Sport Mentsjov verliest tijd in finale Valverde in beroep 27 29 Quick-Step gaat door met Boonen wê11v ah Petra Rasenberg kijkt uit naar Marathon Zeeuws-Vlaanderen Dinsdag 12 mei 2009 Alessandro Petacchi wint etappe en is nieuwe leider in Giro. door Edward Swier VALDOBBIADENE - Denis Mentsjov, de kopman van de Rabobankfor- matie, zag gisteren zijn achter stand op Lance Armstrong en de échte favorieten voor de eindzege in de Ronde van Italië oplopen. In de hectische finale van de derde rit naar Valdobbiadene zat de Rus achter een valpartij. Hij kon niet snel genoeg weer op de fiets klim men en verloor 24 tellen. De ritze- ge ging naar Alessandro Petacchi. Op elf kilometer van de streep, na een gevaarlijke afdaling, stond het grootste deel van het peloton plots stil. Maurizio Soler was gevallen, ande ren tuimelden over de Colombi aanse klimgeit. „Omdat het precies bij zo'n boog was, konden we er niet langs. Er stonden allemaal hekken", aldus Laurens ten Dam, die nog een minuut meer verloor. „Ik zag dat Denis een plek of tien voor me stond, hij kon er na enig .wringen toch nog tussenuit. Zelf was ik geklopt", baalde Ten Dam, die eerder in de etappe al betrok ken was bij de crash waardoor out sider Christian Vandevelde werd gedwongen de Giro te verlaten. „Het is", legde ploegleider Adri van Houwelingen even later uit, „heel eenvoudig: je moet zien dat je in ritten als deze geen tijd ver liest. In eerste instantie zou ik zeg gen dat onze renners te ver van achteren zaten, dat ze het risico op zochten. Maar ik hoor van ze dat ze rond de 35e plek in de groep za ten. Dan kan ik ze niks verwijten." Van Houwelingen baalde wel. „Dit verlies neem je mee tot een vol gend moment. Als Denis nog eens vijf minuten verliest, dan zeg je dat dit niet erg was. Maar straks in de tijdrit knok je voor elke secon de. Dan zijn 24 tellen opeens heel veel." Bovendien vond Van Houwelin gen het jammer dat het uitgere kend Mentsjov wéér overkwam. „In het verleden was het zo dat als er in dergelijke situaties tijd werd verloren door renners van het klas sement, ook Mentsjov daar bij zat. We hadden zondag juist het idee, W* Denis Mentsjov loopt in de der- de etappe van de Ronde van Ita lië achterstand op de favorieten op. De kopman van de Rabobank- fbrmatie verliest 24 seconden. Masters zijn succesvol op NK zwemmen in Eindhoven 28 Tip? sport@pzc.nl mooi: het is nu eens niet zo. Maar deze keer ontspringen we de dans dus weer niet." Alessandro Petacchi schreef uitein delijk de derde etappe op zijn naam en mocht later ook de roze leiderstrui aantrekken. De Italiaan was ook in Valdobbiadene veruit de beste in de massasprint. Hij ver sloeg de Amerikaan Tyler Farrar en zijn landgenoot Francesco Ga- vazzi. „Dit was mijn dag", reageerde de winnaar. „Ik was heel sterk heu- velop, een sensationeel gevoel. Ik kon in de finale voorin mee en ging in de eindsprint geweldig over Farrar heen. Maar bovenal ben ik blij omdat het absoluut niet gemakkelijk was na die klimme- tjes. Deze roze trui is het resultaat van een uitstekende ploeg en een uitstekende Petacchi." rome - Alejandro Valverde heeft gisteren aangekondigd dat hij naar het Hof van Arbitrage (CAS) in Lausanne stapt om zijn schorsing door het Italiaanse olympisch co mité (CONI) aan te vechten. De Spaanse wielrenner mag twee jaar niet koersen in Italië. Hij kreeg die straf maandag wegens zijn ver meende aandeel in Operacion Puerto. CONI acht