Schot stapt wellicht naar rechter Stem en win Bergen krijgt een hospice Wielrennen is taboe tijdens de havenfeesten fantastische prijzen! B PZC Dinsdag 12 mei 2009 23 Bedrijf is woedend op gemeente en denkt aan verhuizen naar Brabant. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De firma Schot-Oudesluijs in Sint-Maartens dijk legt zich niet zomaar neer bij het feit dat ze van de gemeente geen grond kan kopen om het be drijf aan de Sportlaan uit te brei den. „Van ons zijn ze niet zomaar af', zegt Iny Schot-Oudesluijs, die wellicht naar de rechter stapt. De familie Schot toonde in 2003 al interesse in het perceel naast het bedrijf. De gemeente ging daar toen niet op in. Vorige maand, zes jaar later, bleek dat de firma niet in aanmerking komt voor het stuk grond. Dat gaat helemaal naar het bedrijf Weggemans. Van die on derneming heeft de gemeente grond nodig om een nieuwe weg naar de Geertruidapolder aan te leggen. Weggemans wil die alleen afstaan in ruil voor het perceel dat ook Schot zo graag wilde hebben. „Wij hebben nog voorgesteld om het te verdelen tussen ons en Weg gemans", zegt Iny Schot. „Maar de gemeente is er niet op ingegaan." Overigens krijgt Weggemans ook nog een financiële toegift van vijf tigduizend euro. Schot voelt zich belazerd door de gemeente, die de firma volgens haar zes jaar aan het lijntje heeft gehouden om vervolgens nul op het rekest te geven. „Daardoor ko men we in grote problemen", zegt De firma Schot-Oudesluijs in Sint-Maartensdijk heeft het hele maal gehad met de gemeente Tholen en denkt er zelfs aan om naar Brabant te verkassen. ze. „Met name het verreikersbe- drijf (er is ook nog een fouragehan- _del, red.) groeit ontzettend hard en heeft een uitbreiding nodig. Dat zit er nu niet in. Op deze ma nier is het bedrijf ten dode opge schreven." Schot sluit een verhui zing niet uit, maar dan zal het naar Brabant zijn. „Met de ge meente Tholen heb ik te veel mee gemaakt om hief nog te willen blij ven", legt ze uit. „Maar aan de an dere kant hebben we hier wel net een nieuw huis gebouwd en komt veel personeel van het eiland Tho len. Dat maakt het een lastige af weging. We hadden hier gewoon geen rekening mee gehouden. 'De gemeente laat ons echt niet stik ken', dachten we." Schot overweegt naar de rechter te stappen om een schadevergoeding te eisen. Het gaat om emotionele schade en onkosten, die het be drijf sinds 2003 heeft gemaakt. „Onze jurist zoekt uit wat de beste weg is om te bewandelen", zegt Schot. „Maar dat de gemeente niet van ons af is, mag duidelijk zijn. Dit is voor de toekomst van onze onderneming te belangrijk om het er zomaar bij te laten zitten." Voorziening is ook bedoeld voor inwoners van gemeente Tholen. BERGEN OP ZOOM - Aan de Kardi- naai de Jonglaan in Bergen op Zoom wordt over twee maanden een hospice geopend. Die is mede bedoeld voor inwoners van de ge meente Tholen. Er zijn straks zes plaatsen voor mensen die nog minder dan drie maanden te leven hebben. De zorg wordt geleverd door de zorg aanbieders Tante Louise en Viven- sis, maar er komen ook veel vrij willigers te werken. Over de voorziening, waar men sen rustig hun laatste dagen kun nen doorbrengen, wordt al lang ge sproken. De hospice wordt nu ge vestigd in een groot gebouw waar ook dementerende bejaarden wor den verzorgd. „We kijken wel of het zo goed bevalt dat we er defini tief blijven of dat we toch naar een permanent onderkomen gaan", al dus Jef Pelgrims van Tante Louise. De hospice is bedoeld voor de ge meenten Bergen op Zoom, Woens- drecht, Steenbergen en Tholen. i-V-V 'V SINT-ANNALAND - Hoe een simpel stuk landbouw plastic toch een mooi beeld kan opleveren, is