontwikkeld. Dat bestaat uit de bouw van een groot aantal woningen en een wellnesscen- trum. Het onthaalgebouw zou on- 'derdeel worden van het well- nesscentrum. Het wellnesscentrum is een initia tief van Villa Aqua uit Oostende. Sinds de presentatie van deze plan nen een paar maanden geleden is echter niets meer van de plannen makers gehoord, constateert Van de Vijver. „Ik heb al horen zeggen dat het al lemaal niet doorgaat. Ik vraag me echt af wat hier van terecht komt. We zitten immers niet in de Rand stad. Ik ben het zicht helemaal kwijt." TERNEUZEN - Het nieuwe jeugdcentrum datie kunnen de jeugdige bezoekers onder hun beschikking. Meetpoint is dagelijks geo- ochtenden per week openstellen voor oude- Meetpoint in de brede school in de Terneuzen- meer biljarten, tafeltennissen, tafelvoetbal pend van 15.00 tot 18.00 uur en ook op ren. „We hebben de materialen hier toch se wijk Lievenspolder opende gisteren voor spelen en hun behendigheid op de spelcompu- woensdagavond. Na de zomervakantie wil be- staan en we denken dat er best wel belangstel- het eerst de deuren. In de nieuwe accommo- ter testen. Ook staan er zeven computers tot heerder Bennie de Krijger dè ruimte ook twee ling voor is", zegt De Krijger, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen opent donder dagmiddag het kantoor van de bv Kanaalkruising Sluiskil aan de Markt. Het projectbureau met zo'n twintig medewerkers, hoofdzake lijk 'uitgehuwelijkt' door de nv Westerscheldetunnel, gaat de bouw van de tunnel in eerste in stantie in Terneuzen voorberei den. Het verhuist over anderhalf jaar naar de bouwlocatie zelf TERNEUZEN - De noordbrug over de zeesluis in Terneuzen kampt met een hydraulische storing. Die ontstond gistermiddag omstreeks twee uur, bij het opendraaien van de brug. Volgens Rijkswaterstaat kan het euvel pas vandaag tegen de avond verholpen worden. De defecte brug leidde direct tot ver keerschaos bij de sluizen. Het ver keer wordt, als ook de zuidbrug open staat, omgeleid via Sluiskil. SLUIS - Zes automobilisten die te veel hadden gedronken zijn tegen de lamp gelopen tijdens een alco holcontrole zondag op de rond weg in Sluis. Tussen 17.00 en 22.00 uur nam de politie 278 blaastesten af Tegen de zes overtreders werd een proces-verbaal opgemaakt en ze kregen allemaal een rijverbod. De resultaten van de blaastesten liepen uiteen van anderhalf tot tweeënhalf keer te veel gedronken. HULST - De gemeente Hulst wil het gebruik van zogenaamde spuit confetti tijdens het jaarlijkse carna val aan banden leggen of liever nog helemaal uitbannen. Woordvoerster Annelies Kempe: „Tijdens carnaval worden allerlei dingen gebruikt om het feest te vergroten. Naast gewone confetti en slingers is spuitconfetti iets nieuws. Misschien dat tijdens de feestelijkheden deze confetti leuk is, achterafis het dat allesbehalve." Drie maanden na carnaval ontsiert de confetti nog steeds heel wat ver keersborden en ander straatmeubi- lair. Er is een extra schoonmaak- ronde nodig om het spul weg te halen. Dat gebeurt deze week. Het is, volgens Kempe, een flinke extra kostenpost voor de gemeen te. Daarom: „Vier in 2010 carnaval zoals wij hier dat alleen kunnen. Maar zonder spuitconfetti."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49