Den Hoed herhaalt zijn kunstje Atleet Alex Zwolle schittert op sprintnummers VZA-baancircuit Moeleker derde in Nieuwdorp Dammers blijven 1 steken in eerste bekerronde 40 I Maandag 11 mei 2009 PZC Het peloton jaagt op de kopgroep. De Zeeland Classic eindigt uiteindelijk met een massasprint waarin Mare den Hoed de sterkste-is. foto Willem Mieras vierde editie van de Zeeland Clas sic in feite een vlakke koers, al dacht het peloton in het tweede deel van de 116 kilometer lange wedstrijd door de Zak van Zuid-Beveland daar heel anders over. „Wat hebben we hard moe ten koersen om weer voorin te ko men. Die kopgroep reed wel erg hard weg en toen liep de voor sprong onverwacht hoog op, maar uiteindelijk is het toch gelukt", rea geerden de drie renners die uitein delijk op het erepodium terecht kwamen. Naast Den Hoed en Arras was dat Arjen Hoogenboom uit Rijswijk. Het was natuurlijk al langere tijd bekend dat Marc den Hoed met de snelsten mee kan, maar met het klimmen der jaren lijkt zijn spurt steeds scherper te worden. Jaren lang behoorde Den Hoed tot de be tere amateur renners tot hij enkele jaren geleden een eigen bedrijf op startte, een stapje terug deed en zelfs een jaartje stopte. „Maar het bloed kroop waar het niet gaan kan en dus ben ik weer bij de ama teurs A begonnen", aldus Den Hoed. En die rentree is niet onverdienste lijk met verschillende overwinnin gen op zak, niet alleen in de plaat selijke rondjes maar ook in de gro te wedstrijden zoals de Zeeland Classic. Vooral het kloppen van Wim Arras (wat alleen te zien was Door weinig wind wordt de Zee land Classic een vlakke koers. Een kleine kopgroep wordt twee kilometer voor de meet inge haald door het peloton. op de fotofinish) deed hem blijk baar erg goed. De voormalige Bel gische prof stond immers vooral bekend om zijn machtige eindspurt die hem vele overwin ningen opleverde, zoals in 1987 en kele etappes in Olympia's Tour en Parijs-Brussel. Later won Arras rit ten in de Ronde van Nederland, de Vierdaagse van Duinkerken en de Ster van Bessèges. Een kopgroep van acht man (met onder meer Antoine Goense, Ste fan Koole, Michel Rommers, Jan Meijers en Nathan Traas) bepaalde in Heinkenszand een groot deel van de wedstrijd. Uiteindelijk streek het peloton op zo'n twee ki lometer voor de finish op de laat ste overgebleven renners neer. Mare den Hoed hield daar onge twijfeld een goed gevoel aan over. Zuid-Hollander sprint iedereen voorbij in Zeeland Classic. door Wim de Vos heinkenszand - Op de spurters- kwaliteiten van Mare den Hoed zit nog altijd geen sleet. Vorig jaar was hij in de Zeeland Classic de snelste van een kleine kopgroep en afgelopen zaterdag kwam hij dat kunstje herhalen in de straten van Heinkenszand. Ruim 90 ren ners kwamen op de finishlijn afge- denderd en weer bleek de renner uit de Resto Cycling-ploeg over de snelste benen te beschikken. In een millimeterspurt klopte de Zuid-Hollander de voormalige Bel gische beroepsrenner Wim Arras. Gebrek aan wind maakte van de door Sjaak Sinke goes - Tijdens de eerste VZA- baanwedstrijden in Goes begon Alex Zwolle uitstekend op de sprintnummers. De A-junior van AV'56 liep de 100 meter in 10,4 se conden en was.erg blij met zijn tijd van 22,7 op de 200 meter. Hij won de afstanden dan ook glasrijk. De 800 meter werd gedomineerd door Erwin Adan (Dynamica). Nog maar net terug van een trai ningsstage in Portugal ging hij voortvarend van start om na 400 meter door te komen in 59 secon den. Achter Adan probeerde Cae sar Zwolle (Rotterdam Atletiek) de schade te beperken. Adan finishte in 2.01,9 seconden en het lijkt een kwestie van tijd dat hij de twee mi- nutengrens doorbreekt. Caesar Zwolle werd tweede met een drie tal seconden achterstand. De B-ju- nioren Tommy Staal (Delta Sport) en Lars Paardekooper (AV'56) maakten de dienst uit op de 3000 meter, waarop niet één senior van start ging. Staal, enkele weken te rug al sterk in de Zwaarste tien van Zeeland, bepaalde het tempo. Paardekooper kon redelijk gemak kelijk volgen. Met nog 800 meter te gaan plaatste Staal zijn aanval. Hij finishte in de sterke tijd van 9.15,2 op zeven seconden gevolgd door Paardekooper, die een paar weken