te zien aan de Stoofweg in Sint-Annaland. Als het waait, tenminste. Dan lijkt het wel op een onstui mige zee bij stormachtig weer. Het licht doorla tende plastic is neergelegd om de groei van de aardappelen te bevorderen. Het perceel aan de Stoofweg ligt vlakbij de veiling van Sint-Anna- land waar traditiegetrouw altijd zeer vroeg de nieuwe aardappelen worden geveild. Dat is over niet al te lange tijd weer het geval. foto Jan-Willem Kempeneers 10x Waiibi World familiepassen t.w.v. 225,- 10x Jaarabonnement BOVAG Peohhulp t.w.v. 49,95 10x Weekendje weg voor 2 personen t.w.v. 199,- 10x Jeerebonnement AutoWeek t.w.v. 90,50 Ga naar www.mijnautobedrijj.nl -jHjn4utoBedrij£nl Je bent beier af bij hél onafhankelijke autobedrijf BOVAG Autobedrijf Akkermans Fruitlaan 12 4462 EP Goes Tel. 0113 - 27 67 60 www.a-goes.nl Specialisatie LPG Piet Vogelaar Auto's Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Tel. 0113 - 22 02 11 www.pietvogelaar.nl Garage van Halst Ruiterplaatweg 2B 4493 PG Kamperland Tel. 0113 - 37 12 34 www.vanhalst.nl Autobedrijf 's-Heer Arendskerke Vermetstraat 38 4458 BB 's-Heer Arendskerke Tel. 0113 - 56 13 81 www.autoshak.nl door Rob Paardekam THOLEN - Johan van de Boogaart uit Tholen-stad wil in zijn woon plaats graag een wielerronde hou den, maar krijgt van de gemeente geen toestemming om dat tijdens de drukke havenfeesten te doen. Burgemeester en wethouders ra den hem aan er een apart evene ment van te maken of tijdens de minder drukke braderie een koers te houden. Tijdens de havenfeesten zijn er vol gens een woordvoerder van de ge meente speciale parkeerplaatsen in het stadje. De routes daarheen zouden de wielerronde doorkrui sen, met alle ongemakken van dien. Van de Boogaart is verbaasd over die redenering, want volgens hem is de braderie - wanneer er van het college wel een koers mag worden gehouden - net zo druk als de havenfeesten. De initiatiefnemer heeft nu het plan opgevat om de wedstrijd in 2010 als los evenement te laten plaatsvinden. „Dan kan ik laten zien dat we zoiets allemaal heel goed en geordend kunnen laten verlopen", stelt hij. „Daarna wil ik er nog wel eens met de gemeente over praten. Wellicht dat ze er dan anders over denken. Zo'n wieler ronde is toch het leukst tijdens een evenement als de havenfees ten met zijn vele bezoekers." Tot een jaar of tien geleden was er in Tholen altijd een wielerwed strijd tijdens de braderie. Van de Boogaart wil die tijden laten herle ven. Hij heeft al contact gehad met wielerbond Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ) en die omarmt het idee. „We moeten alleen nog kij ken wanneer we de Thoólse ronde kunnen inpassen in de agenda", zegt Van de Boogaart. „Daarom kan ik nog niet zeggen wanneer in 2010 hij gaat plaatsvinden." Symfonieorkest treedt op in de Grote Kerk THOLEN - Symfonieorkest Jacob Obrecht uit Bergen op Zoom geeft zaterdag 16 mei vanaf 20.00 uur een concert in de Grote Kerk in Tholen. Het orkest brengt een ge varieerd programma met onder meer werken van Mozart en Piaz- zolla. De Thoolse sopraan Wilma Janmaat zingt enkele aria's. Kaar ten (tien euro) zijn te koop bij de boekhandel Dieleman aan de Da- lemsestraat in Tholen. inbrekers slaan slag bij twee Thoolse bedrijven THOLEN - Bij twee bedrijven aan de Slabbekoornweg in Tholen zijn gisterochtend inbraken ontdekt. Van een bedrijfsterrein zijn enkele rollen kabels (signaalkabel), roest- vrijstaal- en koperafval weggeno men. De waarde van de buit loopt in de honderden euro's. Bij een naastgelegen bedrijf werden twee kunststof containers, stapelkratjes en zo'n veertig jerrycans gestolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43