I? Alleen de LPV stelt beroep in tegen fusie Delta Toertocht zoekt nog naar vrijwilligers Digitenne kpn .Op een mikado van asperge Rotterdammers willen onschuld aantonen met camerabeelden Beter beeld en geluid. kpn Met Digitenne bespaar je 100,- per jaar* op je tv-kosten. Makkelijk toch? Column gemist? Lees hem na op de site. www.pzc.nl/columns PZC Dinsdag 12 mei 2009 25 Behandeling beroep tegen NMa-besluit kan wel halfjaar duren. VLISSINGEN - Alleen de Lokale Par tij Vlissingen (LPV) heeft beroep aangetekend tegen het besluit van mededingingsautoriteit NMa om de fusie tussen het ziekenhuis Wal cheren en de Oosterscheldezieken- huizen in Goes toe te staan. Het was tot vorige week mogelijk om beroep in te dienen bij de recht bank in Rotterdam. Dat er maar één beroepschrift is in gediend is opmerkelijk: er was - met name op Walcheren - veel ver zet tegen de fusie van de zieken huizen. Bovendien heeft de NMa een bijzonder besluit genomen, door de kwaliteit van de zorg voor het eerst zwaarder te laten wegen dan de monopoliepositie die ont staat na de fusie. Het is nog niet bekend of het be roep van de LPV ook in behande ling wordt genomen. Daarvoor moet eerst aangetoond worden dat de partij belanghebbende is. Al met al kan de procedure maanden in beslag nemen, zegt Astrid van Strien van de rechtbank. „Het is moeilijk te zeggen hoe lang pre cies, maar het zou zo een halfjaar kunnen zijn." De LPV vindt dat in Vlissingen een volwaardig ziekenhuis moet blijven. De partij was de organisa tor van de protestmars in januari. ZIERIKZEE - Hans Everse uit Biezelinge legt de laatste hand aan zijn asperge-amuse. Hij was gis teren één van de tien deelnemers aan de jaarlijk se wedstrijd die restaurant de Zeelandbrug in Zie- rikzee houdt. Evert van Dilst, chefkok van restau rant Le Marquis in het Badhotel in Renesse maak te dit jaar - volgens de jury - de beste amuse van asperge. Een amuse is een hapje dat je in een res taurant krijgt vóór het echte eten begint. Inmid dels is de amuse uitgegroeid tot een visitekaart je; veel koks maken er veel werk van. Het winnende hapje van winnaar Van Dilst klinkt als een compleet gerecht. Hij maakte 'een terrine van forel uit de vijver bij Kerkwerve met in boe- renboter gegaarde asperge, een krokant van ap pel en limoen, op een mikado van groente en wit te asperge'. foto Edwin van Boxtel GOES - De organisatie van de Delta Toertocht, die 'zaterdag 13 juni ge houden wordt, is op zoek naar vrij willigers. Zij moeten meehelpen aan een vlotte en vooral veilige doorstroming van het verkeer en de deelnemers aan de tocht. Naast alle bedrijvigheid rondom de drie routes van 25, 50 en 120 ki lometer, worden in en om de Zee landhallen, de start- en finishloca- tie, de hele dag sportieve activitei ten georganiseerd. Zo is er de mo gelijkheid tot boogschieten en krat ten stapelen. Studenten van het ROC en de Landmacht hebben een fietsparcours voor kinderen uitgezet. Kinderen die meefietsen met de Toertocht mogen hieraan gratis deelnemen. Bijna 1900 deelnemers hebben zich inmiddels inschreven, zowel particulieren als bedrijventeams. Circa 50 procent van de deelne mers doet mee aan de 25 en 50 ki- lometertocht en 50 procent van de deelnemers aan de 120 km. Onge veer 90 procent van de inschrij vers komt uit Zeeland. De Delta Toertocht Zeeland volgt die zater dag voor een groot deel het par koers door Midden-Zeeland van de profronde die dan ook gereden wordt. Deelnemers aan de toer tocht kunnen na hun rit de profs op de Nansenbaan zien finishen. DEN HAAG - Twee mannen uit Rot terdam (25en 31) vinden dat zij door de rechtbank in Middelburg ten onrechte zijn veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf voor het openbreken van de gok kast in Hotel van der Valk in Goes. In hoger beroep probeerden de twee mannen het Haagse gerecht hof te overtuigen dat zij niet op de beelden van een beveiligingscame ra uit het hotel staan. Volgens de mannen zijn zij nooit in hotel Van der Valk geweest en krijgen zij de overval op oudejaarsdag 2007 in de schoenen geschoven. Zij willen hun onschuld aantonen door de hoteleigenaar en een medewerk ster te horen. Ook wil de advocaat van één van hen dat het hof alle opnamen bekijkt waarop twee ver dachten te zien zijn tijdens het openbreken van de gokkast. Door technische problemen lukte dat gisteren niet. Het hof besloot de zaak aan te houden. I tf Digitaal beeld en geluid voor maar €7,50 per maand Gratis gebruik van een digitale ontvanger Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten iPnmafoon A4edia§tA4arkt EPl sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27