terug de 800 meter wel on der de twee minuten liep. Master H50 Sjaak Luteyn (LPK) finishte op de derde plaats overall. Een andere vijftiger, Donald Se- gers (RKHAV), verbeterde op ko gel zijn eigen Zeeuws record met bijna een halve meter: 11,43 meter. Voor Stefan Stokman (Dynamica) was de entourage op de werpnum- mers niet erg inspirerend. Als eni ge senior werkte hij zijn series af met 33,77 meter op discus en 11,85 meter op kogel. Nederlands kam pioen hoogspringen bij de masters H40, Kees-Jan Mol (Dynamica), liet een uitstekende serie zien die pas stopte na het overschreiden van de 1,70 meter, slechts vijf centi meter onder zijn pr uit 2006. Marieke Riemens (AV'56) had bij de vrouwen maar weinig te genstand maar deed het op de sprintnummers en het versprin gen uitstekend. Audrey de Beule (RKHAV) won beide werpnum- mers. Mariska Bun (RKHAV) be haalde vier overwinningen bij de C-meisjes op de beide sprintnum mers, verspringen en kogelstoten. nieuwdorp - Het was een komen en gaan van jeugdrennertjes bij de jeugdwielerronde van Nieuwdorp. Een paar honderd licentiehouders van de KNWU streden in de lan delijke polders om de hoogste eer én voor punten voor deelname aan het NK. Ivar Moeleker bemachtigde als eni ge Zeeuw een plaats op het erepo dium. In een magnifieke spurt ein digde de Yersekenaar als derde in de oudste categorie. De wedstrijd bij de ID-renners werd gewonnen door Tonnie Hoogstrate uit Terneuzen. Door aanpassing van de KN- WU-regels kunnen renners vanaf dit seizoen ook in districtswedstrij den punten halen voor plaatsing voor het NK. Verenigingen uit het district zijn nu min of meer ver plicht om aan deze wedstrijden deel te nemen. Vier jeugdleden X-Treme op podium zuidwolde - Vier jonge mountain- bikers van X-Treme stonden zater dag in Zuidwolde op het podium. Mick en Tim van Dijke (Wissen- kerke) streden in cat.2 een hele wedstrijd lang om de hoogste eer maar moesten genoegen nemen met de plaatsen twee en drie. Aimée Schoe (Vrouwenpolder) reed in cat.3 bij de meisjes in de eindsprint naar een zeer verdien stelijke tweede plaats. Milan Vader (Middelburg) moest zijn concurrent in de laatste ronde laten gaan en eindigde als tweede in cat. 6. Boaz Bal tweede in koers in Maria-Aalter middelburg - Boaz Bal uit Zierik- zee, renner van wielervereniging Theo Middelkamp, is gisteren tweede geworden in een koers in het Belgsiche Maria-Aalter. Een dag eerder presteerden de nieuwelingen goed in de Flevo- tour. George van Koeveringe (Ka- pelle), Kees van Damme en Peter Blok (beiden Yerseke) zaten de ge hele wedstrijd voorin het peloton. De koers kenmerkte zich door een hoog tempo en veel vergeefse aan vallen. Ook de Middelkamp-ren ners lieten zich daarbij zien. De wedstrijd eindigde in een massa sprint. Blok werd vijfde, Van Koe veringe vijftiende en Van' Damme eindigde op plaats 48. I Baukje Doedée wint in Nieuw-Vossemeer nieuw-vossemeer - Baukje Doe dée uit Driewegen heeft gisteren de Ronde van Nieuw-Vossemeer bij de elite-vrouwen op haar naam geschreven. Suzan Lavooy (Hans- weert) viel net buiten de prijzen. Zij werd vierde. Dennis Raadtgever uit Kapelle was bij de mannen de beste Zeeuw. Hij eindigde als achttiende, voor Niek Rentmeester (Goes). De koers werd gewonnen door Mala ya. van Ruitenbeek (Delft). Bij de amateurs A ging de zege naar Edwin van de Laar (Ooster- hout). den haag - De twee Zeeuwse vier tallen in de nationale dambeker hebben de eerste schifting niet overleefd. De Middelburgse damclub ging in Den Haag met 6-2 onderuit tegen het Utrechtse Ons Genoegen. Snel le nederlagen van Arie Kammeraat en Daaf Kasse deden de Zeeuwse bekerwinnaar de das om. Bram Goedhart en Peter Schunselaar konden het tij niet keren en moes ten met een gelijkspel genoegen nemen. De Souburgse damclub Aris de Heer deed het relatief beter. Tegen het jonge viertal van Zenderstad uit IJsselstein werd het 4-4. Cees van Eenennaam won door een combinatie. Rinie Brasser verloor en Piet Allaart en Pim Filius speel den gelijk. In de barrage verloor alleen Van Eenennaam, maar omdat de ande re spelers op remise bleven steken, bekert Zenderstad verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82