PZC Inburgeraars krijgen 'taaimaatjes' w 25 17 18 Vier avonden wandelen in Vlissingen Dronken achter stuur van geleende wagen Motor zonder accu gestolen in Vlissingen Yersekenaar winnaar wedstrijd hoefsmeden ■zEaewsEETrm 11 mam Advocaten Ml CL. t, r -RFK Beste amuse ligt op een mikado van groente en asperge Dinsdag 12 mei 2009 Een ezel is het ideale dier voor een tocht op Noord-Beveland Tip? walcheren@pzc.nl Vlissingen haakt af wegens 'dipje in ambtelijk apparaat'. door Henk Postma MIDDELBURG - Nieuwkomers die moeten inburgeren, maar moeite hebben met de Nederlandse taal, krijgen in Middelburg extra hulp. Ze kunnen terecht bij Taaimaatjes, een project dat wordt uitgevoerd door Vluchtelingenwerk Zeeland en de vrijwilligersorganisatie Gilde Walcheren. Ze koppelen de nieuw komer aan een 'maatje'; iemand die bereid is de inburgeraar regel matig te ontmoeten voor een praatje of een uitstapje. Het project kost de gemeente Mid delburg 60.000 euro, waarvan 45.000 euro wordt vergoed door het Rijk. Met dat geld wordt onder meer een projectleidster betaald. Het is de bedoeling in drie jaar tijd zestig nieuwkomers aan een 'maat je' te koppelen. Voor het project komen alleen in burgeraars uit Middelburg in aan merking. Want Vlissingen doet niet mee. Die gemeente kreeg deel name niet rond, volgens de Mid delburgse wethouder Albert de Vries 'wegens een dipje in het ambtelijk apparaat'. Maar, voegt hij er aan toe, Vlissingen kan nog altijd aansluiten. In die gemeente kon gisteren niemand aangeven of dat ook gaat gebeuren. Wel wees een woordvoerster er op dat in Vlissingen bovenmatig veel allochtonen wonen, en dat de ge- Gilde Walcheren en Vluchtelin- genwerk Zeeland zijn in Middel burg gestart met een project dat nieuwkomers wat extra hulp geeft bij het inburgeren. meente 'heel hard bezig' is met al lerlei projecten die er op zijn ge richt maatschappelijke achterstan den weg te werken. De gemeente Veere doet niet mee omdat daar te weinig inburgeraars wonen om voor de rijkssubsidie in aanmerking te komen. Het Middelburgse project ging maandag van start met een bijeen komst in grandcafé Buitenrust. Gil de Walcheren heeft overigens al vijf jaar ervaring met een soortge lijk project dat 'Samenspraak' is ge doopt. Dat richt zich niet exclusief op inburgeraars, maar op alle nieuwkomers die de Nederlandse taal en samenleving willen leren kennen. Volgens de Gilde-projectleidster Floor van Kan zijn de afgelopen vijfjaar al meer dan honderd 'kop pels' bij elkaar gebracht. Die spre ken een jaar lang wekelijks met el kaar af In de praktijk ontstaan daaruit vaak vriendschapsbanden die blijven bestaan. Vluchtelingenwerk stapte eind vo rig jaar over op eenzelfde werkwij ze. De samenwerking met Gilde Walcheren moet daar nu een extra impuls aan geven. VLISSINGEN - De Vlissingse avondvierdaagse is gisteravond voor de 49-ste keer van start ge gaan. Jong en oud, fervente wandelaars en nieuwkomers kunnen tot en met donderdag kiezen voor een mooie route van vijf kilome ter of van tien. Wie de eerste dag gemist heeft en alsnog wil aanhaken, kan vanavond en morgenavond om half zeven naar het club huis van Zeeland Sport aan het Baskenburg- plein komen. Op de laatste dag vertrekken de deelnemers van de vijf kilometerroute om half zeven en de deelnemers aan de tien kilo meterroute om zes uur. De avondvierdaagse wordt georganiseerd door wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De politie heeft zon dagnacht een 24-jarige Vlissinger van de weg gehaald. Die reed rond 2.40 uur veel te hard over de Spui- komweg. Aanvankelijk negeerde hij het stopteken, maar toen hij la ter toch parkeerde bleek hij vijf keer zoveel te hebben gedronken als toegestaan en geen rijbewijs te hebben. Zijn geleende auto is inge nomen. De man is al vaker veroor deeld voor rijden onder invloed. VLISSINGEN - Uit de Glacisstraat in Vlissingen is dit weekeinde een motor gestolen. Dat moet tussen zaterdag 21.00 uur en zondag 11.00 uur gebeurd zijn. Het betreft een zwarte Honda Sa bre voorzien van het kenteken MP-31-FV. Het voertuig had geen accu meer, dus het is niet waarschijnlijk dat de dief of de dieven ermee wegge reden zijn. YERSEKE - Gert-Jan Salm uit Yerse- ke heeft afgelopen weekeinde in Groningen een internationale wed strijd voor hoefsmeden gewon nen. Er waren vijfenzestig deelne mers, onder meer uit Engeland en de Scandinavische landen. Zij moesten een ijzer binnen een be paalde tijd smeden en een vorm van een hoef namaken. Salm, die ook al een aantal keer de nationale titel veroverde, deed dat het beste. Twee oud-studiegenoten kwamen elkaar afgelopen vrijdagavond bij toeval tegen in de trein Rotter- dam-Vlissingen. Zij vertelde hem direct dat ze het ontzettend druk had. Ze werkte bij een groot advo catenkantoor op de afdeling ar beidsrecht. De ene na de andere ontslagaanvraag moest ze behan delen. Zelfs het weekeinde moest z Tip? redactie@pzc.nl werken om ervoor te zorgen dat al le papieren op tijd bij de rechtbank waren. Hij luisterde enigszins afwe zig. Tussen Dordrecht en Roosen daal vroeg ze hoe het met hem ging. „Niet zo goed." Hij werkte namelijk op de af deling fusies van een ander groot kantoor en had juist te horen gekregen dat hij ont slagen zou worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19