effeweg.nl supervoordelige busreizen en de Spaanse kust Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 1 2 I Dinsdag 12 mei 2009 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ontpoldering Nadat het dankbare gejuich is ver stomd over het stoppen van de ontpoldering komt de te verwach ten ontgoocheling: Antwerpen komt met het stellen van eisen tot verdere verdieping van de Wester- schelde. De moeizame natuurdiscussie moet maar in Nederland worden gevoerd! Wanneer komt eindelijk een eind aan dit gebed-zonder- eind? Op basis van een 'tractaat' dat een 'dictaat' is geworden. Als Vlaanderen - met inbegrip van Gent en Brugge - graag een ei gen zeehaven wenst, hoeft men slechts het reeds bijna twee eeu wen bestaande Nederlandse voor beeld te volgen (Amsterdam, Rot terdam): graaf een haven aan zee (op basis van Zeebrugge) die als onbegrensde 'Brugse Vlakte' ver der naar de zee wordt uitge bouwd. De Antwerpse vraatzucht kent geen grenzen. De grens is nu bereikt. M.H. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede Cartoons Als liefhebber van de cartoons van Cor de Jonge wil ik mijn compli menten geven over de onlangs ge plaatste cartoon (krant, 14 mei): een sms-ende jongeman met een 'bjurn borch' onderbroek, leunend op een krat 'hijneken', die mede deelt in Amsterdam te willen 'stu- deeren'. De handtekening van 'Kor' rechtsonder maakte deze car toon compleet. Ik vond 'm gewel dig en zeer herkenbaar. R. Saman Diezestraat 51, Oost Souburg Toerisme Zeeuwen, het is niet zo moeilijk de toerist te lokken. Al dat gepraat, al die symposia. Zo moet het: als er een cruiseschip komt, ga je in klederdracht op de kade staan, zwaait flink en roept, afhankelijk van de nationaliteit van de opva renden 'Wilkommen' of'welco me'. Goed op het lijstje kijken wat voor schip het is. Dat wil men, de echte Zeeuwen zien; mannen in zwartfluwelen pakjes/vrouwen met witte kapjes wapperend in de wind. Geef iedere Zeeuw in kleder dracht korting op de rioolbelasting- ofzo om het te bevorderen. Kle ding bij de Zeeman af te halen met kortingsbon van de provincie, zoiets. De echte Zeeuw is de full time Zeeuw. De rest is import, waar dan ook geboren. U zult zien dat het werkt. Van verre zullen we die vijfsterrenboten zien komen. Van verre zullen ze het zien vanaf het dek. Die duizenden zwart-wit- te mensjes die de boulevard van Vlissingen bespikkelen. Als de zee robben op de Galapagos zal het er uit zien. Meer en meer cruiseschepen zul len komen voor dit unieke schouwspel. Zoveel dat de door vaart voor de megaschepen voor Antwerpen wordt belemmerd. Wat geeft het. Hoeven we die Wes- terschelde ook meteen niet meer uit te baggeren. En wij hebben ze, de toeristen. Marken en Volendam zullen we eens laten zien hoe je zo iets aanpakt. Ben Seelt Kaaidijk 26, Kortgene Taaltoets In het artikel over de gebrekkige taalvaardigheid van studenten (krant, 7 mei) worden enkele voor beelden gegeven uit de taaltoets die door de Erasmus Universiteit Rotterdam als selectiemiddèl wordt gehanteerd. Men zou dus mogen veronderstellen dat deze toets foutloos is en dat discussie over de juiste antwoorden uitgeslo ten is. Helaas is dat niet het geval. De student moet in het onderdeel woordgebruik aangeven of de zin 'Met behulp van mijn vrienden heb ik de tentamens gehaald' wel of niet correct is. Volgens de sa mensteller is deze zin fout omdat 'met behulp van' moet zijn 'met hulp van'. Onjuist, want beide vor men zijn gelijkwaardig en dus cor- -rect. In hetzelfde onderdeel staat de zin: 'Bij het strand aangekomen bleek de wind verraderlijk hard te waaien'. Hoewel deze zin niet fout is, kan ik mij voorstellen dat stu denten twijfelen over de juiste for mulering. Om misverstanden te voorkomen, stel ik voor: 'Bij het strand aangekomen, bleek er een verraderlijk harde wind te staan'. Louis Kesteloo Beneluxlaan 8, Middelburg Jacht 'Jachtvergunning onwerkbaar vol gens de Faunabeheer Eenheid'. In deze vorm konden actievoerders controleren wat er aan overtredin gen begaan werd. En dat komt na tuurlijk niet zo goed uit! Voor de toekomst moet alles niet meer ge detailleerd zijn, want dan kunnen ze gecontroleerd worden en dat willen jagers vooral niet. Zou het komen door alles wat ze met hun verderfelijke hobby te verbergen hebben en het daglicht niet kan verdragen? Aan het eind staat dat bij de laatste telling 440 herten ge zien zijn. Als we de 108 erbij optel len die geschoten zijn, kom ik aan 548 herten en niet de 1020 waar aan het begin van het seizoen steeds op gehamerd is! Of hebben ze een creatieve manier van tellen? Volksverlakkerij van de bovenste plank van de jagers! Redenen te over om de jacht te stoppen. J.W. Haak Las Buganvillas, Apt 3003, Ojen, Spanje Kapers Vroeger gaf de overheid kaperbrie ven aan zeerovers. De staat zeifin- casseerde dan een groot gedeelte van de roofbuit. Van lieverlee ver anderden deze inzichten en werd het kapen van schepen bestraft, soms zelfs met de doodstraf Te genwoordig gaat het wéér anders. Een schip wordt met grof geweld gekaapt. Als de daders worden aan gehouden door een Nederlands marineschip worden ze voorzien van eten, drinken, medicijnen, krij gen een kusje van de commandant en gaan vrijuit. We zouden beter moeten proberen om kapingen te voorkómen, maar hoe? Kapers zeg gen niet anders te kunnen omdat westerse landen alle vis voor hun kust wegvissen. Reders en beman ningen willen militaire bescher ming aan boord, om kapingen te voorkomen. Defensie is tegen. De fensie houdt zich liever bezig met duistere vredesmissies en vliegtuig aankopen. Intussen wordt de situa tie op zee steeds grimmiger. B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee -i L 4 of 5 dagen Thüringen, Erfurt Vertrek: o.a. 21 mei, 1, 19 juni, 6,13, 27, 31 juli Hoogtepunten: Erfurt, Dom Severikerk, Kramerbrücke, Tuinen van Erfurt', Thüringer Woud, Rudolstadt, kristalgrotten Mariënglashöhle, Weimar, Goethe huis, Buchenwald. 3 of 4 hotelovernachtingen, 3 of 4 maal ontbijtbuffet en dinerbuffet, drankje tijdens het dinerbuffet, dagelijks gevarieerd avondprogramma, stadwandeling Erfurt o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar r-~ - w h gratis comfort class gratis extra beenruimte! 8 dagen Barcelona Vertrek: o.a. 12 juni, 24 juli, 14 aug., 24 oktober Hoogtepunten: stadsrondrit Barcelona o.l.v. een gids, Eixample, Sagrada Familia, Casa Battjo, Casa Mila, Plaga d'Espanya, Montserrat, Olympisch stadion, iilffflfl Nou Camp stadion, pare Güeli, Ramblas, Pueblo Espanyol. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. een Nederlandstalige gids, vervoer per Comfort Class touringcar -pj. Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. SCR (ook groepsreizen mogelijk) yjj Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten a €15, If**. ufflS W/ entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. W FedTuf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12