Crisis wordt ernstiger PvdA-leider Bos sluit regeren mét Wilders uit PZC 8 27 Sport vaak te duur voor kind Vlaming Verhulst wint Libris Literatuurprijs O"/ '/|0 Af en toe regen 18° Blijven zwoegen in de 24-uurseconomie Petacchi zegeviert weer en pakt roze trui DINSDAG 12 mei 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 111 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 C__ Vandaag in Buitengebied: Mosselkweek op land is pionieren Klompen zijn warm en veilig Knoesten met karakter zie ook: www.pzc.nl/uit WALCHEREN Meer werkgevers hebben veel last van gevolgen recessie. door Marcel Modde MIDDELBURG - De economische re cessie in Zeeland heeft zich de afge lopen maanden verder verdiept. Uit onderzoek in april onder le den van de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging blijkt dat meer dan de helft 'veel' tot 'heel veel' last heeft van de crisis. In januari werden de ervaringen ook gepeild. Toen liet 46,2 procent weten (heel) veel last te hebben; in april was dat bijna 55 procent. Slechts 4,6 procent van de bedrij ven gaf in april nog aan, geen ge volgen te ervaren. In totaal deden dit keer 392 bedrij ven mee aan het onderzoek, ge daan in opdracht van de PZC en de drie Brabantse dagbladen. De grootste pijn zit in de bouwsector. Met name bedrijven met 50 tot 100 werknemers zeggen de gevol gen van de crisis sterk te voelen. Ondernemingen met 500 en meer medewerkers hebben wat meer speelruimte, blijkt uit de resulta ten. Dat geldt in iets mindere mate ook voor bedrijfjes met tot 10 per soneelsleden. Verder zegt 82,3 pro cent van de Zeeuwse bedrijven Steeds meer bedrijven in Zee- land krijgen last van de economi sche crisis. Vooral de bouwsector heeft het zwaar. 33,9 procent be zuinigt op vast personeel. omzetverlies te boeken, ruim tien procent meer dan in januari. De meeste orderportefeuilles zijn met 10 tot 40 procent gekrompen. Om de gevolgen te beperken ziet 33,9 procent de noodzaak te bezui nigen op de vaste personeelskos ten. Het merendeel zoekt het nu nog in minder tijdelijke krachten, minder uitbesteed werk en een va caturestop. Bijna de helft verwacht volgend jaar herstel. pagina 2 en 3: zure appel pagina 10: Trichet ziet herstel vlissingen - Tegen het besluit van mededingingsautoriteit NMa om de fusie tussen ziekenhuis Walche ren en de Oosterscheldeziekenhui- zen in Goes toe te staan, is slechts één bezwaar ingediend. Alleen de Lokale Partij Vlissingen heeft bezwaar gemaakt; dat is op merkelijk, gezien het eerdere grote verzet op Walcheren tegen de fu sie. In een protestmars tegen de fu sie liepen in januari in Vlissingen ruim drieduizend mensen mee. pagina 25: Alleen de LPV stelt beroep in tegen fusie DEN HAAG - Uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) blijkt dat een op de vijf kin deren van vijf tot achttien jaar geen lid kan worden van een sport club, muziekschool of scouting omdat de ouders daar geen geld voor hebben. Het percentage arme kinderen dat nergens aan meedoet is twee keer zo hoog als dat bij niet-arme kinde ren. Ouders maken te weinig ge bruik van subsidieregelingen van gemeenten. Vaak vinden ze het te ingewikkeld om een bijdrage te vragen. pagina 3: commentaar pagina 4 en 5: te arm voor club De echte crisis moet in Zeeland nog komen reageer op www.pzc.nl UW reacties: 357 Ouders moeten financieel opgevoed worden eens "HSMBB 76% oneensj 24% EN JMMBÊÊBÊÊKKÊ Zeeland: 2 en 3; 17 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Economie: 10 en 11; Meningen: 12; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 26; Sport: 27 t/n 29; Tv: 30 en 31. AMSTERDAM - De Vlaamse schrijver Dimitri Verhulst heeft gisteravond de Libris Literatuurprijs 2009 gewonnen met zijn boek Godverdomse dagen op een godverdomse bol. De prijs is tijdens een traditioneel galadiner in de Spiegelzaal van het Am- stel Hotel in Amsterdam uitgereikt. Aan de prijs is een bedrag van 52.500 euro verbonden. foto Robert Vos/ANP Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 AMSTERDAM - PvdA-leider Wouter Bos sluit uit dat zijn partij in een regering zou stappen met de PW van Geert Wilders. „Voor mij vol strekt ondenkbaar", zei hij giste ren bij de opnames van de NOVA College Tour die morgen worden uitgezonden. Volgens Bos staat Wilders voor een geheel ander Nederland dan hij zelf wenst. Het Nederland van Wilders wordt 'vervelend, koud en kil', terwijl Bos een 'warm en solidair' Nederland nastreeft. Wilders biedt mensen geen kan sen, maar neemt ze af, zei Bos bij de bijeenkomst met voornamelijk studenten van de Vrije Universi teit Amsterdam. Waar de PW-lei- der op bepaalde punten gelijk heeft in zijn analyse, heeft hij toch niet de oplossing voor het pro bleem, meent Bos. Ook Christenunie-leider en vice- premier André Rouvoet noemde gisteren (in Het Financieele Dag blad) deelname aan een coalitie met de PW voor zijn partij 'on denkbaar'. Het CDA sluit op voorhand geen enkele partij uit voor regeringsvor ming. 8 711688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1