bewezen dat Valverde heeft gewerkt met de do- pingarts Eufemiano Fuentes. De straf komt overeen met de eis van CONI-aanklager Ettore Torri, op 1 april. Het vonnis haalde met een ook een streep door Valverdes plannen voor de Ronde van Frank rijk dit jaar. De Tour doet in de zes tiende etappe (21 juli) immers Itali aans grondgebied aan. Directeur Christian Prudhomme bevestigde tegenover het Spaanse persbureau EFE dat de kanshebber niet wel kom is. „Als hij in Italië is ge schorst dan kan hij ook niet star ten in de Tour de France." Valverde ontkent dat hij zich schul dig heeft gemaakt aan bloeddo- ping. CONI baseerde zich op be wijsmateriaal dat bij de Madrileen- se dopingarts was aangetroffen. Valverde werd vorig jaar in de Tour gecontroleerd op Italiaans grondgebied. Het DNA uit zijn bloed kwam overeen met bloed dat bij Fuentes in zak 18 lag opge slagen en dat sporen van epoge- bruik bevatte. wevelgem - De Belgische wieier- formatie Quick-Step heeft beslo ten Tom Boonen niet te ontslaan wegens diens cocaïneconsumptie. Ploegleider Patrick Lefevere maak te dat gisteravond bekend na een onderhoud met de wielrenner, de hoofdsponsor en enkele andere be trokkenen in Wevelgem. De voormalig wereldkampioen blijft nog wel geschorst voor onbe paalde tijd. Boonen zal zich boven dien intensief moeten laten bege leiden om van zijn drugsprobleem af te komen. Ook kan hij een fikse boete tege- moetzien en mag hij de Tour de France niet rijden. Dat laatste kost zijn ploeg zo'n 3 miljoen, zo be weert Philiep Caryn, de marketing manager van het bedrijf NAC speelt zaterdag tegen Feyenoord ZEIST - De play-offs voor deelna me aan de Europa League begin nen toch zaterdag in plaats van donderdag. Dat heeft de KNVB maandag na overleg met FC Gro ningen, Feyenoord, NAC Breda en FC Utrecht, de vier deelnemers, besloten. Het speelschema voor de play-offs voor de Europa League ziet er nu voor zaterdag als volgt uit: FC Utrecht-FC Groningen, NAC Breda-Feyenoord. Wilmer Kousemaker blijft Haarlem trouw .haarlem - Wilmer Kousemaker komt ook volgend voetbalseizoen uit voor eerste-divisieclub Haar lem. De middenvelder, die afkom stig is uit Tholen, tekende on danks de belangstelling van FC Den Bosch voor een jaar bij. De 23-jarige Kousemaker kwam twee seizoenen geleden over van NAC Breda. Hij maakte afgelopen sei zoen acht goals in de competitie voor Haarlem. Serena Williams trekt Drie spelers blijven zich terug in Madrid geschorst voor finale madrid - Serena Williams heeft gisteren de strijd al vroeg gestaakt bij het tennistoernooi van Madrid. De nummer twee van de wereld ranglijst gaf op na de eerste verlo ren set in de eerste ronde (4-6) te gen de Italiaanse Franceses Schia- vone. Ze voerde een knieblessure aan als reden voor haar afmelding. Willi ams had de laatste weken ook al last van haar heup. nyon - Darren Fletcher (Manches ter United), Eric Abidal en Daniel Alves (Barcelona) blijven geschorst voor de finale van de Champions League op 27 mei. Beide clubs had den geprotesteerd tegen de uitslui tingen. Volgens de Uefa zijn de drie bezwaarschriften te laat bin nengekomen. Maar er waren vol gens de Europese voetbalbond ook geen reden om aan de beslis singen van de arbiters te twijfelen. DVD SPAARZEGEL 'Vantage Point' www.pzc.nl/dvd Alessandro Petacchi geniet van de roze leiderstrui in de Giro. foto Maurizio Brambatti/EPA -1ÉSI1®I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45