'De kinderen kunnen hier lekker rennen en springen' Stem en win Ypsilon Zeeland brengt boek uit fantastische prijzen! WPZC Dinsdag 12 mei 2009 23 Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118 - 586 666 www.autobedrijf-dekker.nl Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118 - 625 663 www.autobedrijfstatenlaan.nl Garage Meerman Korenbloemlaan 1 4341 JD Arnemuiden Tel. 0118 - 602 023 www.garagemeerman.nl Automobielbedrijf Dijkwel Industrieweg 29 4382 NA Vlissingen Tel. 0118 - 417 711 Onderhoud en verkoop Autobedrijf Koppejan Domburgseweg 18 4357 BB Domburg Tel. 0118 - 581 487 www.autobedrijfkoppejan.nl Autobedrijf Wondergem Bedrijfsweg 16 4387 PD Vlissingen Tel. 0118 - 465 958 www.autowondergem.nl Garage Francke Rapenburgweg 1 4365 ND Meliskerke Tel. 0118 - 561 748 Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118 - 591 524 www.veersedamauto.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118 - 635 474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Touw Braamweg 10A 4371 EN Koudekerke Tel. 0118 - 551 265 www.garagetouw.nl Verkoop/onderhoud alle merken De eerste sport-bso op Walcheren ging gisteren van start met een echte estafette. foto Ruben Oreel De eerste sport-bso in Middelburg begon goed; met een echte estafette. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Het was vijf tegen vijf tijdens de eerste sport-bso van Kinderopvang Walcheren. Op de velden van voetbalvereniging Zee- landia in Middelburg deden vijf jongens en evenveel meiden vol enthousiasme mee aan de estafet te die op het programma stond. Twee ploegen moesten elkaar in snelheid en balvaardigheid aftroe ven. Dat betekende zowel heel hard rennen als allerlei dingen doen met ballen. De eerste Walcherse sport-bso (buitenschoolse opvang) was daar mee een feit. Unitmanager Ida Hoogedeure van Kinderopvang Walcheren: „We zijn ruim een jaar bezig geweest met de voorbereidin gen voor deze sportopvang. Vanuit het idee dat kinderen meer bewe ging nodig hebben en vanuit de behoefte van kinderen om lekker te sporten. Zeker de wat oudere kinderen op de buitenschoolse op vang wilden dat graag." Jonge kinderen zitten de hele dag op school en kruipen daarna ach ter de computer. Bewegen is dus- hard nodig. Landelijk is er een trend waarneembaar richting sportopvang. In 2001 startte er al 'We mogen alle velden gebruiken. De kinderen kunnen hier hun gang gaan' een proefproject onder een aantal sportverenigingen om kinderen in een meer sportieve omgeving op te vangen buiten schooltijden. In Middelburg kunnen kinderen tussen acht en twaalf jaar drie mid dagen (maandag, dinsdag en don derdag) terecht in het jeugdhonk van Zeelandia. De voetbalclub stelt het jeugdhonk, de kleedka mers en de velden beschikbaar. „We gaan nu eerst maar eens bekij ken hoe de kinderen en de leiders het ervaren. Ze moeten hun draai vinden en dan gaan we kijken of we nog meer willen en wat er dan zou kunnen. Er zijn al ideeën, bij voorbeeld om voetbalclinics te or ganiseren", vertelt Ida. Begeleiders Alain Polderman en Ariska Tax hebben er in ieder ge val zin in. Alain: „Dit is een gewel dige omgeving, de kinderen kun nen hun gang gaan. Er is ruimte genoeg. Ze kunnen rennen, sprin gen en lekker gek doen. Alle vel den zijn voor ons." In het jeugd honk kunnen de kinderen tafelten nissen en 'Wii-en'. De kinderen denken ook mee over welke sport gedaan wordt. De leiding geeft aan wat de mogelijkheden zijn en dan wordt gekozen. De eerste keer zag er in ieder geval prima uit; lekker weer en kinde ren die de velden ten volle benut ten. De felgroene T-shirts van de kinderen staken mooi af tegen het groen van het Zeelandiagras. Opnieuw conifeer in brand in Middelburg MIDDELBURG - Het in brand steken van coniferen blijft maar doorgaan in Middelburg. Gisteravond rond half elf kreeg de brandweer een melding uit de Bui- tenhove in de wijk Dauwendaele. Volgens de stadsgewestelijke brandweer was het maar een klei ne haag en kon het vuur snel ge doofd worden. De politie stelt ook naar deze brand een onderzoek in. Mannenkoor zoekt nieuwe stemmen MIDDELBURG - Mannenkoor Sem per Fidelis uit Middelburg kan nieuwe aanwas gebruiken. Het koor, dat elke dinsdagavond oefent in het Bastion, zingt Nederlandsta lige gospel in de stijlen van zee mansliederen, country en blackgo- spel. Zangers hoeven geen noten te kunnen lezen of een perfecte toon te halen. www.mannenkoor-zeeland.nl GOES - Ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig bestaan brengt Ypsilon Zeeland een boekje üit over de vaak verkeerde beeldvor ming rond mensen met een psy chiatrische ziekte. Het eerste exem plaar wordt morgen om 16.00 uur in Middelburg uitgereikt aan lande- ijke voorzitter van Ypsilon Marja Hasert en gedeputeerde George van Heukelom. Met het boekje wil Ypsilon Zee land de misvattingen en vooroorde len die bestaan over schizofrenie en psychoses uit de wereld helpen. „Eén op de honderd Nederlanders lijdt aan één van deze ziektes. Be trokkenen van de patiënt komen er vaak liever niet voor uit en hou den het stil. Daarmee doen ze zich zelf en de patiënt te kort. Ze heb ben juist erkenning van en begrip voor de ziektes nodig", zegt Magda de Feijter van Ypsilon Zeeland. Het boekje bevat verhalen van leden en cliënten van Ypsilon. 10x Walibi World familiepassen t.w225,- 10x Jaarabonnement BOVAG Pechhulp t.w.v. 49,95 10x Weekendje weg voor 2 personen t.w.v. €199,- 10x Jaarabonnement AutoWeek t.w.v. 90,50 Ga naar www.mijti3utobedrljf.nl ftijnJ[utoBedrijf.til Je bent beter af bi)liet onafhankelijke autobedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25